Cztery ulice na Dąbrówce do remontu. Dodatkowo oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa

16-02-2017

SANOK / PODKARPACIE. Miasto będzie składało wniosek o dofinansowanie zadania, które zakłada remont ulic: Piastowskiej, Pomorskiej, Tysiąclecia oraz fragmentu ulicy Konopnickiej (od skrzyżowania z ulicą Rymanowską do skrzyżowania z Tysiąclecia).

paistowska2

Według projektu ma zostać wykonana nowa nawierzchnia na wyżej wspomnianych traktach. Dodatkowo planuje się wykonanie w części ulic: Konopnickiej i Pomorskiej oświetlenia ulicznego. W ramach zadania, w brakujących miejscach przy ulicy Pomorskiej i Piastowskiej zostanie wykonana kanalizacja deszczowa.

Miasto do 21 lutego ma złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Wartość całego zadania szacowana jest na 5 mln 200 tys zł. Dofinansowanie może wynieść maksymalnie 85% kosztów kwalifikowanych. Decyzja o ewentualnym przyznaniu dotacji powinna zapaść na przełomie września i października tego roku. Zakładając pozytywne dla Sanoka rozstrzygnięcie, prace mogłyby ruszyć w drugim lub trzecim kwartale 2018 roku.

red.

piastowska

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.