Dwunastometrowy Autosan zasili MPK Rzeszów. To pierwszy sprzedany autobus na gaz (ZDJĘCIA)

13-10-2017

SANOK, RZESZÓW / PODKARPACIE. Zawarto umowę pomiędzy Autosanem, a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Rzeszowie. Dotyczy ona sprzedaży 12-metrowego, niskopodłogowego autobusu SANCITY 12LF CNG z napędem na gaz ziemny.

Kontrakt podpisany został przez Marka Filipa – Prezesa Zarządu MPK Rzeszów oraz Michała Stachurę – Prezesa Zarządu AUTOSAN sp. z o.o.

SANCITY 12LF CNG, który już kursuje po ulicach stolicy Podkarpacia, wyposażony został w silnik CUMMINS zasilany gazem ziemnym CNG spełniający normy czystości spalin EURO 6, automatyczną skrzynię biegów VOITH, klimatyzację, system informacji pasażerskiej. Posiada 28 miejsc siedzących i 66 stojących, przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych.

4

Przed podpisaniem umowy autobus pomyślnie przeszedł testy eksploatacyjne w MPK Rzeszów. Spełnił wszystkie wymagania stawiane tego typu pojazdom i zebrał bardzo dobre opinie użytkowników.

Mamy nadzieję, że ten ekologiczny, przyjazny dla środowiska naturalnego autobus będzie doskonale służył pasażerom rzeszowskiej komunikacji miejskiej.

źródło: Autosan

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 11 do “Dwunastometrowy Autosan zasili MPK Rzeszów. To pierwszy sprzedany autobus na gaz (ZDJĘCIA)”

 1. autor pisze:

  No i fajnie – gratulacje, choc malkontenty znow sie rzuca do plucia na forum!

 2. Anonim pisze:

  Super! Gratulacje i oby dobrze służył ludziom.

 3. Dużo zależy od 500+ pisze:

  Czyli najpierw przechodził test bojowy nie stracił ducha.Posiada pozytywne morale do walki z konkurencją i został zakupiony.Będzie latał jak bocian i czy po odlocie przyleci? czy będą następne pokolenia oto jest pytanie !

  • @duzo zalezy... pisze:

   Zamiast stukac bzdety by zaistniec na forum, czep sie uczciwej pracy!

   • Nierób @ leser szuka swoich pisze:

    W Autosanie przepracowałem 12 lat,Byłem obecny na wielu wydziałach usuwając mankamenty i wąskie gardła produkcyjne łącznie z Zasławiem i Porcelaną mam emeryturę i jeszcze się sam zatrudniam nie czekając na mannę z nieba.A taka filozofia skończyła mi się po szkole podstawowej malkontencie.Uważasz ,że istniejesz tak ! ale wirtualnie.

 4. h(E)j.sanok pisze:

  info z fejsa i portalu autobusowego. hehe żałośni jesteście esanocy

 5. Gdsg pisze:

  Super Autosan! Życzę powodzenia!

  • bruno pisze:

   na dzisiejsze czasy autobus jak nie ma klimatyzacji to nie ma czego szukac na rynku.moze autosan sie wreszcie podzwignie czego z calego serca mu zycze.bedzie produkcja beda ludzie miec prace.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.