GMINA ZAGÓRZ: O planach budowy kompostowni. Na spotkanie zaproszono eksperta

20-06-2017

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Dzisiaj w Czaszynie na godzinę 18.00 zaplanowano spotkanie dotyczące planowanej budowy kompostowni. W dyskusji wezmą udział włodarze gminy Zagórz, mieszkańcy oraz wszyscy zainteresowani tematem. Zaproszono do wygłoszenia prelekcji profesor Joannę Kostecką, kierownika katedry Biologicznych Podstaw Rolnictwa i Edukacji Środowiskowej, Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytety Rzeszowskiego.

- Działania informacyjne dotyczące dzisiejszego spotkania prowadzone były na szeroką skalę w wielu miejscach i za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji, min. na stronie internetowej Urzędu, tablicach informacyjnych w sołectwach i osiedlach oraz w mediach. Pismo zostało także przesłane do Parafii Rzymskokatolickiej w Czaszynie, celem przekazania informacji parafianom podczas ogłoszeń w niedzielę 18 czerwca. Ponadto stałą akcję informacyjną prowadziły lokalne media, w tym www.eSanok.pl oraz www.Zagórz24.pl. Każdy kto jest zainteresowany tematem może uczestniczyć w spotkaniu, bowiem informacje przekazane zostały bardzo szeroko. W programie dzisiejszego spotkania znajdują się: prezentacja Burmistrza dotycząca planowanej inwestycji, prezentacje ekspertów dotyczące aspektów środowiskowych i technologicznych związanych z projektem kompostowni. Bardzo ważną częścią tego spotkania będzie także blok pytań ze strony mieszkańców oraz gości. W spotkaniu wezmą udział władze Gminy, radni a także eksperci. Podczas prezentacji nie będzie poruszany temat rozbudowy składowiska odpadów, bowiem nie ma takich planów, a media przekazują fałszywe informacje w tym zakresie – pisze w oświadczeniu Łukasz Woźniczak, sekretarz gminy Zagórz.

Nie podano natomiast redakcji eSanok.pl personaliów eksperta-prelegenta, który wystąpi podczas dzisiejszego spotkania, mimo, że kilkakrotnie o to pytaliśmy pierwszy raz już 8 czerwca br.

Wreszcie dzisiaj dopiero o godzinie 11.40, na kategoryczne żądanie Pana Tomasza Święcha, sekretarz gminy Zagórz Pan Łukasz Woźniczak poinformował, że do wygłoszenia prelekcji zaproszono  wykładowcę z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Będzie to profesor Joanna Kostecka, pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydziale Biologiczno-Rolniczym.

Na stronach gminy Zagórz oraz tablicach informacyjnych pojawiła się poniższa, lakoniczna informacja:

 

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE

na temat planów budowy kompostowni odpadów biodegradowalnych
w miejscowości Średnie Wielkie.
Władze samorządowe Gminy Zagórz serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 20 czerwca o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Czaszynie.

Celem spotkania będzie dyskusja na temat planów budowy kompostowni, zaprezentowanie najnowszych technologii wykorzystywanych w procesie przetwarzania odpadów oraz udzielenie odpowiedzi na pytania mieszkańców.
W trakcie wtorkowego spotkania zostaną zaprezentowane bezpieczne i ekologiczne rozwiązania, jakie obecnie stosuje się podczas procesu kompostowania. Zachęcamy mieszkańców do udziału w spotkaniu.

compost-709020_960_720

zdjęcie poglądowe

Komentarzy: 20 do “GMINA ZAGÓRZ: O planach budowy kompostowni. Na spotkanie zaproszono eksperta”

 1. Anonim pisze:

  W zagórzu maja kompostownie a Sanok chce sobie wwiezienie wybudować i przestępców ściągać do Sanoka – jak się obudzą po czasie to będą mieli mieszkańcy Sanoka podobny problem z przestępcami jak Zagórz ze sieciami – na papierze wszystko ładnie wygląda, ale kosztów społecznych nikt nie liczy!!!

