Bieszczadzcy pogranicznicy ramię w ramię z BOR, antyterrorystami i żołnierzami. Strzały z jadącego samochodu i szturm na obiekty (ZDJĘCIA)

18-05-2017

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej szkolili się pod koniec kwietnia wspólnie z funkcjonariuszami Biura Ochrony Rządu, policjantami z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Rzeszowa oraz z żołnierzami z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie i 6 Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach. Szkolenie zostało zorganizowane na strzelnicy CAMP X w Babimoście w województwie lubuskim.

Głównym elementem szkolenia było doskonalenie umiejętności w prowadzeniu celnego ognia z broni krótkiej i długiej w trakcie jazdy pojazdami oraz z wykorzystaniem pojazdu jako zasłony. Ćwiczono elementy tzw. zielonej i czarnej taktyki – szturm na obiekty stałe oraz środki komunikacji. W trakcie szkolenia wykonano także strzelanie nocne w pomieszczeniach z wykorzystaniem noktowizji lub oświetlenia.

Jest to pierwsze tego typu wspólne szkolenie, kolejne planowane są jeszcze w tym roku.

źródło: BiOSG

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 3 do “Bieszczadzcy pogranicznicy ramię w ramię z BOR, antyterrorystami i żołnierzami. Strzały z jadącego samochodu i szturm na obiekty (ZDJĘCIA)”

  1. Strzelnica wytrzymała ? pisze:

    Straszna ciżba różnych służb a w sztabie zapewne zamęt i sprzeczne rozkazy oraz włażenie na wzajem w kompetencje kto ważniejszy.Chyba że tak pojedynczo jeden podał i uciekł a na jego miejsce następny.Jedni do clenia , drudzy od paszportów .Trzeci od mediacji,potem od zrzutów i strzelania ostatni od bandaży z grabarzem.W między czasie sprowadzenie karawanu.To tak wiem z praktyki jak i doświadczenia było jakieś wojsko.I wszystko musi być konstytucyjne.

  2. 45kghj9599odpf-55 pisze:

    Koniecznie muszą się douczac. Przecież trzeba postawic się Specnazowi za pare lat aby nie wcześniej. Bo inaczej ołowiem dostaną od ruskich w potylice gdzieś w okolicach Smolenska czy jak go zwał….

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.