Jakub Sujkowski powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski! Zawodnik Wilków w gronie 24 najlepszych w kraju! (ZDJĘCIA)

13-04-2017

SANOK / PODKARPACIE. Zawodnik Esanok.pl Wilków Sanok Jakub Sujkowski otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski, które odbędzie się pod koniec kwietnia w Nowym Targu. Na liście wyselekcjonowanych zawodników znalazło się 24 najlepszych w kraju unihokeistów.

Już w pierwszym roku działalności klubu Esanok.pl Wilki Sanok, trenerzy reprezentacji Polski mężczyzn dostrzegli umiejętności sanoczan zapraszając ich najpierw na konsultacje kadry Polski, które w lutym odbyły się w Katowicach. Wilki reprezentowali: Jakub Sujkowski, Radosław Bomba i Tomasz Sokołowski. W stolicy województwa Śląskiego pojawiło się ponad 30 zawodników z 14 klubów polskiej ekstraligi. W zajęciach nie uczestniczyli gracze, którzy do tej pory stanowili o sile reprezentacji. Pisaliśmy o tym tutaj: Trzech zawodników Esanok.pl Wilków wzięło udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski (ZDJĘCIA).

Jakub Sujkowski znalazł uznanie w oczach trenera Jana Holovki i jego asystenta Libora Hrčeka i dzięki bardzo dobrej postawie podczas trzech dni treningowych otrzymał przepustkę do kolejnego zgrupowania, tym razem już w ścisłym gronie najlepszych zawodników w Polsce.

Na stronie Polskiego Związku Unihokeja czytamy:

„W imieniu trenera kadry Polski Mężczyzn w Unihokeju, mgr Jana Holovki, prezentuję listę powołanych zawodników na najbliższe Konsultacji Kadry Polski Mężczyzn w Unihokeju, które odbędą się w Nowym Targu,  w dniach 28‐30 kwietnia 2017r.”

12

Czeski duet szkoleniowców pracujących z reprezentacją Polski przygotowuje zespół do dwóch wydarzeń. W tym roku, biało-czerwonych czeka wielka impreza – World Games Wrocław 2017, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich. W stolicy województwa dolnośląskiego pojawią się najlepsze kadry świata. Poza tym, Polska zagra w kwalifikacjach do mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się w Czechach.

1- Gdy odczytałem maila z wiadomością o powołaniu byłem mocno zaskoczony. Oczywiście bardzo się cieszę, bo udział w takim zgrupowaniu to jednak wyróżnienie. Chciałbym, żeby na tej liście znalazło się  jeszcze kilku innych zawodników z Sanoka. Będę walczył o grę w reprezentacji. Gdyby mi się to udało, byłoby to dla mnie spełnienie jednego z największych marzeń – mówi Jakub Sujkowski, zawodnik Esanok.pl Wilków Sanok.

Kubie serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

O przebiegu zgrupowania będziemy informować w kolejnych publikacjach.

foto-tomasz-sowaimg_8343

foto-tomasz-sowaimg_8481

foto (3): Tomasz Sowa

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 8 do “Jakub Sujkowski powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski! Zawodnik Wilków w gronie 24 najlepszych w kraju! (ZDJĘCIA)”

 1. Super wiadomość pisze:

  Brawo Kuba, to świetna wiadomość. Powodzenia :)

 2. Sanoczkin pisze:

  GRATULACJE!! BRAWO TYLKO TAK DALEJ!!!!

 3. Tadek pisze:

  Gratulacje! Powodzenia!

 4. widz pisze:

  TAK TRZYMAĆ – SANOK KUŻNIĄ TALENTÓW

  • Qznia sanockich cudaków pisze:

   dobrze się czujesz? może czas zmienić lekarza albo leki na inne? chyba kuźnią frustratów drogowych i samobójców…

 5. Sanok pisze:

  Brawo!. Ten Jakub to jeszcze uczeń, prawda? Do jakiej szkoły uczęszcza?

 6. Eleonora pisze:

  wychodzi na to że bez dużej kasy i zagranicznych trenerów można zdziałać dużo dobrego. Widać że klub dobrze poukładane. Gratulacje dla Jakuba i jego rodziców którzy wspierają syna swoją obecnością w każdym meczu

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.