PAKOSZÓWKA: Mędrcy po raz pierwszy wyszli na ulicę (FILM, ZDJĘCIA)

09-01-2017

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. W ubiegły piątek, 6 stycznia po raz pierwszy w historii Pakoszówki odbył się Pochód Trzech Króli zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pakoszówka. Społeczność lokalna wspólnie celebrowała Dzień Objawienia Pańskiego.

Relacja z Pochodu Trzech Króli

Pochód rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Pakoszówce, podczas której zaśpiewały przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola, dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz zagrała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakoszówce. Następnie za Gwiazdą Betlejemską podążyli Maryja z Józefem, aniołki, pastuszkowie, Trzej Królowie i licznie zgromadzeni mieszkańcy Pakoszówki, w koronach i pelerynach odpowiadającym kolorom szat Trzech Króli.

21

Przed Wiejskim Domem Kultury w Pakoszówce odbyły się przepiękne jasełka, w których udział wzięły dzieci, młodzież  i mieszkańcy. Swoim śpiewem urzekł Zespół Ludowo Obrzędowy “Pakoszowianie”, a występujący aktorzy odegrali swoje role niezwykle profesjonalnie. Kulminacyjnym momentem był pokłon Dzieciątku złożony przez Trzech Króli. Uroczystość zakończyło błogosławieństwo ks. Proboszcza Bolesława Koniecznego i podziękowania dla wszystkich uczestników Pochodu od Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pakoszówka Pani Haliny Kaczmarskiej.

materiały nadesłane

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 10 do “PAKOSZÓWKA: Mędrcy po raz pierwszy wyszli na ulicę (FILM, ZDJĘCIA)”

 1. Brawo i jeszcze raz ! pisze:

  Brawo! Pakoszówka widać ,że tam coś się dzieje.Stroje profesjonalne, zaangażowana młodzież.orkiestra,działacze pod przywództwem nie koniecznym a z ochotą ,no i ta szeroka ulica. Na równi z miastem za pewne mniejsze koszty. Za to jest mniej biadolenia ,że wszystko się należy.

 2. sanocka śnięta krowa pisze:

  Trzej królowie wyjszli na ulice i… przejechał ich zaporożec. Tak się właśnie łazi po ulicy w powiecie sanockim. Koniec bajki.

 3. Racjonalista pisze:

  Dużo obrazków, mało treści… ciężko się pisze na klęczniku.

 4. Anonim pisze:

  Pięknie miło było obejrzeć brawo Pakoszówka

 5. Trolik pisze:

  To chyba dobra zmiana….

 6. aaaaa pisze:

  Brawo Pakoszówka!!! Zgrana obsada, wesoło i kolorowo! Brawo!

 7. Tak krótko bez cukru. pisze:

  Naoglądałem się tych jasełek w życiu sporo a nawet nudnie gdzieś tam w szkołach świetlicach ale w tym przypadku plenerowo, kreacje przedstawienie scen , treści proste i zrozumiałe a nawet jak na taką miejscowość teatralne.No i zaangażowanie szerokiego pospołu każdy coś dołożył choćby śpiewem czy ubiorem.Aura dołożyła odpowiedni nastrój pomimo niskiej temperatury i wiatru.

 8. szewc pisze:

  taaa… stroje profesjonalne …
  matka boża w butach na wysokim obcasie
  a jakiś tam anioł w adidasach
  farsa
  to już taliby lepsze od tych katoli

  • docia pisze:

   SZEWC a może miała założyć sandały wiązane rzemykami bo takie nosili w tamtych czasach..Weź się nie czepiaj.. Do Talibów,jak ci się tak u nich podoba,droga wolna nikt cię nie trzyma w „katolskiej” Polsce. Pozdrawiam wszystkich uczestników orszaku.Ps.pochody to były w PRL-u, SZEWC pamięta bo stał na trybunie..

 9. Krytyk filmowy pisze:

  Wspaniała inicjatywa. Wykonie majstersztyk! Brawo Pakoszówka.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.