Jak na pierogi, to tylko do Beska! Ruskie, z kapustą, ze szpinakiem czy kaszą na Święto Pieroga (FILM)

05-09-2017

BESKO / PODKARPACIE. Najlepsze pierogi są w Besku. Dbają o to gospodynie ze stowarzyszenia „Beskowianki”. Od siedmiu lat  kuszą mieszkańców oraz gości różnymi rodzajami pierogów, które na tą wyjątkową okoliczność Gminnego Święta Pieroga przygotowują na tysiące.

DSC_0069

Komentarzy: 8 do “Jak na pierogi, to tylko do Beska! Ruskie, z kapustą, ze szpinakiem czy kaszą na Święto Pieroga (FILM)”

 1. Ot co . pisze:

  Tam w Besku są amatorzy wójt jeszcze dobrze nie włożył do ust pieroga a już był w niebie i drugiego nie chciał.

 2. Tośka pisze:

  Do Ot co.Dobre.Che che che che

 3. bruno pisze:

  ruskie pierogi? dziwie sie ze jeszcze mozna dzis uzywac tej nazwy w czasach wzmozonej nienawisci do naszych wschodnich sasiadow.

 4. @bruno pisze:

  to nie używaj, możesz mówić że biedronkowe bo zapewne takie wtulasz :) a z tą nienawiścią to chyba przesadzasz nadmuchana przez karakana szopka medialna która wcale nie jest dla nas dobra

 5. Honoratka pisze:

  Ja tylko proszę Panie z Beska aby nie ulepiły takiego nadzianego pieroga jak łysy sołtys w gminie Zagórz jest nie do skonsumowania inni to czekają jeszcze na nadzienia. Członkowie ich rodzin pomogą tylko ciasto jest nie do robione i po ugotowaniu wychodzi gniot lub się rozłazi- po kościach.Co innego w Porażu pieróg był tak wielki,że jak spadł ze stolnicy zabił kilkanaście kurcząt a kwoka wstrząs mózgu dostała.Słynne tam ponoć teraz ciastowe klejące się kopytka.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.