SANOK: Jesteśmy w czołówce. Mieszkańcy zgłosili blisko 1000 zagrożeń bezpieczeństwa

22-02-2017

REGION / PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci podsumowali pierwsze pięć miesięcy działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym czasie mieszkańcy naszego województwa zgłosili ponad 9 tysięcy zdarzeń i miejsc, które w ich ocenie są niebezpieczne.


Dzięki aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, od 20 września ubiegłego roku mieszkańcy naszego województwa nanieśli 9401 zagrożeń. Najwięcej, bo 1850 zgłoszeń odnotowano w Rzeszowie i na terenie powiatu rzeszowskiego. Na terenie powiatu sanockiego – 927, Krosna i powiatu krośnieńskiego – 680 oraz Przemyśla i powiatu przemyskiego – 678. Najmniej, w powiatach przeworskim – 112, strzyżowskim – 122 i ropczycko-sędziszowskim – 137.

Wśród najczęściej zgłaszanych uciążliwości są przede wszystkim łamanie przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwa infrastruktura drogowa i nieprawidłowe parkowanie. Kolejna grupa zgłoszeń dotyczy spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, żebractwa oraz miejsc, gdzie grupuje się młodzież.

Policjanci weryfikują 168 zgłoszeń. Do tej pory potwierdzono 2545, natomiast 6652 nie potwierdzono. Obecnie 36 nowych zgłoszeń czeka na sprawdzenie.

Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

mapa zagrozen

źródło: KWP

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Komentarzy: 13 do “SANOK: Jesteśmy w czołówce. Mieszkańcy zgłosili blisko 1000 zagrożeń bezpieczeństwa”

 1. Qba pisze:

  Na osiedlu Błonie straszny furiat musi grasować najwięcej tam zgłoszeń.

  • D pisze:

   Szeryf bloni czuwa biega z aparatem i okamerowal pół bloku aby nikt nie łamał przepisów -co na to psychiatra

   • UPRZEJMIE INFORMUJE pisze:

    najlepsze jest to ze ten wasz szeryf z osiedla blonie zglasza a policjant mu wprost mówi ze ja te 5 osób pouczam.. bylem tego świadkiem.. no myślałem ze ten wyjdzie z siebie i stanie obok..

 2. Edi pisze:

  Co z tej mapy wynika? Nic. Z danego miejsca usuwane są oznaczenia o danym zagrożeniu, więc zagrożenia nie ma? Jakie to proste. Polecam na YouTube – Sanok wariacje drogowe

 3. Yoda pisze:

  Temu komus z Bloni chyba sie w zyciu nie ulozylo. Co trzeba miec w glowie zeby tyle zle zaparkowanych samochodow zglosic? To nie jest zagrozenie … Ciekawe czy on sam taki praworzadny i uczciwy? No ale statystyki strony i zgloszen podbija.

  • bialy odrzutowiec pisze:

   a nie wiesz komu ?? każdy go zna.. on białym autkiem sobie śmiga… sam przepisy w du..pie ma.. bo on jest szeryf z bloni hahaha lallalla

 4. Onet.p pisze:

  LUDZIE ZAZNACZAJĄ KAŻDY SAMOCHÓD A TO WYSTARCZY ZAZNACZYĆ REJON I W OPISIE DA ZE OD UL. DONUL.. COŚ SIĘ DZIEJE.. nakładane głupot przez pajaca jakiegoś z bloni..

  A TERAZ LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ CZY TA POLICJA W SANOKU JEST TAKA STRASZNIE ZŁA.. BO JAK BY BYŁA TO BYŚCIE CHYBA SIĘ ZAPŁAKALI ZA TO PARKOWANIE a wasze 500 plus poszło by spowrotem

 5. @ onet pisze:

  Zamknij się ty baranie w jakim temacie cię nie ma w zadnym wszędzie śpiewasz jednakowo i wracasz w to same miejsce KODiarzu.

 6. Hytryinternet pisze:

  Powiem tylko tyle na osiedlach sanockich nie ma miejsc do parkowania z poszanowaniem wszystkich ludzi trzeba umieć być człowiekiem a wiemy dobrze że nawet policja jak ma zgłoszenia to pouczają ludzi bo nie ma gdzie parkować. Proponuje osiedlowym szeryfom popatrzeć na samego siebie a później do ogródka sąsiada i nie chodzi tu tylko o parkowanie.

 7. Adrian pisze:

  No w Sanoku społeczeństwo obywatelskie kwitnie … od 44′

 8. krajan pisze:

  … nazywając szeryfem kolesia z zaburzeniami maniakalno depresyjnymi to chyba lekka przesada, słowo pasożyt byłoby bardziej na miejscu…

  • @krajan pisze:

   Skąd u ciebie ta wiedza medyczna? Jesteś lekarzem czy może oczytany jesteś w literaturze SF. Pasożyty są na każdym osiedlu, na garnuszku u mamusi najłatwiej, da na piwo, opłaci rachunki, nakarmi. Nie mnie to oceniać. Wcześniej czy później mamusia umrze i co wtedy?

   • adafek dawna slamsandia pisze:

    wtedy do Benka Dżajko i rachu ciachu matka w piachu! Z zasiłku pogrzebowego cos zostanie i bajlando!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.