GMINA ZAGÓRZ: Kto wycina drzewa przy drodze na wysypisko śmieci? (FILM, ZDJĘCIA)

30-09-2017

ŚREDNIE WIELKIE / PODKARPACIE. Mieszkańcy Średniego Wielkiego i Czaszyna poinformowali nas o wycince drzew przy nowo wybudowanej drodze prowadzącej do wysypiska śmieci. Zastanawiali się po co wykonywać takie prace przy trakcie rzadko uczęszczanym. Obawiali się, że może powrócono do planów rozbudowy wysypiska i budowy kompostowni.

Ustaliliśmy, że jest prowadzone odkrzaczanie. Pozostałe pnie, przeczą tej tezie. Niektóre ze świeżo ściętych drzew miały u podstawy ponad 60 cm w obwodzie. Dodajmy, że do 15 października trwa okres lęgowy i jest zakaz wycinania drzew. Informacji  zaczerpnęliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy Zagórz (29 bm.). Z burmistrzem Ernestem Nowakiem nie udało się nam porozmawiać, gdyż aktualnie przebywa na urlopie. Przed naszą kamerą głos zabrał sekretarz Łukasz Woźniczak.

GMINA ZAGÓRZ: Urząd bez osoby decyzyjnej? Zobacz jak to wygląda w gminie Zagórz (FILM)

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 98 do “GMINA ZAGÓRZ: Kto wycina drzewa przy drodze na wysypisko śmieci? (FILM, ZDJĘCIA)”

 1. który to już raz esanok o coś pyta a burmistrz na urlopie? pisze:

  który to już raz esanok o coś pyta a burmistrz na urlopie?

  • Czujni mieszkańcy pisze:

   nie damy budować kompostowni i mega wysypiska!
   Dlaczego gmina Zagórz wydała setki tysięcy złotych na budowę drogi do wysypiska?

   Dlaczego ministerstwo wydało pieniądze na tą drogę?

   • Zagórzanin pisze:

    Dlaczego mam placic teraz tak dużo za smieci przez mieszkancòw sredniego wielkiego burmistrz i moje miasto za nie lojalność powinien zwiększyć im potatek metrażowy a za uzyskane pieniadze remotować szkole w Zagòrzu

   • Zapytaj burmistrz i radnych kto pracuje w ZUT i jaką kasę zarabia pisze:

    Zapytaj też jakie są prawdziwe powody podwyżek cen śmierci skoro wysypisko od lat nie przyjmuje śmierci

   • '[ pisze:

    Wszystko co chcesz wiedzieć jest na BIP-ie baranie ! Naucz się z tego korzystać bo wygląda na to, że jesteś tępym prostakiem.

   • Wwrrrtak tak dla kopostowni pisze:

    Ceny za śmieci idą w górę bo nie mamy kopostowni to jasne i co roku Ustrzyką bedziemy płacić coraz więcej

   • Ewa @ pisze:

    ile osób zostało pozatrudnianych w urzędzie i jednostkach podległych gminie zagórz – przeciez to są olbrzymie koszty dla nas mieszkańców i przez to mamy wysokie podatki w gminie a kasa jest marnowana na niepotrzebne posady

   • do Ewy pisze:

    Tyle osób ile wymaga prawo, kodeks spółek handlowych do czego odsyłam w celu dokształcenia się aby nie kompromitować się takimi wpisami na forum publicznym.

   • STOP dla kompostowni pisze:

    W końcu widać, że mieszkańcy wiosek poszli po rozum do głowy, są mądrzejsi i nie dadzą się zastraszyć, i nie pozwolą wybudować tej ŚMIERDZĄCEJ KOMPOSTOWNI!

   • Bolek pisze:

    Gmina nie ma pieniędzy? Można je bardzo szybko znaleźć. Bo co robią urzędnicy w czasie pracy? hahaha od razu przypomniał mi się pewien kabaret. Połowa powinna być zwolniona albo i pensje obniżone.

   • kasa pisze:

    No właśnie np. taki rzecznik gminy? po co on tam jest? a burmistrz jeszcze potrzebuje firmy pijarowskiej? a przecież rzecznik się chwalił, że ma doświadczenie w PI? kasa kasa kasa

   • bezmózgowcy pisze:

    Wybudujcie sobie tą kompostownie na Zakuciu, to idealne miejsce, albo w Porażu? albo na ODJ? koło prezesa ZUT? bo jemu to w ogóle nie przeszkadza a przy okazji na transporcie zaoszczędzicie.

