Koszykarze z ZS nr 3 w Sanoku w półfinale wojewódzkim!

SANOK / PODKARPACIE. Drużyna Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku wygrała turniej rejonowy koszykówki chłopców rozegrany w Ustrzykach Dolnych. Zespół prowadzony przez Huberta Mańko odniósł komplet zwycięstw i pewnie awansował do półfinału wojewódzkiego.

Nasi koszykarze rozpoczęli zawody od rywalizacji z ZSTiA Lesko.
Początek  meczu chłopcy zagrali konsekwentnie, co pozwoliło na objęcie prowadzenia 8:2. Z upływem czasu nasza drużyna zaczęła jednak popełniać proste błędy i końcówka spotkania była bardzo nerwowa, gdyż zespół z Leska doprowadził do  remisu 18:18. Po przerwie na żądanie na około 45 sekund przed końcową syreną, udaną akcję punktową 2+1 przeprowadzili sanoczanie i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 21:19.

Drugi mecz reprezentanci ZS nr 3 w Sanoku rozegrali z gospodarzami zawodów ZSP1 Ustrzyki dolne. Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy ZSL Ustrzyki dolne, którzy szybko objęli prowadzenie 6:2 i 10:4. Od tego momentu coraz lepiej funkcjonowała gra obronna naszych koszykarzy, co zaprocentowało w późniejszej części meczu doprowadzeniem do wyrównania 14:14.

W drugiej połowie grając konsekwentnie, odskoczyliśmy gospodarzom na osiem punktów i do końca kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku wygrywając ostatecznie 31:20 – relacjonuje Hubert Mańko, trener sanockich koszykarzy.

W ostatnim pojedynku sanoczanie zmierzyli się z niepokonaną drużyną ZSE Brzozów. Zwycięstwo dawało wygraną w całym turnieju i awans do półfinału wojewódzkiego z pierwszego miejsca z zaliczeniem meczu. Mecz rozpoczął się od prowadzenia Brzozowa, który w swych szeregach miał kilku graczy dobrze rzucających z obwodu, jednak nasi nie chcieli być gorsi i postraszyli rywala kilkoma celnymi rzutami z dystansu, dzięki czemu mecz był wyrównany i mógł się podobać zgromadzonej publiczności. Na koniec pierwszej części gry, gdy wydawało się, że będziemy schodzić na przerwę ze stratą 2 punktów, udanym rzutem za 3 punkty popisał się Jakub Strzemecki (1TM)  i to Sanok prowadził 17:16. Początek drugiej połowy to błędy popełniane przez oba zespoły. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Na około 4 minuty przed końcem przerwę na żądanie wziął opiekun z Brzozowa i to był właściwy moment na poprawę gry w obronie i ataku. Dzięki celnym wskazówkom trenera, nasi odskoczyli na 6 punktów. Wówczas Brzozów postawił na obronę na całym boisku, co było przysłowiowym „gwoździem do trumny”, gdyż  nasi chłopcy bardzo dobrze realizowali założenia taktyczne i przede wszystkim  zagrali skutecznie w ataku wygrywając ostatecznie 35:26

Dzięki wygranej koszykarze ZS nr 3 awansowali do półfinału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany dnia 20 marca w Krośnie.