Jesienna akcja szczepienia lisów

11-09-2017

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 21 do 30 września br. jesiennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Wykładana przynęta – wydająca specyficzny zapach – zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy. Szczepienie obejmie w całości teren województwa podkarpackiego.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców, aby nie podnosili szczepionek, ponieważ przynęty dotykane przez ludzi nie będą już przyjmowane przez lisy. Kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej. W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych na terenach objętych szczepieniem, a ponadto wstrzymanie się od polowań.

fox-1419362_960_720

PUW w Rzeszowie

Komentarzy: 7 do “Jesienna akcja szczepienia lisów”

 1. Moje spostrzeżenia pisze:

  Lisów się na mnożyło co nie miara i często jadąc widzę ich w terenach zurbanizowanych nie bardzo mają ochotę uciekać na widok człowieka samochodu,świateł czy klaksonu.O tym mówią tez inni ludzie we wsiach na terenie Podkarpacia.

 2. ww pisze:

  wystrzelać skurwysyny a nie szczepić

 3. s pisze:

  Ciebie bym odstrzelił, przynajmniej rodzina i dzieci nie będą zdemoralizowane. Znęcasz się na bank.

 4. Znawca kabanosów pisze:

  „W większości krajów Unii, np. w Niemczech szczepienia są dobrowolne. W trzech krajach obowiązkowe są tylko jedna, dwie lub trzy szczepionki, ale podawane lisom o wiele starszym, co jest znaczniej mniej ryzykowne. W Polsce obowiązkowe są… 24 szczepionki. Przymus szczepień to relikt poprzedniego ustroju, dziś wykorzystywany przez wielkie koncerny – producentów szczepionek – które pielęgnują myślowy bezład krajów postkomunistycznych”, alarmuje w rozmowie z tygodnikiem „W Sieci” Justyną Sochą, lider Stowarzyszenia „Stop NOP”.

 5. Tak tak pisze:

  Szczepiąki powodujom ałtyzm!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.