Orzełek Bażanówka bryluje na boisku (ZDJĘCIA)

21-02-2017

BAŻANÓWKA, REGION / PODKARPACIE. W turnieju Dukla MOSIR Cup 2017, który zorganizowano w minioną sobotę, wystąpiło 8 zespołów z 3 powiatów: krośnieńskiego, sanockiego i jasielskiego. Orzełek Bażanówka okazał się najlepszym zespołem.

W turnieju wystąpiły drużyny: AP Jasło, Bardomed Krosno, MOSIR Dukla I i II, Kolejarz Zagórz, Tempo Nienaszów, Przełomek Besko oraz Orzełek Bażanówka.

Zawodnicy Orzełka rozpoczęli turniej w imponującym stylu, pokonując w pierwszym meczu Kolajarza Zagórz 6-0. W drugim meczu drużyna z powiatu sanockiego wygrała z Tempem Nienaszów 2-0. Z każdym kolejnym meczem młodzi zawodnicy Orzełka czuli się coraz pewniej i w pokonanym polu pozostawili Bardomed Krosno 3-1 oraz MOSIR Dukla I, aż 4-1.

Gładkie zwycięstwo nad MOSIR Dukla I utwierdziło młodych piłkarzy w przekonaniu, że ten turniej będzie należał do nich. Wówczas pojawia się problem, każdy kolejny mecz oddzielony jest prawie godzinną przerwą, co niekorzystnie wpływa na zespół. W meczu z AP Jasło pada remis 1-1, przy kilku zmarnowanych sytuacjach ze strony Orzełka. Po tym meczu kolejna godzina czekania i zawodnicy stają się znudzeni, zmęczeni. Pomimo bardzo dobrej gry przegrywają 2-1 pierwszy mecz w tym turnieju z drugą drużyną gospodarzy. O zwycięstwie zadecyduje ostatnia kolejka, bowiem różnica pomiędzy drugim zespołem z Dukli do Orzełka zmalała do 1 punktu.

Chłopcy w ostatnim meczu zmotywowani przez trenera oraz kierownika drużyny, poczuli przypływ mocy i ostro ruszyli do ataku, spychając drużynę z Beska pod własną bramkę. Ataki sunęły jeden za drugim, piłka odbijała się od słupka, świetnie bronił bramkarz Przełomka, piłka po atomowych strzałach mijała o centymetry bramkę i w żaden sposób nie chciała do niej w paść. Na zegarze pozostało niespełna 2 minuty, wtedy Tobiasz Wanielista na skrzydle ograł 2 rywali, zagrał do niepilnowanego na 5 metrze Pawła Suwały i chłopcy cieszyli się z pierwszego miejsca w turnieju.

Zespół Orzełka przewyższał każdy zespół techniką, taktyką oraz motoryką. Akcje wzbudzały aplauz publiczności, z ust trenerów przeciwnych drużyn płynęły miłe komplementy zachwycających się grą.

Zespół Orzełka wystąpił w składzie: Daniel Okołotkiewicz, Jakub Makarski, Paweł Suwała, Mateusz Wojtal, Tobiasz Wanielista, Norbert Haduch, Jakub Szafran, Bartosz Pielech.

Trener Konrad Bury, kierownik drużyny Karolina Wanielista, fizjoterapeuta Monika Szafran.

Klasyfikacja końcowa:

1. Orzełek Bażanówka
2. MOSiR Dukla II
3. KAP Bardomed
4. MOSiR Dukla I
5. UKS Tempo Nienaszów
6. Przełomek Besko
7. AP Jasło
8. Kolejarz Zagórz

W trakcie zmagań wyodrębniono „DREAM TEAM” turnieju i tak o to wyróżnieni zostali:

1. Okołotkiewicz Daniel (Orzełek Bażanówka)
2. Chydy Kacper (KAP Bardomed)
3. Kornasiewicz Wiktor (Przełomek Besko)
4. Wanielista Tobiasz (Orzełek Bażanówka)
5. Pasterczyk Patryk (MOSiR Dukla I)

Konrad Bury
trener

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.