Mistrzyni uczyła młodych sanoczan jazdy figurowej na łyżwach (ZDJĘCIA)

17-02-2017

SANOK / PODKARPACIE. W Arenie Sanok organizowane są cykliczne zajęcia z jazdy figurowej na lodzie. Aktualnie prowadzi je była reprezentantka Polski Julia Bernaś, która jeszcze nie tak dawno doskonaliła technikę jazdy na łyżwach… sanockich hokeistów. Treningi cieszą się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zajęcia z łyżwiarstwa figurowego odbywają się w Arenie Sanok przez cały sezon zimowy, w każdy czwartek od godziny 16:30. W treningach uczestniczą trzy grupy, każda na lodzie przebywa przez godzinę. Pląsów na tafli uczy Julia Bernaś, była reprezentantka Polski. Co ciekawe, kilka lat temu została ona zaangażowana do podszkolenia techniki jazdy na łyżwach sanockich hokeistów.

Julia Bernaś – Była reprezentantka Polski w łyżwiarstwie figurowym, zdobywczyni Pucharu Europy we Włoszech, trenowana przez Aleksjeja Miszyna (trenera Mistrzów Rosji) w St.Petersburgu, niejednokrotnie zapraszana na pokazy w kraju i za granicą (między innymi do Francji przez Mera miasta Nice). Określana „Rewelacją Marymontu” i wyróżniona przez miesięcznik „PANI” jedną ze 100 Polek roku ’98.

Foto: Tomasz Sowa

źródło: Red., materiały nadesłane

Komentarzy: 5 do “Mistrzyni uczyła młodych sanoczan jazdy figurowej na łyżwach (ZDJĘCIA)”

 1. troll pisze:

  Jazdy figurowej? Te dzieci nie umieją utrzymać się na łyżwach, a co dopiero uczyć się jazdy figurowej pod okiem mistrzyń!

  To samo na „Srebrnej łyżwie”, czyli z tego, co wiem MP Młodzików rozegranych ostatnio na torze! Kto dopuścił do startów dzieciaki nie umiejące w ogóle jeździć na panczenach!? I kto do cholery je uczy, lol!

 2. jako taki pisze:

  Zobaczcie jak profesjonalnie trenują dzieci adepci hokeja przyszli zawodnicy i na tym skupie wysiłki.Sanok jest miastem hokeja czy to się komuś podoba czy nie

 3. Pokki pisze:

  Bardzo dobrze, że w tak zdominowanym mieście ktoś WRESZCIE pomyślał o zajęciach na lodzie dla dziewczynek… Choć tak na prawdę zajęcia takie są dla wszystkich co chcą nauczyć się jazdy na lodzie, prawda? I chłopaki też mogą się dołączyć?

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.