Chciał przekupić policjantów. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia

10-10-2017

STEFKOWA / PODKARPACIE. 100 złotych, które wręczył policjantom mieszkaniec gminy Krościenko Wyżne, miało skłonić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności. Łapówka miała uchronić mężczyznę przed punktami karnymi za wykroczenia w ruchu drogowym. Teraz za popełnione przestępstwo 48-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

W niedzielę po południu, policjanci ruchu drogowego prowadzili działania na drodze krajowej nr 84. W miejscowości Stefkowa, funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem marki Iveco. 48-latek przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 26 km/h. Mężczyzna oraz towarzysząca mu kobieta nie mieli też zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci za popełnione wykroczenia chcieli nałożyć mandaty oraz punkty karne.

Kiedy policjanci wykonywali czynności służbowe, do radiowozu podszedł kierujący. W otwarty notatnik jednego z policjantów włożył stuzłotowy banknot z prośbą, by funkcjonariusz „zapomniał o sprawie”.

Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Oznajmili mieszkańcowi gminy Krościenko Wyżne, że zostaje zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Lesko

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 11 do “Chciał przekupić policjantów. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia”

 1. Uczę pisze:

  Jak by sie tam znalazło z 1000 zlotych inaczej by cwierkal

 2. .. pisze:

  brawo 10 lat wiezienia a ile dostana politycy co zalatwili nam najdrozszy gaz w europie i rozkradli nasz przemysl,milion lat czy wiecej?

 3. Menek pisze:

  Dokładnie, teraz taryfikator łapówkowy zaczyna się od 200 zł

 4. WSTYD pisze:

  wstyd, panie i panowie. Brawo zaś policjant- coś się jednak zaczyna zmieniać w narodzie na lepsze. i jak widać, przykład idzie od dołu. Oby „góra” zaczęła naśladować takie postawy

 5. Realista pisze:

  STO ZŁOTYCH??? Stracił poczucie RZECZYWISTOŚCI…

 6. Potrzebny lekarz pisze:

  Nasze prawo jest chore a policja straszna.nie wspominam o sądach i całej tej otoczki.Za przekroczenie szybkości i za nie zapięcie pasów 10 lat na utrzymaniu.A za próbę przekupstwa to nie można ukarać ileś tam wielokrotnością mandatową?.Ci korupcyjni złodzieje ,wyłudzacze na sumę milionów bardzo rzadko są karani mają parasol wielkości Europy a nawet i innych kontynentów.

 7. .. pisze:

  ciekawe ile dostana z amber gold?

 8. obywatel 3-go sortu pisze:

  tak a”propos policjanta, który zwiał z miejsca spowodowanej kolizji. KPINA!!! co za Panstwo!!!

 9. eefe pisze:

  zbyt mało da pazernych i się obrazili? oj nieładnie…

 10. hedon pisze:

  Synku, patrz jaki kvrwa debil…

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.