KRONIKA STRAŻY MIEJSKIEJ: Gorszył przechodniów, bójka dwóch kobiet i amatorzy alkoholowych libacji na cmentarzu

07-09-2017

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy strażnicy miejscy podsumowali działania w sierpniu. Wśród interwencji najwięcej dotyczyło spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

1 sierpnia

Około godz. 19:00 operator monitoringu miejskiego zauważył na Rynku mężczyznę który swoim zachowaniem dawał powód do zgorszenia, a podczas interwencji był agresywny. 34-latek uspokoił się dopiero po przewiezieniu na komendę policji. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym.

7 sierpnia

O 20:45 strażnicy zauważyli mężczyznę leżącego na chodniku przy ul. Żwirki i Wigury. 44-latek był w stanie upojenia alkoholowego. Funkcjonariusze podjęli decyzję o osadzeniu tej osoby w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych KPP w Sanoku do wytrzeźwienia. Wobec mężczyzny prowadzone są czynności wyjaśniające.

11 sierpnia

Dyżurny około 11.00 odebrał zgłoszenie, że nad Sanem przy ul. Traugutta znajduje się nietrzeźwy mężczyzna. Groził, że popełni samobójstwo. Na miejscu strażnikom udał się obezwładnić mężczyznę, który został przewieziony na SOR. Decyzją lekarza pozostał na obserwacji.

12 sierpnia

W trakcie wieczornego obchodu Śródmieścia, patrol zastał na Schodach Franciszkańskich mężczyznę skarżącego się na silny ból w klatce piersiowej. Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie, które zabrało 37-latka na SOR.

16 sierpnia

Funkcjonariusze Straży Miejskiej podejmowali interwencję wobec dwóch mieszkańców Sanoka, którzy o godz. 7:40 postanowili spożywać alkohol na terenie Cmentarza Centralnego. Dodatkowo mężczyźni naruszyli regulamin obiektu paląc tytoń oraz zaśmiecając teren między grobami. Wobec amatorów porannego piwka skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Sanoku.

67

22 sierpnia

Mieszkanka Sanoka zgłosiła, że pod jednym z bloków na ul. Armii Krajowej znajduje się grupa nieletnich palących tytoń. Kiedy kobieta zwróciła grupie uwagę, usłyszała liczne obelgi oraz wulgaryzmy. Strażnicy na miejscu zastali 4 osoby w wieku 13-16 lat. Po dokonaniu kontroli bagażu ujawniono przy nich sporą ilość papierosów. Młodzież została przewieziona do miejsca zamieszkania i przekazana pod opiekę rodziców. Dalsze czynności w sprawie prowadził będzie Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Sanoku.

25 sierpnia

Dyżurny SM odebrał zgłoszenie, że na Placu Miast Partnerskich doszło do bójki między dwoma kobietami. Skierowany na miejsce patrol natychmiast rozdzielił kobiety, a dzięki zapisowi monitoringu miejskiego udało się bardzo szybko ustalić dokładny przebieg zdarzenia. 19-letnia agresorka została ujęta i przewieziona do Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych KPP w Sanoku. Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadziła Sanocka Policja.

28 sierpnia

Straż Miejska została poinformowana, że na ul. Witkiewicza zwisające po burzy konary drzew stwarzają zagrożenie dla przechodniów oraz rowerzystów często korzystających z terenów nad Sanem. Strażnicy zabezpieczali wskazany fragment drogi do momentu usunięcia gałęzi przez Straż Pożarną.

29 sierpnia

Pracownik ochrony jednego z lokali przy ul. Królowej Bony poinformował, że na terenie parkingu znajduje się dwóch mężczyzn zaczepiających klientów. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwie znane im osoby. Po udzieleniu pouczenia, mężczyźni oddalili się do miejsca zamieszkania.

źródło: SM Sanok

Komentarzy: 11 do “KRONIKA STRAŻY MIEJSKIEJ: Gorszył przechodniów, bójka dwóch kobiet i amatorzy alkoholowych libacji na cmentarzu”

 1. Markos pisze:

  Więcej monitoringu bezpieczniej w Sanoku

 2. . pisze:

  A pod frakiem na jp
  Ciągle ten sam co zaczepia i co
  Jaj co
  Nic
  A frac spi

  • prl bis pisze:

   żul pod stokrotka na F.Gieli też ten sam, nawet swego czasu radny Wydrzyński o nim na sesji opowiadał, i co?

   I nic, dalej zaczepia ludzi pod sklepem to żulisko.

 3. gość pisze:

  najlepsza pijatyka jest na cmentarzu przynajmniej to nikomu nie przeszkadza nikt się nie awanturuje z tam mieszkających

 4. jaś_nie_pan pisze:

  Na deptak zapraszam SM. No chyba, że żulia tam siedząca i odstraszająca zachowaniem, wyglądem i zapachem , to taka obecna atrakcja turystyczna.

 5. wielbiciel PiS pisze:

  ta 19-tka to chyba bolca szuka że taka niewyżyta he he he =)

 6. JERRY pisze:

  Szczerze mówiąc to SM nie napracowała się w miesiącu sierpniu.Bardzo mało interwencji,należy się zastanowić czy w ogóle jest ona niezbędna.

 7. JERRY pisze:

  Szczerze mówiąc to SM nie napracowała się w miesiącu sierpniu.Bardzo mało interwencji,należy się zastanowić czy w ogóle jest ona potrzebna.

 8. jakub pisze:

  A ta formacja jeszcze istnieje w Sanoku? Nie to,żebym się czepiał,
  ale mieszkam w Śródmieściu i nie widziałem żadnego patrolu już
  od bardzo dawna.Panie „Jaś nie pan”.Nie można nikomu zabronić siedzieć
  na ławce na deptaku,nawet jeśli panu się zapach nie podoba.Rozumiem,że
  zapachniało panu domem i tu ma pan problem.

 9. bruno pisze:

  zlikwidowac policje i straz miejska .to by wam gralo.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.