Mł. bryg. Grzegorz Oleniacz nowym zastępcą komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku (ZDJĘCIA)

23-06-2017

SANOK / PODKARPACIE. Mł. bryg. Grzegorz Oleniacz otrzymał nominację na zastępcę komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Na tym stanowisku zastąpi st.bryg. Lesława Penara, który przeszedł na emeryturę.

ts

Uroczystość odbyła się 22 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Decyzje o powierzeniu obowiązków wręczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec w towarzystwie zastępcy bryg. Daniela Dryniaka oraz komendantów powiatowych PSP w Nisku i Sanoku – st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Dżugana.

Podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powierzył pełnienie obowiązków na stanowiskach zastępców komendantów powiatowych PSP w Nisku – kpt. mgr. inż. Ireneuszowi Stafiejowi i Sanoku – mł. bryg. mgr. inż. Grzegorzowi Oleniaczowi.

Zmiany na stanowisku zastępcy szefa sanockiej komendy są następstwem przejścia na emeryturę st.bryg. Lesława Penara, który służył przez 35 lat.

Grzegorz Oleniacz, pełniący w ostatnich latach obowiązki naczelnika Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego oraz rzecznika prasowego w sanockiej komendzie, rozpocznie pracę na nowym stanowisku 1 lipca. Sympatyczny i ceniony przez sanockich dziennikarzy strażak nie ukrywa, że nowa funkcja to duże wyzwanie i zarazem odpowiedzialność.

- W ostatnich latach, kierownictwo naszej komendy wypracowało świetne relacje z lokalnymi grupami OSP. Chciałbym, aby ta współpraca była kontynuowana. Moim celem będzie również dbałość o atmosferę w pracy, aby każdy ze strażaków był zadowolony z warunków, w jakich wykonuje swój zawód. Wiadomo, zdarzenia były, są i będą. Celem nadrzędnym będzie dla mnie to, aby każdy strażak wrócił do domu, do swojej rodziny cały i zdrowy – mówi mł. bryg. Grzegorz Oleniacz i dodaje: – O swoim poprzedniku, st.bryg. Lesławie Penarze mogę powiedzieć, że każdy darzy go ogromnym szacunkiem i myślę, że takiego pożegnania i takiego odejścia na emeryturę życzyłby sobie każdy strażak.

Nowemu zastępcy komendanta gratulujemy i życzymy powodzenia na nowym etapie kariery.

foto5

Od lewej: podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec oraz nowy zastępca komendanta PSP w Sanoku mł. bryg. Grzegorz Oleniacz

Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie

źródło: Red., Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

Komentarzy: 18 do “Mł. bryg. Grzegorz Oleniacz nowym zastępcą komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku (ZDJĘCIA)”

 1. Max pisze:

  Super takich ludzi tam potrzeba :)

 2. Mirek pisze:

  Grzegorz gratulacje

 3. oleg pisze:

  Dobra zmiana nawet w PSP

 4. jasio pisze:

  Pamiętam takie nieodległe zdarzenie.
  Stłuczka na Lipińskiego – ot zwykłe najechanie na tył pojazdu poprzedzającego.
  Po – podkreślam – dłuższej chwili mkną 2 (słownie DWA) wozy bojowe straży wypełnione pewnie po brzegi … (na oko z 8 chłopa jak nic).
  Oczywiście tak pędzili, że stłuczkę przegapili i pojechali dalej ….
  Po kilku minutach wrócili.
  Z wozów bojowych wysypują się funkcjonariusze w pełnym rynsztunku ….
  Po chwili 1 (słownie JEDEN) najmłodszy flegmatycznie ściągnął z dachu miotłę i powoli zmiótł z asfaltu pozostałości płynów …..
  Pozostali zapewne wzięli jakąś – jak znam życie za niską – premię za kolejną perfekcyjnie przeprowadzoną skuteczną i profesjonalną akcję ratowniczą …
  Takich to mamy fachowców :-)

 5. sikawkowy pisze:

  No i pisowcy zabrali się za strażaków. Dzisiaj Sanok, wkrótce pewnie Ustrzyki i Lesko. Ptaszki ćwierkają, że i w tych jednostkach będzie wymiana kadrowa. Pewnie jak w policji – niedoświadczeni młokosi ale podczepieni pod lokalnych pisowych polityków. Gorzej, jeśli przyjdzie po wyborach nowa miotła i będzie kosić komendantów. A tu nie ma co robić – służby za mało, na emeryturę nie będzie z czym iść. Będzie płacz i zgrzytanie zębów. Żal patrzeć, jak następuje powolna degradacja tych służb.

  • Ssas pisze:

   Szkoda, że nie ma Pan najmniejszego pojęcia na temat na który się Pan wypowiada. No cóż, ale tak to już w Polsce jest „Nie znam się, to się wypowiem”. Trochę to smutne.

  • RF pisze:

   przecież ustrzyki to już pewne i na dniach… umknęło ci info? a lesko… czas pokaże ;-)

  • dryja pisze:

   co ty piszesz czlowieku tych peowsko czerwono pselowcow skorumpowanych takich jak np ustrzykach to juz dawno powinni odstrzelic

 6. XXX pisze:

  Ale sie komus dostanie.Jak mozna robic fotki bez glownego czlonka rady ?
  Koles ma takie parcie na szkło ze ja nawet tv nie wlaczam.
  Albo robicie nowe fotki ale photoshop.No raz raz

 7. Polis pisze:

  Gratulacje Grzesiu

 8. strazak pisze:

  Grzesiu gratulacje nominacji jak będę w Sanoku to wpadnę osobiście ci pogratulować

 9. cieniutki pisze:

  Brawo Grześ!!!! Gratulacje!!! Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

 10. Siness pisze:

  Bardzo dobra zmiana, takich ludzi potrzeba na takich stanowiskach! Gratulacje :)

 11. Zbigniew pisze:

  Gratulację Panie Grzegorzu. Życzymu długiej owocnej pracy i jak najdalej od polityki która w czasach jakich przyszlo nam żyć zmusza porzadnych ludzi i zaraz fachowców jak Pana poprzednik do odejścia na emetyturę.

  Jeszcze raz samych sukcesów Panie Grzegorzu.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.