   • OlKa pisze:

    do: ‚]
    baranie, prostaku na BIP-e wszystkiego nie ma, a jeden na 100 pewnie wie co to jest BIP!

    Wszystkich przepraszam za słownictwo ale musiałam się zniżyć do poziomu tego prostaka.

   • do OiKa prostaka pisze:

    Nie wiem ktoś ty chamie i za kogo się wypowiadasz ale to co jest na BIP to są wszelkie informacje które mogą być podane do twojej prostackiej wiadomości. Prawodawca jasno to określa. Reszta informacji nie zawarta w tymże BIP-ie to nie twoja sprawa.
    Jasne !?

   • OlKa pisze:

    Prostak i cham tak tylko potrafi napisać.

    Widzę, że pracujesz w urzędzie skoro piszesz, że wiesz co jest i może być zamieszczane na BIP. Radzę ci się dokształcić bo za wiele nie wiesz! Bo cała reszta to i przede wszystkim moja sprawa, bo za moje podatki.

    Żadna informacja związana z działalnością Urzędu, burmistrza czy radnego nie jest tajna! Dostęp do niej zapewnia Konstytucja prostaku.

    Przepraszam wszystkich ale znowu musiałam się zniżyć do poziomu tego prostaka.

    P.S. OlKa to nie Olek, naucz się czytać i odmiany. Bo jak sobie pomyślę, że tak myślący urzędnicy siedzą w urzędzie to wcale się nie dziwię, że mamy wszędzie takie dziadostwo!

  • Są tabliczki droga monitorowana to powinny być tez kamery pisze:

   więc policja bez problemu ustali ewentualnych sprawców wywiezienia drzewa i jego wycięcia ? No chyba że zapis monitoringu zniknie?

   • Aga pisze:

    Co robi rzecznik prasowy w Gminie Zagórz?
    Wie ktoś?

   • kasiora pisze:

    Zajmuje się koleją, która jeździ albo już nie do Komańczy! hahaha ciekawe jaki procent mieszkańców Gminy Zagórz korzysta z tej rzekomej kolei??? I tak się marnotrawi nasze pieniądze!

  • Wrrrr pisze:

   Dość inwestowania w wioski a miasto
   zaniedbane kiedy dzieci w osiedlach Dolina doczekają sie profesionalnego placu zabaw i boiska do siatkòwki z sztuczną nawierzchnią czy kasa milionowa ma iść do Kalnicy !!! I jeszcze perzez nich placimy tyle za smieci radni do wymiany !!!

   • Myśliwy pisze:

    Ceny śmieci poszły w górę w całej Polsce!
    W innych gminach też nie mają kompostowni i płacą tyle co my!

    Może by tak obniżyć pensje prezesów ZUT, przecież zarabiają krocie!

   • do myśliwy pisze:

    Jesteś mega idiotą !!

   • mądrzejsza pisze:

    do: Wwrrrtak
    Wybuduj sobie tą kompostownie koło swojego domu i będzie po problemie… poświęć Ty swoje zdrowie dla całej gminy i całego południowego regionu Podkarpacia! Ja nie widzę problemu abyś ją miał na własnym podwórku byle z dala od mojego!

   • Edzio pisze:

    Ceny śmieci wzrosły w całej Polsce i pewnie jeszcze wzrosną bo wchodzą nowe warunki. A o ile się nie mylę to jeszcze radni decydują o ich wysokości, więc jak będą chcieli zrobić komuś na złość to pewnie jeszcze podniosą.

  • KTO pisał ten pseudo artykół?. Co WSTYDZI sie podpisać ? pisze:

   To co tutaj jest uprawiane na tym portalu NIEMA NIC WSPÓŁNEGO z dziennikarstwem . To jest coś co przypomina magiel.

 2. Tomasz pisze:

  Pan sekretarz powoził wczoraj wiedzę o prawdopodobnej wycince drzew ciekawe czy to wczoraj zgłosił odpowiednim organom?

 3. tadzio pisze:

  burmistrz w urzędzie gościem :D

 4. Co na to sołtys z nepotyzmem w gminie. pisze:

  Na obrazkach nawet dla laika to nie jest odkrzaczanie a wycinka.Kto się tym zajmie i wyjaśni sprawę.Może Pan sekretarz uda się na miejsce z leśnikiem i odpowie konkretnie co to było .Wydają polecenia z za biurka i odpowiadają za pieniądze i place na stanowiskach i na tym się kończy a w terenie wolna amerykanka.

