GRANICA: Nie tylko papierosy – tym razem nawet suknie ślubne (ZDJĘCIA)

04-08-2017

REGION / PODKARPACIE. Koniec tygodnia obfituje w różnorodne ujawnienia przemycanych towarów na podkarpackiej granicy. Oprócz papierosów i paliwa, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali także ukryty przed kontrolą: bursztyn, odpady, tabletki a nawet suknie ślubne.

Tylko w czwartek (3 sierpnia) do magazynów podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej trafiło ponad 100 tys. sztuk papierosów, 150 litrów paliwa, 30 kg odpadów, 700 szt. leków oraz środki ochrony roślin. Wśród niezgłoszonego do kontroli celnej towaru znalazło się także 15 sukien ślubnych, które usiłował przemycić do Polski 40-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna przekraczał granicę w Budomierzu a suknie zapakowane w foliowych workach ukrył w swym bagażu. Najprawdopodobniej suknie miały trafić do Krakowa, dokąd podróżował 40-latek. Ich legalny przywóz do Polski wiązałby się z koniecznością dokonania zgłoszenia celnego i zapłacenia należności celnych oraz podatkowych w wysokości 2830 zł.

W tym dniu, w związku z udaremnieniem przemytu towarów, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wszczęli łącznie 29 spraw karnych oraz nałożyli 27 mandatów karnych. Na poczet kar grożących sprawcom przemytu, funkcjonariusze zabezpieczyli kwotę ponad 14 tys. zł.

Z kolei dziś rano (4 sierpnia) na przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili przemyt 15 kg nieoszlifowanego bursztynu. Kamienie warte 30 tys. złotych zapakowane w 18 foliowych workach ukryte były przed kontrolą w zbiorniku paliwa. Do przemytu przyznał się kierowca kontrolowanego pojazdu, obywatel Ukrainy.

Źródło: KAS

Komentarzy: 8 do “GRANICA: Nie tylko papierosy – tym razem nawet suknie ślubne (ZDJĘCIA)”

 1. X pisze:

  „Wśród niezgłoszonego do kontroli celnej towaru znalazło się także 15 sukien ślubnych, które usiłował przemycić do Polski 40-letni obywatel Ukrainy.”

  Nie rozumie.Niby jaki przepis zabrania przywozenia do polski sukni slubnych ?

 2. On nie rozumie z celnik tak pisze:

  A to taki przepis celnika który uznał ,że jedna osoba nie będzie brała ślubu w 15 sukniach.Wtedy młody miałby spore trudności by się do niej dobrać.Kumasz nieuku.Uzupełnij wiedzę !wcześniej wagarowałeś w szkole specjalnej.

 3. . pisze:

  Ja mam 500 plus i se chwale

 4. Marek RSA pisze:

  Spierdalać z powrotem do Anglii buraki jeżdżący z kierownicą po prawej stronie!!!

 5. Anglik pisze:

  U nas w Anglii mamy niezly ubaw z biedoty co bierze 500+ Takie drobne to ja zarabiam za dzien roboty.
  Stac mnie na wszystko a jak przyjezdzam do Sanoka to kazda panna jest moja bo kazda ma swoja cene i nie ma takiej która mi odmowi.

  Pozdrawiam nieudacznikow ktorzy zostali w Sanoku i zapier…na 3 zmiany jak niewolnicy.

 6. Jon pisze:

  U nas w anglii hahahaha ten tekst jest zajebisty

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.