Inspekcja nadzoru budowlanego skontroluje place zabaw w gminie Zagórz (ZDJĘCIA)

29-05-2017

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W środę Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dokona kontroli dwóch placów zabaw w gminie Zagórz. Jest to pokłosie interwencji mieszkańców, którzy zwrócili się do naszej redakcji z prośbą o pomoc.

Jak informuje Stanisław Tabisz, kierownik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Sanoku, kontrole na placach zabaw na Nowym Zagórzu oraz w Porażu zaplanowano na środę 31 maja.

- Zawiadomiono o niej gminę Zagórz. Pracownicy mają przygotować komplet dokumentów. Po kontroli oraz analizie tych materiałów zostaną podjęte działania przewidziane prawem – precyzuje.

Przypomnijmy, że do redakcji zgłoszono dwie sprawy. O pierwszej pisaliśmy już na naszym portalu.

W obszernej informacji jaką otrzymaliśmy, zaniepokojeni rodzice wyliczali usterki na placu zabaw przy osiedlu bloków na Nowym Zagórzu.

- Furtka do placu zabaw jest za ciasna, co grozi uszkodzeniem bądź nawet obcięciem palców dziecka. Już od wielu lat rodzice zgłaszają ten problem, ale mimo to nic się nie zmieniło. W bardzo złym stanie jest pomost drewniany. Wystające fragmenty popękanego drewna i głębokie szczeliny grożą poważnymi urazami. Do tego stary, brudny, w fatalnym stanie piach w piaskownicy, który nie został jeszcze wymieniony, pomimo, że mamy już końcówkę maja – wyliczali.

To nie wszystko. Zwracano uwagę również na uszkodzone i zardzewiałe ogrodzenie placu, zużyte elementy bujane, ostre i pełne drzazg siedziska i ławki czy zardzewiałe śmietniki.

Ta interwencja sprowokowała kolejną. Tym razem w związku z niewłaściwym stanem placu zabaw w Porażu. Nieoficjalnie wiadomo, że połamane sprzęty, powyrywane deski i inne zniszczenia spowodowane są przez akty wandalizmu. Natomiast sprawa nie została jeszcze zgłoszona na policję, a uszkodzenie mienia, niezależnie od tego czy miałoby charakter wykroczenia czy przestępstwa, jest ścigane na wiosek pokrzywdzonego.

foto: materiały nadesłane/plac zabaw w Porażu


foto: materiały nadesłane/plac zabaw na Nowym Zagórzu

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.