O wypadku hokeistów STSu w archiwalnym materiale video. Wspomnienia zawodników, którzy byli w autobusie (FILM)

02-02-2017

SANOK / PODKARPACIE. Co roku, 23 stycznia kibice sanockiego hokeja pogrążają się w smutku wracając pamięcią do wydarzeń sprzed 22 lat, kiedy doszło do tragicznego wypadku autobusu wiozącego drużynę STSu. Kilka dni temu, w sieci pojawił się archiwalny materiał video zrealizowany przez lokalne media tuż po dramatycznym zdarzeniu.

23 stycznia 2017 roku minęły 22 lata od tragicznych wydarzeń, które wstrząsnęły sanockim środowiskiem sportowym. Wracający z meczu w Sosnowcu hokeiści STSu mieli wypadek, w którym zginął jeden z najbardziej utalentowanych wychowanków Piotr Milan. Nie przeżyli również podróżujący z drużyną Izabela Suska i Tomasz Och.

Do wypadku doszło 20 km od Sanoka, w miejscowości Gniewoszówka niedaleko Rymanowa. Uderzony silnym podmuchem wiatru autobus przewożący drużynę wpadł w poślizg na oblodzonej drodze. Kolejny podmuch sprawił, że pojazd stoczył się ze skarpy i przewrócił na dach. Trzy osoby, które zginęły wypadły z rozbitymi szybami i zostały przygniecione przez autobus.

źródło: Red., Youtube.com / kanał: Piotr Makarski

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

22 lata temu sportowy Sanok zapłakał… W wypadku zginął hokeista STSu Piotr Milan (FILM, ZDJĘCIA)

20 stycznia 2015 roku. Ciarko PBS Bank KS Sanok podejmował MUKS Podhale Nowy Targ w Polskiej Hokej Lidze. Przed meczem zawodnicy obu zespołów minutą ciszy upamiętniają Piotra Milana, Izabelę Suską i Tomasza Ocha.

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 6 do “O wypadku hokeistów STSu w archiwalnym materiale video. Wspomnienia zawodników, którzy byli w autobusie (FILM)”

 1. TV pisze:

  napiszcie z jakiej konkretnie telewizji pochodzi ten materiał bo tu chodzi o prawa autorskie
  tego materiało nie „urodziło” ani You Tube, ani Red, ani ktoś tam, kto zrobił download.

  Nie wiecie co to za telewizja, prawda?:))) wielkie dziennikarstwo od siedmiu boleści

  • Sęk w tym pisze:

   Wezmę trochę w obronę ten portal. Materiał informacyjny sprzed ponad 20 lat. Materiał zapomniany i nieznany – służący jednak uzasadnionemu celowi informacyjnemu w ta tragiczną rocznicę. Czy materiały informacyjne maja takie prawa autorskie jak piszesz? – to dyskusja dla prawników.

   • drzewo pisze:

    Tak, prawa autorskie dotyczą materiałów informacyjnych.
    Podasz źródło i autora, dodasz swoją opinię – wszystko w porządku.
    Nie podasz – kradniesz i można cię pozywać.

   • @sęk pisze:

    Co ty piszesz sęk? Marna obrona. Ten materiał telewizyjny to jest czyjaś praca, rozumiesz? Jeśli ci zabiorę auto sprzed domu to też to zignorujesz bo auto ma 10 czy 20 lat? Dziennikarstwo w obecnych czasach to krótko mówiąc dno. Biorą wszystko co znajdą i publikują bez zastanowienia.

 2. kibic pisze:

  ludzie opamiętajcie się
  zginęło kilka osób, każdy z nas chociaż trochę znał te osoby
  a wy wieśniaki kłócicie się o prawa autorskie ? jak hieny cmentarne ?
  szacun dla zmarłych, dla komentujących nie

  • do kibica pisze:

   jakie hieny, co ty pleciesz?
   jedna sprawa to tragedia wypadku, a druga to nierzetelne dziennikarstwo – rozumiesz to? dlaczego nie można tego wytykać co jest nieprawidłowe?

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.