BRZOZÓW: Pijany spowodował śmiertelny wypadek. Został tymczasowo aresztowany (ZDJĘCIA)

29-08-2017

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku, w wyniku którego zmarł 38-letni mieszkaniec Przeworska. 43-latek, który był pijany, początkowo twierdził, że był pasażerem samochodu. Sprawcy przedstawiono zarzuty, a prokurator zawnioskował o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

W niedzielę po godz. 17, na ulicy Bohaterów II Wojny Światowej w Brzozowie doszło do wypadku drogowego. Na prostym odcinku drogi ford fiesta wypadł z jezdni, zjechał ze skarpy i koziołkował. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł mężczyzna, który miał kierować pojazdem. Policjanci na miejscu zastali również 43-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, który oświadczył, że był pasażerem forda. Mężczyzna odniósł lekkie obrażenia i został przewieziony do brzozowskiego szpitala.

Funkcjonariusze wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz ustalili świadków zdarzenia. Twierdzili oni, że jechali z naprzeciwka, widzieli moment dachowania pojazdu i mężczyznę, który wypadł przez przednią szybę samochodu.

Ponieważ zachodziły wątpliwości co do przebiegu tego wypadku, policjanci zatrzymali 43-latka. Mężczyzna w chwili zdarzenia był pijany. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W poniedziałek został on przesłuchany i usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym znajdując się w stanie nietrzeźwości. 43-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Dzisiaj prokuratura zwróciła się do Sądu Rejonowego w Brzozowie z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

 Źródło: KPP Brzozów

Komentarzy: 7 do “BRZOZÓW: Pijany spowodował śmiertelny wypadek. Został tymczasowo aresztowany (ZDJĘCIA)”

 1. .. pisze:

  i tak mozna zlamac sobie zycie

 2. peter pisze:

  No to ładnie!!

 3. kris.art pisze:

  kara śmierci za takie przestępstwo, to może wtedy zmniejszy się liczba PIJAKÓW na drogach…

 4. . pisze:

  Mam 500 plus I se chwale

 5. jaś pisze:

  Brak słów.

  • Można spiewać pisze:

   Jest poważny skutek więc i kara powinna być dotkliwie skuteczna a nie karanie za wypicie piwa czyli setnego promila.

 6. A pisze:

  Żal rodziny ofiary. Takich pijanych durni na drogach niestety nie brakuje. Niestety sądownictwo nadal jest zbyt pobłażliwe dla tych imbecyli. Nie rozumiem, jak osoba dorosła, wydawałoby się, że odpowiedzialna, może być na tyle głupia, by nie zdawać sobie sprawy, że kierując pojazdem pod wpływem może kogoś zabić. Nawet dzieci to rozumią.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.