 2. A mega wysypisko pisze:

  Dlaczego o tym ani slowa

 3. Pytanie pisze:

  Czy ktoś z portalu e-sanok bedzie ubiegal się o władzę w gminie Zagorz ? Czy poprzez wyróżnienie pewnych sformułowań ten artykuł nie wydaje się stronniczy ?

  • .... pisze:

   Dokładnie !

   • ogólnie rzecz ujmując pisze:

    do Pytanie:
    Piszesz głupoty – i co najgorsze doskonale o tym wiesz – ale nadal to robisz, z premedytacją (o rzekomym ubieganiu się o władzę kogoś tam z e-sanoka).

    Dlaczego to robisz? Ponieważ właśnie brakło ci argumentów.

    Jesteś zbyt prosty i głupi aby odnaleźć się w aktualnej sytuacji, a z tego co piszesz jest ona coraz gorsza (tonący itd…).

    Dlaczego to robisz?
    Bo taki jest plan?
    Bo tak trzeba?
    Bo może ludzie uwierzą?
    Chmm… pewnie kilku, takich jak ty (którym również brakło argumentów).

    twoja próba zmiany tematu, jakiegokolwiek uzasadnienia tego co się dzieje jest tylko paliwem do dalszego działania dla innych tobie.
    Można kłamać aby osiągnąć cel – pewnie twoje otoczenie na tym bazuje. Można chodzić i rozpowiadać „na mieście” głupoty. Ale wiedz o tym że nawet jak ci przytakują, to tylko z żalu nad twoją osobą. Dlaczego? Bo jesteś najzwyczajniej Głupi, takich można tylko żałować. Pamiętaj, ci ludzie, którzy słuchają ciebie jak opowiadasz brednie (w każdym temacie) i mają chociaż troszkę więcej oleju w głowie niż ty (co pewnie nie jest trudne), zaraz po odwróceniu się od ciebie i odejściu parę kroków – po prostu śmieją się z ciebie jak można być takim Głupkiem.
    Rzeczywistości nie zaklniesz choćbyś przekonywał wszystkich uśmiechając się czy płacząc.

    Wystarczy popatrzeć na to wszystko z pewnej odległosci, aby przekonać się jak to wszystko w rzeczywistości wygląda.

   • Pytanie pisze:

    Nie jestem w żaden sposób związany ze strukturami samorządowymi regionu, jednak będąc jego mieszkańcem nie są mi obojętne sprawy jakie mają w nim miejsce. Nie od dziś wiadomo, że podstawą cechą mediów powinien być wszechstronny obiektywizm. Czy po przez stosowanie prostych zabiegów w tworzeniu artykułu nie stajemy się tendencyjnymi ? Uważam, że zadaniem lokalnych mediów jest poruszanie spraw ważnych dla społeczeństwa, tak jak w tym przypadku ale przy jednoczesnym dopuszczeniu do głosu strony przeciwnej. Zapewne po to są też organizowane te spotkania, żeby każdy mógł w nich uczestniczyć i wypowiedzieć się co do tej sprawy. Nie wydaje mi się, że podanie w ogłoszeniu dnia, godziny, miejsca spotkania oraz tematu, na który ma się toczyć rozmowa jest czymś.. lakonicznym. Chciałem w jakikolwiek sposób odnieść się do tej fali emocji jaką wyrzucił/a Pan/Pani z siebie ale ze względu na fakt, iż nie porusza ona rzeczowo i konstruktywnie tematu o jakim traktuje artykuł, nie będę wypowiadał się w tej kwestii, pozostawiając Pana/Pani wypowiedź ocenie czytelników. W dzisiejszych czasach rolą lokalnych mediów powinno być łączenie społeczności, a nie jej dzielenie. Kończąc moją wypowiedź chcę podkreślić, że żyjemy w wolnym kraju gdzie dostęp do informacji nie jest ograniczony, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze możemy się zwrócić stosownym pismem do organu, a Ten w myśl przepisów stypizowanych w Kodeksie Postępowania Administracyjnego jest obowiązany nam odpowiedzieć.

  • czas na zmiany pisze:

   Czy w Gminie Zagórz nie nadszedł już czas na zmiany? Czy nie trzeba postawić na ludzi którzy będą wsłuchiwać się w głos mieszkańców ?

