Ekstremalne sytuacje im niestraszne. Ćwiczenia policji konnej (FILM, ZDJĘCIA)

31-07-2017

Policjanci z Ogniwa Konnego podkarpackiej Policji uczestniczyli w szkoleniu, które odbyło się na terenie Stadniny Koni Leśna Wola w Głogowie Małopolskim. Szkolenie było doskonałą okazją do tego, by poćwiczyć umiejętności jeździeckie, ale przede wszystkim, aby przyzwyczaić konie równocześnie do ognia, dymu oraz huków petard.
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Ogniwa Konnego wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Głogowa Małopolskiego, na terenie Stadniny Koni Leśna Wola, ćwiczyli umiejętności współpracy w niecodziennych warunkach. Zmiana otoczenia pozwala na lepsze przygotowanie zwierząt do pracy w terenie. Dla policyjnych koni było to drugie tego typu szkolenie.

303-137733

Przygotowują zwierzęta do pełnienia służby podczas, choćby takich imprez, jak mecze piłki nożnej, gdzie jest duże skupisko ludzi, hałasy, a czasem nawet race świetlne. Podczas ćwiczeń na miejsce przyjechały dwa wozy strażackie na sygnałach, paliło się już ognisko i było pełno dymu. Konie musiały przyzwyczaić się równocześnie do ognia, dymu oraz huków petard. Ćwicząc doskonalono opanowanie wierzchowca podczas wykonywanych zadań.

Konie policyjne na co dzień używane są do służby patrolowej i zabezpieczania imprez masowych na terenie Rzeszowa i jednostek terenowych, które zgłaszają takie zapotrzebowanie. Podkarpaccy policjanci dysponują pięcioma wierzchowcami, wszystkie konie posiadają atest drugiego stopnia zezwalający na pełnienie służby patrolowej w ruchu miejskim o dużym natężeniu i do działań w oddziałach i pododdziałach zwartych Policji, związanych z przywracaniem naruszonego porządku publicznego.

Policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w ogniwie, nie traktują tego tylko jako pracę. To ludzie, którzy kochają konie.

KWP

Komentarzy: 7 do “Ekstremalne sytuacje im niestraszne. Ćwiczenia policji konnej (FILM, ZDJĘCIA)”

 1. hedon pisze:

  Walić policyjne psy!! Tzn. konie!!

 2. Rafael -Besko pisze:

  Dokładnie hedon!!

 3. .. pisze:

  niby tak ale…….
  jak bida to pierwsze 997
  co???

 4. Menio pisze:

  Nie pierdol

 5. Rafael -Besko pisze:

  Policji trzeba się strzec na każdym kroku, a w tym przypadku nawet na koniach jeżdżą bo oni więcej szkodzą niż pomagają. AA bo boją się pieszo monitorować teren tylko albo auto albo kuń! :-P

 6. x-ray pisze:

  Chciałbym mieć ,,cóś” takiego w Sanoku ….cicho tanio wręcz intymnie no i eko a że Niemcy nie sprzedadzą części zapasowych do serwisu ,, wieśvagenów” -to nie Nasz problem. -kiedyś podobno!?- to myśmy umieli jeżdzić konno a teraz tylko widzę że dzieci narodowości romskiej w Vrbowie /Słowacja jakoś dają radę/. Koń nie działa na ropę- jako weterynarzowi tak mi się wydaję ???

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.