INTERWENCJA: „Na Szklanej Górce panują egipskie ciemności!”. Mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo (ZDJĘCIA)

10-10-2017

SANOK / PODKARPACIE. Na Szklanej Górce w Sanoku panują egipskie ciemności. Czytelnicy skarżą się, że taki stan rzeczy trwa przeszło miesiąc. - Na obrzeżach ulicy pojawiają się już śmieci i psie nieczystości. Czy trzeba interwencji dopiero wtedy, gdy ktoś złamie nogę, lub stoczy się ze skarpy na tory? Z tą sprawą zwróciliśmy się do PGE Dystrybucja S.A.

- W połowie ul. Szklanej, robi się „meliniarnia”. Imprezy i popijawy, a butelki i śmieci lecą w kierunku torów – pisze nasz Czytelnik.

Może mi ktoś ”rozświetli” sprawę. Na ulicy Szklanej i na ulicach sąsiednich trwają prace wymiany słupów linii elektrycznej. Wszystko fajnie, tylko od jakiegoś tygodnia nie widać pracujących. Latarnie zostały oczywiście rozłączone i panują przysłowiowe egipskie ciemności. Na zapytanie pracujących tam monterów, kiedy będzie jasno, pada odpowiedź: „Możecie się skarżyć nawet i do prezydenta, a my tu pewnie wrócimy dopiero za dwa tygodnie!”. (…) Idzie do dni coraz krótszych, zmiana czasu za pasem, trochę strach wypuszczać dzieci z domu – czytamy na forum esanok.pl pod datą 6 września.

Jak podkreślają czytelnicy, taka patowa sytuacja na Szklanej Górce trwa już przeszło miesiąc.

Zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienia do PGE Dystrybucja S.A.

- Obecnie trwają prace związane z modernizacją oświetlenia ulicznego na wymienionych ulicach. Sprawa ma związek z modernizacją sieci napowietrznej nN. W ramach wymiany słupów i przewodów przebudowie podlega również oświetlenie uliczne podwieszone na tej sieci – informuje Łukasz Boczar, specjalista ds. komunikacji PGE Dystrybucja oddział w Rzeszowie.

- Jako że, oświetlenie nie podlega usłudze konserwacji przez PGE Dystrybucja SA, wykonawca przebudowy nie uzgodnił sposobu przebudowy oświetlenia i zastosował technologię, która wymaga przerwy w czasie pomiędzy przełożeniem latarń z sieci dotychczasowej na przebudowaną. Zobowiązaliśmy wykonawcę do jak najszybszego wykonania tych prac. Po naszej interwencji część latarń już została przełożona, pozostała część jest w trakcie przekładania. Otrzymaliśmy zapewnienie , że prace będą wykonane niezwłocznie, czyli do końca tygodnia – uzupełnia.

Zaznacza także, że oprawy oświetleniowe na części ulicy Kołłątaja pozostają bez możliwości podania napięcia, z uwagi na usterkę w układzie sterującym, będącym własnością Gminy Miasta Sanoka.

- Sprawę zgłoszono właścicielowi urządzeń – precyzuje Łukasz Boczar. – Natomiast oświetlenie przy ul. Pogodnej nie jest własnością ani nie jest eksploatowane przez PGE Dystrybucja S.A. – kwituje nasz rozmówca.

foto: nadesłane przez czytelników

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 15 do “INTERWENCJA: „Na Szklanej Górce panują egipskie ciemności!”. Mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo (ZDJĘCIA)”

 1. Anonim pisze:

  NIE TYLKO TAM TAK CIEMNO – NIECH TAK SIE NIE SKARZA TYDZ CZY 2 WYTRZYMAJA -CO MJA POWIDZIEC CI GDZIE WOGLE NIE MA OSWIETLENIA I NIE ZANOSI SIE ABY MIALO BYC W AJBLIZSZYM CZASIE!

  • Grzegorz 44 pisze:

   @Anonim. Może masz i rację. Jak nie macie oświetlenia, to trzeba trochę interweniować. Upierdliwemu szybciej ulegną, niż takiemu co nic nie mówi- zresztą w każdej dziedzinie. Wszystko byłoby ok. jeśli byłyby informacje np.na słupach, czy mediach;”nie będzie prądu w gniazdkach przez dwa tygodnie i oświetlenia przez dwa miesiące”. I wszystko OK. Wyprowadzam się natenczas i po sprawie. Co mnie najbardziej w tym wku…? Brak jakiejkolwiek informacji. A jak dwójka noworodków w domu? Możesz to ogarnąć?

  • uhu-hu pisze:

   Mieszkańcy zaczną się bać po wybudowaniu nowego więzienia, jak skazańcy będą wychodzić na przepustki i jak ich kolesie z całej Polski przyjadą w odwiedziny. ha ha ha ha ha ha… dobra zmiana zrobi dobrze i ludzie będą się bać ha ha ha

 2. .. pisze:

  ul.zaleskiego tez i nikt nie panikuje

 3. Bezpieczeństwo dzieci najważniejsze pisze:

  Co do tej pory zrobiono z dojazdem do Szkoły Podstawowej nr. 4 („droga” miejska). Nic.
  Zróbcie coś bo dojdzie tam kiedyś do tragedii!!! Auta, aby się wyminąć – JADĄ CHODNIKIEM!!!! Bo wąsko. Co z tego że na bramie wjazdowej do szkoły jest „zakaz ruchu” jak nikt go nie przestrzega, nawet nie ma chętnych na wlepianie mandatów.
  Szkoła jest największa w mieście (na chwilę obecną 7 klas), oddziały przedszkolne, a jedyny dojazd pod samym blokiem JP II 45. Proszę spojrzeć na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. O zgrozo!!!

 4. Uczę pisze:

  Święta ida lampki wieszajcie po drzewach.! Buraki Sanockie

 5. miasto się zwija...?! pisze:

  „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…?!”

 6. Taddeo von Piooropush pisze:

  po co wam biedacy oświetlenie??

  wesoły Janek już kmini jakby tam zrobić ruch dwukierunkowy!! On w tym jednym mistrz

 7. Jan pisze:

  Ulica Okulickiego – brak chodnika i oświetlenia (koło Ciarko). Jest to bardzo ruchliwy odcinek i nie raz dochodziło tam do potrąceń. Kilka zakładów pracy i droga wylotowa na pobliskie miejscowości, może ktoś w końcu pomyśli nad bezpieczeństwem na tej ulicy?

 8. do Anonim pisze:

  o czym ten BELKOT???

 9. Grzegorz 44 pisze:

  I nastała jasność!! Światła ożyły!!! Dało się? Dało!! Dziękuję interwencji i redakcji esanok!

 10. gwałciciel pisze:

  A taka była fajna miejscówka na wypicie amareny ehhhhh

 11. ktoś pisze:

  czyli kiedy można się w końcu spodziewać świecących lamp na ul. Kołłątaja?? bo to jest jakaś paranoja co się dzieje… żeby przez tyle czasu nie naprawić tego

 12. Grzegorz 44 pisze:

  @ktoś- trzeba się było odezwać na forum- załatwilibyśmy sprawę…

 13. xyz pisze:

  Pół dąbrówki w ciemności i nikt nic nie pisze.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.