 5. Grażyna pisze:

  Nie ma pieniędzy na kompostownie?

  Tak się ucisza ciemny lud?

  W takie bajki już nie wierzymy!

 6. Mirek pisze:

  Zagórzaninie weź sobie tę kompostownię do swojej miejscowości, niech ci śmierdzi i cię truje.

  Jedno piwo mniej i będziesz miał na podwyżkę śmieci……

  • Wwrrrtak tak dla kopostowni pisze:

   Widziałeś kiedyś kompostowanie w mieście lasy należą do Zagórza i

   • ja pisze:

    A dlaczego nie może być w mieście ?Będzie pierwsza,taka ma być nowoczesna, jeszcze w Polsce takiej nie ma ?Tak dla kompostowni w mieście Zagórz !!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Wwrrrtak tak dla kopostowni pisze:

    Gmina Zagorz ma wystarczająco terenòw po zaiastem na slamsach Zaslaw mamy firmy ktore nie zawsze pachną ale wiem ze to dla dobra ogółu i nic z tego nie mamy dość z wioskami

   • Monika pisze:

    Jak ci przeszkadzają slamsy i firmy to wyprowadź się na wioskę i będzie po problemie.

   • Monika pisze:

    Ludzie teraz uciekają z miasta na wieś z oczywistych przyczyn. Niestety wybierając miasto musisz liczyć się z fabrykami, nasilonym ruchem to oczywista oczywistość.

  • Gmina zbudował strefe ekonomiczną i paracuja tam no kto ? pisze:

   Gmina zbudował strefe ekonomiczną za nasze podatki – nie ma na szkołe w Zahutyniu oszczedza sie na oświetleniu a jest na tworzenie strefy aby pracowali Ukraińcy?

   • Wwrrrtak tak dla kopostowni pisze:

    Nie pisz glupot duzo ludzi tam pracuje z gminy maja napewno lepiej niż u Polakòw pseodbizmesmenòw gmina tez ma duze wplywy za metraze z firm

   • Jurek pisze:

    Ooo ciekawy ten temat ta strefa ekonomiczna… może ktoś coś powie więcej? Skoro tam już tak śmierdzi dosłownie i w przenośni to może by tam tą ŚMIERDZĄCĄ KOMPOSTOWNIE wybudować? Wszyscy będą mieli blisko, i na transporcie zaoszczędzą, i z Ukrainy bliżej.

   • Przedsiębiorca pisze:

    Nie obrażaj „Polaków pseodbizmesmenòw” bo dzięki nim pewnie masz ciepłą posadkę! Gdyby nie Polacy „pseodbizmesmeni” żaden urzędnik nie miał by pracy!

 7. Ta ekologia to z kodziarstwem w szyku pisze:

  Ktoś to mierzył i fotografował czy to jedno drzewo? czy kilka zastawianie się przepisami wylęgu to tak jak ta ekologia .W każdym przypadku leśniczy może stwierdzić czy drzewo ma mieszkańca czy nie a pod drzewem można się wylęgnąć z rusałką lub nimfą czysto umytą.

 8. Ekolog pisze:

  Odkrzaczanie czy wycinka drzew ? Chyba jest różnica?
  Miały być wycinane gałęzie a nie duże drzewa?
  Chyba ktoś się mija z prawdą?

 9. Władek pisze:

  Komu przeszkadzały ?Czy ten leśnik zna się na czymkolwiek,ot magistry od siedmiu boleści ?

 10. Marek pisze:

  A dla kogo te metry,ktoś je zabrał ?

 11. Co się stało z wyciętymi drzewami pisze:

  Czy sprawę bada policja?

 12. Marysia pisze:

  Smród nie daje spać, dzieci bolą głowy. „Nie ma silnego, który by to zamknął” czyli o kompostowni video z dzielnicy w Warszawie

  – O 6 rano budzi nas smród, hałas. Biegnę szybko do okien żeby je zamknąć. Moje dzieci boli głowa, nie możemy już wytrzymać. Nie da się bawić na okolicznym placu zabaw, wyjść z rodziną na podwórko. Od pięciu lat 24 godziny na dobę, czy to jest zima, czy to lato. Na dworze jest fetor, a my siedzimy z pozamykanymi oknami jak w jakimś getcie – żalą się mieszkańcy Bielan.

  skopiuj link i pooglądaj:

  tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,smrod-nie-daje-spac-dzieci-bola-glowy-nie-ma-silnego-ktory-by-to-zamknal,236279.html

 13. VON pisze:

  Pan Burmistrz ucieka przed a także przed petentami. Zachowuje się jak GÓWNIARZ.

