Kilogramy tytoniu w… powidłach! (ZDJĘCIA)

31-10-2017

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej udaremnili przemyt 64 kg tytoniu. Kontrabanda ukryta była w….powidłach.

Podczas kontroli pojazdów wjeżdżających do Polski przez polsko-ukraińskie przejście graniczne w Korczowej, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej skierowali do szczegółowej rewizji dwa samochody osobowe. Pojazdami na polskich numerach rejestracyjnych kierowali 66-letni i 58-letni mężczyźni, obywatele Ukrainy.
Obydwaj kierowcy twierdzili, że przewożą powidła. Tłumaczyli zgodnie, że przed granicą zostali poproszeni przez nieznaną osobę o przewiezienie tego towaru na polską stronę.

Podczas rewizji opla i mercedesa funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej wykryli, że pudełka z powidłami to nic innego jak próba przemytu tytoniu. Okazało się, że w kontrolowanych samochodach ukrytych było 64 kg tytoniu. Funkcjonariusze wykryli także 259 kartonowych opakowań i ponad pół tysiąca plastikowych wieczek. Najprawdopodobniej miały służyć do przepakowania towaru po przerzucie przez granicę.

Gdyby tytoń trafił do czarnorynkowej sprzedaży Skarb Państwa straciłby blisko 33 tys. złotych z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych.

Przeciwko obydwu kierowcom wszczęte zostało postępowania karne skarbowe.

źródło: KAS

Jeden komentarz do “Kilogramy tytoniu w… powidłach! (ZDJĘCIA)”

  1. Ja wiem kto pisze:

    Bakon dobry bakon

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.