  • mieszkanka gminy Zagórz pisze:

   Mam pytanie do pytania,dlaczego ktoś z e-sanok nie ma prawa ubiegać się o władzę w gminie Zagórz ? Bo może ty masz na to ochotę ?

   • Pytanie pisze:

    W swoich wypowiedziach nie pozbawiam nikogo praw i tym razem jest tak samo. Przypuszczam, że nie mój tekst Pani interpretowała, a jeśli się mylę to proszę wskazać, w której części mojego komentarza odmawiam komuś prawa do ubiegania się o władzę. Czynny bądź bierny udział w wyborach zapewnia nam ustawa zasadnicza, każdy po spełnieniu określonych w ustawie warunków może kandydować na urząd wójta/burmistrza/prezydenta. Ważne aby odbywało się to z poszanowaniem pewnych zasad- albowiem cóż bez nich znaczymy ?. Możliwość piastowania tak ważnego stanowiska niewątpliwie byłaby zaszczytem, jednak podkreślę jeszcze raz- nie jestem związany z żadnymi strukturami samorządowymi i nie zamierzam być.

 4. Mieszkaniec gminy pisze:

  Prawda jest taka decyzje zapadły wcześniej bez konsultacji ze społeczeństwem a teraz jest ściema i gmatwanie tematu.Wszelkie ogłoszenia i zabiegi w tym temacie były po czasie a afisze i jakieś lakoniczne informacje to można przywiesić nawet na psiej budzie a z psa szczekania można wyciągać zupełnie inne wnioski.Teoria Pani profesor jest nie adekwatna do wykonania . eksploatacji i nadzoru oraz rzeczywistości nad tym śmierdzącym problemem.Osobisty czas nie pozwolił mi przedstawić tak sprawę publicznie na tym spędzie w sali gimnastycznej.

 5. witek pisze:

  a czemu mieszkańcy ot tak, po prostu nie odsuną z urzedu tego człowieka? Nie wsłuchuje sie w głos mieszkańcow, pobiera ich pieniadze w zamian za swoja egoistyczną i pełną przekory postawe. Nie wiem czemu ta zabawa trwa tak długo. Chyba znajdzie sie choć jedna osoba która zorganizuje usunięcie ze stołka tego pana? Skorzystaja z tego wszyscy a nawet Ci co sie jeszcze nie urodzili.

 6. Julek pisze:

  Panie burmistrzu Nowak ile gmina Zagórz płaci firmie która prowadziła to spotkanie w Czaszynie jaką gratyfikacje otrzymały osoby które prowadziły prelekcję?

 7. mac pisze:

  „W spotkaniu wezmą udział władze Gminy, radni a także eksperci.” – jacy eksperci? Będzie chociażby hydrolog, specjalista od transportu drogowego, od ekofizjografii, ktoś, kto eksploatował takie kompostowniki (położone w górach) przez powiedzmy 25 lat, wreszcie ktoś od zwalczania katastrof ekologicznych. Czy może to ta pani profesor w jednym?

 8. BaBa pisze:

  … i masz ci BaBo placek!!! Wszystko bierze się z tego, że zamiast przerabiać rolniczo nieużytki, nie ma co robić z masą zieloną. Dawniej rolnik wykaszał nawet miedzy i nie marnował trawy, tylko wyhodował na niej zwierzynę, a bioodpady zjadały kury i pies. Z pracy rąk był w stanie wyżywić rodzinę! Biokompostowni nie trzeba było bo rolę tę spełniały kompostownie przydomowe i oborniki.
  Teraz niech tylko prądu braknie. lub jak nas ruscy zaatakują, albo wejdą uchodźcy – ludzie nie tylko młodzi nie przeżyją miesiąca, bo nie będą wiedzieć jak sobie poradzić w tej sytuacji. Z roli nic nie wydobędą bo nie wiedzą od czego zacząć – BIEDRONKI też nie będzie!!! Pomrą z głodu … biedacy!!!

  • tom pisze:

   nie wprowadzaj ludzi w błąd – to nie o trawę tylko np. o osady ściekowe chodzi – i nie mieszaj faktów bo zbyt wielu już to robi…

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.