 14. wyborca pisze:

  sekretarz jest zupelnie niewiarygodny i niema nic do powiedzenia przez 4 miesiace obiecywal zalatwic sprawe rowu w poprzek drogi i nic soltys z poraza jest wazniejszy niz on zenada

  • kłamstwo kłamstwem pogania pisze:

   Jaki burmistrz taki sekretarz buhahaha. W Czaszynie na zebraniu jedna Pani bardzo trafnie podsumowała burmistrza Nowaka….

 15. Info pisze:

  Czy zna ktoś gatunki ptaków których młode wychodzą na świat w październiku?

 16. Anonim pisze:

  „Zgodnie z prawem, między 1 marca a 15 października nie można niszczyć miejsc ich gniazdowania. Wycinka drzew, wśród których żyją ptaki, jest niemożliwa bez specjalnego pozwolenia wydanego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Zgodnie z Rozporządzeniem ministra środowiska z dnia 16 grudnia 2016 roku w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt, bez pozwolenia wycinać drzewa można jedynie, jeśli będą one zagrażać bezpieczeństwu lub są chore albo martwe.”

 17. Wacław pisze:

  w Porażu nie wycinają!!! jak ktoś wycina to trza go wyciąć!.. acha.. i jeszcze jedno: ĆMA ĆME ĆMI….

 18. Anonim pisze:

  Do @addicted Jeśli taką zgodę na wycinkę drzew z Brzozowca do wysypiska śmieci wydano, to wydano. Jednak takiej zgody nie wydano.

  Na wycinkę drzew pod budowę obwodnicy Sanoka wydano. I tym różnimy się w przestrzeganiu prawa.

 19. Leśniczy pisze:

  Szyszko cichaczem?

 20. Anonim pisze:

  @ info nie rozumie pojęcia, czym są miejsca gniazdowania. Po prostu nie rozumie i napisał głupoty.

  Można nie rozumieć, gdy czyta się stanowione prawo bez zrozumienia. A wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.

  Nie rozumiem, nie wypowiadam się w w sprawie.

 21. info pisze:

  Wystarczyło tylko taki komentarz napisać, aby wywołać falę krytyki.I o to mi chodziło. Pozdrawiam

 22. Anonim pisze:

  @info, bądź poważny, nie pajacuj.

 23. J 50 pisze:

  Tak się przejmują okresem legowym na przydrożnych drzewie a lasy w Bieszczadach tną na potęgę przez całą wiosnę i lato tam chyba nie ma ptaków

  • obserwator pisze:

   Bo każdy powinien pilnować swojego podwórka, widać mieszkańcy gminy Zagórz zaczęli to robić. Gdyby każdy się zainteresował tym co dzieje się w swojej Gminie już dawno byśmy jeździli np. złotymi drogami bo nie było by lewactwa i dawania w kieszeń!

 24. sprawiedliwość pisze:

  Brawo !!!

 25. Irek pisze:

  Współczuję takim mieszkańcom, których burmistrz i radni nie potrafią (nie chce im się?) pomyśleć aby zadbać o mieszkańców?, pomyśleć o ich zdrowiu (co tam ich ale przede wszystkim swoim) Nie mieli pewnie nawet w planie poinformować ich o ŚMIERDZĄCEJ INWESTYCJI!?

 26. VON pisze:

  No, wyjaśnienie Pana Sekretarza jest w pełni „wystarczające”. Nie wie lewica co robi prawica.

 27. Mieszczuch pisze:

  Facet lukasz nie kompromituj się wystarczy. Dosyc pogardy dla mieszkancow gminy. Zauważcie w koncu ze nie kazdy mieszkaniec to idiota.zauważcie ze zdecydowana większość to normalni inteligentni ludzie. W przeciwieństwie do powyżej. Ta gmina to jakas porażka nic nigdy o niczym nie wiecie. Może drzewa scinacie na deski by wymienic np w szkolach, by nie bylo sytuacji podobnych do tej w Zagórzu.

 28. Stanisław pisze:

  Jak się nazywa ten sołtas,leśnik? Może mi wyznaczy takie gałązki do wycinki,będę miał czym w piecu palić zimą .

 29. Szyszko pisze:

  Ja wycinam, bo co??

 30. Waldek pisze:

  Szyscy mogą ,to ja też ?

