GRANICA: Usiłowała wręczyć łapówkę. Tłumaczyła, że spieszy się na święta

27-12-2017

MEDYKA / PODKARPACIE. Na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano obywatelkę Ukrainy, która usiłowała wręczyć korzyść majątkową funkcjonariuszowi Straży Granicznej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

26 grudnia, obywatelka Ukrainy zgłosiła się do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski. W trakcie kontroli okazało się, że będąc w Niemczech przeterminowała czas swojego pobytu.

Funkcjonariusz Straży Granicznej poinformował cudzoziemkę o naruszeniu przepisów Kodeksu Granicznego Schengen co wiąże się z  wdrożeniem procedury powrotowej. Wówczas kobieta usiłowała wręczyć mu łapówkę w kwocie 175 euro, mówiąc, że spieszy się do domu na święta.

Funkcjonariusz poinformował podróżną o popełnionym przestępstwie.

Aktualnie, czeka ją postępowanie karne jak też procedura związana z wydaniem decyzji administracyjnej o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres do trzech lat.

14-127737

BiOSG

Komentarzy: 4 do “GRANICA: Usiłowała wręczyć łapówkę. Tłumaczyła, że spieszy się na święta”

  1. Dorota pisze:

    U ukrów dajosz jediosz jest na porządku dziennym czyli norma. Na plecach ich obrońcy granic mają napisane DPSU w przetłumaczeniu znaczy ” daj pjatku sołdatu ukrainy”. Jeździłam wiem; inaczej nie masz szans wyruszyć w dalszą drogę, tak było jak wspomniałam, teraz nie mam zamiaru się tam wybierać- można przepaść jak ciotka w Czechach. pozdrowienia dla mrówek.

  2. Znawca sprawy pisze:

    Jak mila 175€ to znaczy ze po switach bedzie znowu w Polsce. Jakis nowy kwit zawsze sie znajdzie. Oczywiscie nie za nic ale za drobna opłatę tam wszystkie winny mozna odkupić. Takie zycie kto ma to i bedzie mu dane.

  3. szo-szon pisze:

    załatwi sobie Rumuńskie papiery za 300 euro ( paszport , prawko itd ) tylko ze swoim foto i znów przyjedzie większość na takim cwancyku się buja

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.