KRONIKA POLICYJNA: Nietrzeźwy wjechał w ogrodzenie, jazda bez uprawnień i wypadek w gospodarstwie

19-04-2017

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy policjanci interweniowali na drogach powiatu podczas kontroli. Kilku kierowców postanowiło wsiąść za kółko po alkoholu i bez uprawnień. Odebrano także zgłoszenie o wypadku podczas prac gospodarskich i pijanym kierowcy, który zniszczył ogrodzenie.

Na trzy miesiące do aresztu

Sąd Rejonowy w Sanoku na wniosek Policji i Prokuratury tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 39-letniego mieszkańca powiatu sanockiego podejrzanego o to, że 9 kwietnia 2017 r. w Czaszynie, kierując w stanie nietrzeźwości samochodem marki Volkswagen spowodował wypadek drogowy. Podczas zdarzenia jeden z pasażerów doznał ciężkich obrażeń ciała.

Jazda bez uprawnień

Funkcjonariusze z sanockiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Opel. Kierujący samochodem nie stosował się do decyzji starosty sanockiego o cofnięciu mu prawa jazdy.

Po kieliszeczku

Policjanci ujawnili, że 70-letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierował audi będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie stosował się do orzeczonego wyrokiem sądu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do 8 stycznia 2019 roku.

Spadł podczas karmienia zwierząt

W Lalinie 59-letni mieszkaniec powiatu sanockiego pracował w gospodarstwie rolnym. Podczas karmienia zwierząt spadł z wysokości około 3,5 m na betonową posadzkę. W efekcie ma złamaną kość lewego uda oraz lędźwiową część kręgosłupa. Mężczyzna pozostaje na obserwacji szpitalnej. W trakcie wykonywania prac był trzeźwy.

Wjechał w ogrodzenie i wyłamał słupek

Kierujący samochodem osobowym nie dostosował techniki jazdy do panujących warunków i najechał na ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Nałkowskiej. W konsekwencji spowodował oberwanie dwóch przęseł i wyłamał słupek. Policjanci zatrzymali podejrzewanego, który miał to zrobić będąc pod wpływem alkoholu. Kierującemu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Sprawcę zatrzymano w policyjnym areszcie.

303-124588

źródło: KPP Sanok 

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.