KOMAŃCZA: Ogień pochłonął domek letniskowy. Akcje prowadziło 7 zastępów (ZDJĘCIA)

23-01-2017

KOMAŃCZA / PODKARPACIE. W piątkowy wieczór, 20 stycznia około godz. 18:30 dyspozytor PSK w Sanoku odebrał telefon, że w miejscowości Komańcza doszło do pożaru domku letniskowego. Na miejscu działało siedem zastępów gaśniczych. Na całe szczęście nikt nie został ranny. Wstępnie, mówi się że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Działania zakończono o godz. 22:11.

Dojazd do miejsca zdarzenia utrudniała wąska, stroma i śliska droga, dodatkowo częściowo zastawiona pojazdami okolicznych mieszkańców. Po dojeździe ratowników na miejsce okazało się, że budynek całkowicie objęty jest ogień. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do gaszenia pożaru. Z jednostki OSP Rzepedź do pożaru wyjechały dwa samochody kraz i star (łącznie 9 ratowników).

20170120_202750

Ponadto w akcji uczestniczyły dwa pojazdy z OSP KSRG Komańcza (mercedes i jelcz), dwa pojazdy z JRG Sanok i jeden z OSP KSRG Niebieszczany. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Budynek spłoną niemal doszczętnie.

Źródło: Sanok 112

fot. OSP Rzepedź

Komentarzy: 6 do “KOMAŃCZA: Ogień pochłonął domek letniskowy. Akcje prowadziło 7 zastępów (ZDJĘCIA)”

 1. xlz pisze:

  I po co budować drewniane domy

 2. Jas pisze:

  A co to jest PSK?

 3. Ale wójt ma się dobrze pisze:

  A kto zamieszkiwał w tym domku.Sama instalacja się zapaliła?Coś te domki mają za częste awarie ą to w Moszczańcu się spaliło,a to na Letnisku butla wybuchła .a to teraz instalacja następny to pozostanie sam komin.

 4. -23* pisze:

  A w budynku socjalnym w Kulasznem ponoć rury popękały.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.