Funkcjonariusze odnaleźli złodziei pieniędzy. Część gotówki udało się odzyskać

11-10-2017

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn zamieszanych w dwie kradzieże pieniędzy i odzyskali część skradzionej gotówki. Do kradzieży doszło w odstępie 5 dni. Sprawcy wykorzystali pozostawienie przez właścicieli otwartego samochodu i plecaka bez nadzoru.

Kilka dni temu brzozowscy policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży pieniędzy. 42-letni mieszkaniec Przysietnicy stracił 5 tys. euro. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Szybko ustalili, że dwaj mężczyźni, nie mając ze sobą nic wspólnego, wyciągnęli pieniądze z pozostawionego w pubie plecaka. Policjanci najpierw zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Brzozów. Podczas przeszukania jego domu, w kloszu lampy znaleźli 8,5 tys. zł. Okazało się, że zatrzymany wymienił skradzione euro w czterech kantorach w Krośnie. Kolejny zatrzymany, również skorzystał z kantoru. 37-letni mieszkaniec Brzozowa wydał większość skradzionych pieniędzy. W wyniku przeszukania funkcjonariusze odzyskali niespełna 2 tys. zł.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i przyznali się do winy.

money-256282_960_720

Kilka dni później dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży 4 tys. zł. w miejscowości Blizne. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że pieniądze skradziono z niezamkniętego samochodu zaparkowanego w okolicach zalewu. Policjanci podczas patrolu zwrócili uwagę na dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn, którzy znajdowali się w pobliżu miejsca wskazanego przez pokrzywdzonego. Funkcjonariusze nie uwierzyli 37-latkowi i jego 32-letniemu bratu, którzy twierdzili, że nic nie wiedzą na temat zaistniałego przestępstwa. Podczas przeszukania mieszkańców gminy Jasienica Rosielna, znaleźli przy nich 3 tys. zł. Resztę skradzionych pieniędzy funkcjonariusze odzyskali następnego dnia podczas przeszukania domu 24-latka, który również brał udział w kradzieży.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Przyznali się do zarzucanych im czynów i zawnioskowali o dobrowolne poddanie się karze.

źródło: KPP Brzozów

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 5 do “Funkcjonariusze odnaleźli złodziei pieniędzy. Część gotówki udało się odzyskać”

 1. arthur general pisze:

  czyżby herr general??

  on w ogole żyje?

 2. Brawo policja i to jest to ! pisze:

  Rzadko z reguły złodziej jest niebezpieczny często ucieka a potem się tłumaczy wymyślając alibi amatorzy nie umieją schować.”Policjant goni złodziej ucieka ! ,czapka gorze”.Potem solidarność PO czy Nowocześnie w rzeczywistości retro i sypie wspólnika.Ale to na dołach. Problem ze złodziejami wyższych sfer .Mają zaniki pamięci,nie znają się na wzajem, umieli schować.Odmawiają odpowiedzi i są nietykalni.Z zagrabionych milionów płacą śmieszne grzywny za nie stawianie się po wezwaniach.Ogólnie chody w ministerstwach wielu resortów.Do tematu,to w Przysietnicy i okolicy złodziej na złodzieju.

 3. bub pisze:

  Bogato na podkarpaciu bogato.jak

 4. hedon pisze:

  Taka kasiora :O widzę, że powiat rbr to mlekiem i rabarbarem płynący… hahahaha

 5. gość pisze:

  Brzozowski Generał to zrobił z kolegą nie dziwie mu się bo już od dawna mu się chciało pójść siedzieć

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.