Kontrabanda w audi. Blisko 1000 paczek papierosów (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Przemyt blisko tysiąca paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Korczowej. Kontrabandę o szacunkowej wartości rynkowej 13,5 tysiąca złotych mundurowi wykryli w trakcie kontroli osobowego audi, przekraczającego polsko-ukraińską granicę.

Na polsko-ukraińskie przejście graniczne w Korczowej wjechał samochód marki audi, kierowany przez 46-letniego obywatela Mołdawii.

au

Przekraczając granicę kierowca wybrał zielony pas „Nic do oclenia”. Mężczyzna twierdził, że podróżuje na Litwę.

Mimo jego deklaracji, że nie wiezie towarów podlegających obowiązkowi zgłoszenia, funkcjonariusze zadecydowali o szczegółowej rewizji pojazdu. Podczas kontroli okazało się, że w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu ukryte są papierosy – łącznie 995 paczek. Do ich ukrycia posłużyły m.in. nadkola, podłoga, czy bagażnik.

Mołdawianin przyznał się zarówno do ukrycia papierosów jak i przemytu. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli wobec kierowcy sprawę karną skarbową, rekwirując nielegalny towar oraz samochód przystosowany do przewozu kontrabandy. Oprócz przepadku samochodu i nielegalnego towaru, przemytnikowi grozi wysoka grzywna.

au2

źródło: IAS Rzeszów

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."