NIEDŹWIADKI: Sanoczanie tuż za podium w mistrzostwach Polski w Bytomiu. 4. miejsce w kategorii żaka starszego (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Drużyna żaka starszego UKSu Niedźwiadki MOSiR Sanok prowadzona przez Michała Radwańskiego oraz Tomasza Wolanina wzięła udział w Mistrzostwach Polski w Bytomiu. Po rozegraniu 24 meczów ligowych, nasi chłopcy zajęli 1. miejsce w Małopolsko-Podkarpackim Okręgu Hokeja na Lodzie, co pozwoliło im reprezentować Sanok na mistrzostwach.

Nasza drużyna dobrze zainaugurowała mistrzostwa pokonując po bardzo emocjonującym meczu rówieśników z Nowego Targu. Bramki strzelali Marcin Dulęba 2 i Dawid Żółkiewicz, lecz po regulaminowym czasie wynik brzmiał 3:3. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wyniku zdecydowały rzuty karne. Zwycięskie trafienie zaliczył Dulęba.

W drugim meczu Niedźwiadki nieznacznie ulegli drużynie z Torunia 2:3. Już w pierwszych minutach przegrywaliśmy 0:2, a później 1:3. Goniąc wynik przez cały mecz udało nam się zaliczyć dwa trafienia autorstwa Filipa Sienkiewicza i ponownie Dulęby.

W ostatnim meczu fazy grupowej naszym przeciwnikiem była drużyna z Łodzi, którą musieliśmy pokonać za wszelką cenę. Cel został osiągnięty, mecz zakończył się wynikiem 5:4, a bramki dla sanockiej drużyny zdobyli: Krystian Lisowski, Paweł Pisula, Aleks Radwański, Patryk Niemczyk oraz Sienkiewicz.

W tej sytuacji o naszym być albo nie być decydował wynik meczu MMKS Podhale Nowy Targ – Sokoły Toruń, w którym wygrana Torunia dawała nam wyjście z grupy. Sanoczanie dopingiem ponieśli Sokoły do zwycięstwa i mogliśmy się cieszyć z półfinału.

Po dniu przerwy nasi zawodnicy w meczu półfinałowym stawili czoła gospodarzom, uznając ich wyższość w stosunku 1:6, a honorowe trafienie zaliczył Lisowski.

Mecz o 3. miejsce rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Jeszcze na 4 minuty i 30 sekund przed końcem prowadziliśmy 2:1, a bramki zdobyli Sienkiewicz i Lisowski. Jednak wraz z końcową syreną to drużyna z Gdańska cieszyła się ze zwycięstwa w stosunku 3:2.

Zajęte przez nas 4. miejsce nie odzwierciedla tego, co działo się na lodzie. Młodzi sanoczanie pokazali charakter i wolę walki. Za rok wracamy bogatsi o tegoroczne doświadczenia. STS!

Warto dodać, że sanocką drużynę wspierała spora grupa wiernych kibiców.

UKS NIEDŹWIADKI MOSiR SANOK: Dominik Buczek, Filip Wiszyński, Marcin Dulęba, Filip Sienkiewicz, Dawid Żółkiewicz, Patryk Niemczyk, Olaf Rabiasz, Krystian Lisowski, Aleks Radwański, Paweł Pisula, Radosław Orzechowski, Gabriel Ostafiński, Mateusz Piotrowski, Jakub Mazur, Jan Mazur, Jakub Bąk, Michał Starościak, Mateucz Koczera, Kacper Rocki. Trenerzy: Michał Radwański, Tomasz Wolanin.

źródło: materiały nadesłane