 31. Barbara pisze:

  Czy policja wie już o tej szalonej wycince?Ktoś musi nad nimi zapanować,tak nie można .Jak tak dalej będzie ,to wytną wszystko w pień .

 32. bruno pisze:

  wiecie kto jest specjalista od wycinki drzew?nie musze wam tlumaczyc .to ten pan co spi na posiedzeniu w sejmie i w PE.

 33. do wszystkich pisze:

  a może kornik sromotnik jak w puszczy dziobie

 34. Czy policja już wie kto wyciął drzewo? pisze:

  Czy sprawcy już zostali ustaleni?

 35. Ile drzewa wycina się miesięcznie w Gminie Zagórz pisze:

  I jak to drzewo można kupić i kto to ewidencjonuje?

 36. Las gromacki pisze:

  Ponoć teraz sporo lasu wycina się w Olchowej

 37. Xd pisze:

  Ernest zostań na tym urlopie i nie wracaj.

 38. miasto pisze:

  PiS-dziaczy minister wycina w bialy dzień Puszczę Białowieską, Lasy Państwowe tną lasy jak leci, drzewa pod obwodnicę Sanoka została wycięte w okresie lęgowym a śledczy powiatowy Święch robi aferę bo ścięto dwie lub trzy stare wierzby. Q..wa ktoś tu ma solidnie zj…y łeb !!
  A wy ekolodzy ze Średniego dlaczego sracie do potoka?Śledczy Święch przeprowadzić wizję lokalną!!!

 39. narodowiec pisze:

  Panu Święchowi nie chodzi o żadne zasady ani prawo, jest to jego prywatna wojna ( zemsta) na burmistrzu Nowaku za to , że nie przedłużył mu i jego bratu umów w gminie .Taka jest prawda!!

  • ja pisze:

   Zemsta to domena burmistrza,wiem coś na ten temat.

  • mieszkaniec slamsów pisze:

   Ludziom rzucają ochłapy (remontując świetlice, zastraszając podniesieniem ceny za śmieci?) a sami muszą żyć na odpowiednim poziomie bo przecież taki radny czy burmistrz, czy prezes za 1500 zł z fabryki nie przeżyje!

  • @narodowiec pisze:

   Kłamiesz i pomawiasz. Świadomie.
   Będziesz przepraszał wielkim banerem na stronie głównej.
   Wkrótce.

  • Benio pisze:

   do narodowiec:
   Skąd ty takie informację masz? A może jesteś tamtejszym urzędnikiem? To widzę, że masz duuuużo pracy i w pocie czoła czytasz, i piszesz komentarze na esanok.pl.

  • podatnik pisze:

   myślisz że 2 tys brutto z Gminy Zagórz jest warte tego aby wyzbyc się sumienia i udawać że w Gminie Zagorz jest wszystko OK?

  • znam temat pisze:

   Wystarczy sprawdzić daty co kiedy się zaczęło a co kiedy skończyło. Mam nadzieję że Święch tego też nie odpuści. Jak się wystawiają w kłamstwach – trzeba to wykorzystywać i na baner wciągać z imieniem i nazwiskiem!!!!

   Jakie są przyczyny „pilnowania” gminy? to wiedzą sami zainteresowani – a że żadnego związku z umowami to nie ma – można baaaardzo łatwo udowodnić – daty rozjeżdżają się po kilka miesięcy albo więcej.

   Ludzie typu @narodowiec próbują zamydlić i uzasadnić temat kłamstwami i pomówieniami. I nie tylko w internecie. Problem jest jeden – na ulicy trudno to udowodnić, w internecie łatwo.

   Mam nadzieję, że się o tym przekona.

  • Mieszkaniec pisze:

   Pan Święch i jego portal jest od informowania lokalnego społeczeństwa i robi to doskonale.Obecna władza w gmine Zagórz powinna być szczególnie kontrolowana z swoich „dokonań”każdy zaintetesowany widzi co się tam dzieje-kolesiostwo,układy itd.Wstydu nie mają!

 40. narodowiec pisze:

  @ Benio!
  Możesz mnie pocałować, mieszkam w slamsach na Zasławiu a tą stronę to moge totalnie olać!!

 41. Kinga pisze:

  „Narodowcu” w slamsach też mają internet?

 42. Gienek pisze:

  Dzisiaj skończył pracę o 16.00 Jutro zaczyna o 7.30, więc pewnie odpowie między 7.30 a 15.15 w przerwie pomijając przerwę na śniadanie, kawę, drugie śniadanie, przekąskę, i pogawędki tu i tam, tam i tu hehehe

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.