BRZOZÓW: Podawał się za pracownika energetyki. Ukradł 8 tysięcy złotych

26-04-2017

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Mieszkanka Brzozowa straciła swoje oszczędności. Starsza kobieta wpuściła do domu mężczyznę, który podawał się za pracownika zakładu energetycznego. Łupem oszusta padło 8 tys. złotych.

Jak ustalili policjanci, do drzwi domu jednorodzinnego w Brzozowie zapukał mężczyzna, który twierdził, że jest inkasentem firmy energetycznej. Kobiecie, która wpuściła go do środka powiedział, że chce odpisać wskazania licznika, a dodatkowo ma dla niej zwrot nadpłaty w kwocie 90 złotych. Stwierdził, że ma banknot o nominale 200 zł i poprosił o wydanie reszty. Kiedy kobieta wyszła po pieniądze, oszust splądrował mieszkanie. Wyszedł z domu pod pretekstem przyniesienia pieczątki i już nie wrócił. Okazało się, że skradł 8 tys. złotych. O tym zdarzeniu policjantów poinformowała opiekunka okradzionej 104-letniej mieszkanki Brzozowa.

Godzinę wcześniej oszust udał się do jednego z mieszkań w pobliskim bloku, przedstawiając tę samą historię. Jednak kobieta, z którą rozmawiał, nie wdając się w żadne rozmowy, wyprosiła go z mieszkania. O zajściu opowiedziała swojej znajomej, która skontaktowała się z policją.

Apelujemy o rozwagę. Osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na próby oszustwa – uczulajmy je, aby nie ufały obcym i nie wpuszczały ich do mieszkania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy jak najszybciej powiadomić Policję telefonując pod numer 997 lub 112.

303-126771

źródło: KPP Brzozów

Komentarzy: 7 do “BRZOZÓW: Podawał się za pracownika energetyki. Ukradł 8 tysięcy złotych”

 1. rsa pisze:

  Kraina porośnięta rabarbarem

 2. o2 pisze:

  Nawet złodzieje zatracili swój honor okradając 104 letnią kobietę. Złodzieju jak ci nie wstyd.

 3. Piotr pisze:

  Kurde niby bieda a ludzie i to starsi tyle pieniędzy mają pochowane .
  ja jak bym miał kilka tys zaskórniaków to bym wiedział co z nimi zrobić a nie tylko chomikować .

 4. widz pisze:

  AŻ strach że starsze osoby padają ofiarami cwaniaków.Ale tak na marginesie skąd złodziej wiedział iż ta kobieta ma w domu pieniądze

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.