KRONIKA POLICYJNA: Nastolatek-podpalacz, okradziony kurier i samochodowi wandale

17-05-2017

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy policjanci najczęściej interweniowali na zgłoszenia dotyczące kradzieży i aktów wandalizmu. Ujęli także nastolatka-podpalacza i zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców.

17-latek podpalił materiały budowlane

42-latka zawiadomiła policję, że w Sanoku przy Lwowskiej nieznany sprawca uszkodził materiały budowlane, które były składowane na placu obok sklepu. Sprawca wrzucił  tam zapaloną butelkę z łatwopalną substancją, co doprowadziło do zajęcia się towaru. Pożar spowodował uszkodzenie rur przepustowych, plastikowej studzienki, worków cementu. Ogień został ugaszony przez pracowników firmy. Straty oszacowano na około 2,5 tys. złotych. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili sprawcę podpalenia, którym okazał się 17-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Samochodowi wandale

37-latkowi nieznany sprawca ostrym narzędziem porysował samochód. Zniszczył tylną klapę oraz prawe tylne światło pojazdu marki Seat. Samochód był pozostawiony na parkingu pod blokiem. Pokrzywdzony wycenił straty na około 600 złotych.

Z kolei 39-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że wandal uszkodził Fiata. Pojazd ma zarysowaną powłokę lakiernicza, wgniecioną przednią pokrywę silnika, wyrwaną przednią wycieraczkę od strony pasażera oraz zarysowaną plastikową obudowę prawego lusterka.

Z promilami za kółkiem

Policjanci podczas kontroli ujawnili kierującego samochodem marki Kia, który był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że  39-letek z powiatu limanowskiego miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei kierująca Audi, 31-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego, prowadziła pojazd mając ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

1027376714

Bazgroły na elewacji

Na Kościuszki uszkodzono elewację budynku. Sprawca pomalował ścianę farbą. Straty szacuje się na kwotę około 600 zł na szkodę spółdzielni mieszkaniowej.

Okradziony kurier

27-letni kurier zawiadomił funkcjonariuszy o kradzieży. Z relacji mężczyzny wynika, że nieznany mu sprawca zerwał zabezpieczenia na drzwiach samochodu należącego do firmy przewozowej i zabrał dwie paczki. Straty oszacowano na 2,7 tys. złotych.

Złodziej telefonów

39-letni mieszkanie powiatu sanockiego zawiadomił, że złodziej ukradł mu telefon marki Apple o wartości około 2,2 tys. złotych. Właściciel na krótką chwilę pozostawił urządzenie na sklepowej ladzie.

Oszust z Internetu

54-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że dokonał wpłaty zaliczki na zakup ciągnika rolniczego marki Renault w kwocie 2 tys. zł. Ofertę sprzedaży znalazł na portalu ogłoszeniowym. Zgodnie z umową sprzedający miał dostarczyć pojazd kupującemu następnego dnia. 54-latek nie otrzymał zakupionego towaru, jak też zwrotu zaliczki, a próby nawiązania kontaktu ze sprzedającym są bezskuteczne.

źródło/foto: KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.