Pamiętaj o szacunku dla FLAGI RP i HYMNU RP (FILM)

10-11-2017

MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

- Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach  prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu RP – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji.

MSWiA opracowało miniprzewodnik  zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

flag-2877932_960_720

Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic. W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane najczęściej podczas śpiewania Hymnu RP. Dowiadujemy się m. in. dlaczego powinniśmy śpiewać Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy, a nie póki my żyjemy, jak ojciec mówi do Basi  i co zrobimy… przez morze. Jest pełen tekst Mazurka Dąbrowskiego i nuty.

- Biało-czerwone barwy i Mazurek Dąbrowskiego pomogły przetrwać czasy rozbiorów. Oznaczają dla nas dumę i wolność. Jesteśmy do nich mocno przywiązani. Flaga i hymn są z nami we wszystkich ważnych chwilach. Szanujmy je – dodał minister Mariusz Błaszczak.

Miniprzewodnik jest streszczeniem dwóch poradników wydanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Biało-Czerwona” i „Hymn Polski”. Miniprzewodnik  i  poradniki w pełnej wersji są dostępne dla każdego do czytania i samodzielnego wydrukowania na www.mswia.gov.pl Cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród organizatorów imprez, samorządowców, chórzystów, uczniów i nauczycieli. Ze strony MSWiA pobrano je już blisko 100 tysięcy razy.

Przewodnik MSWiA – pobierz pdf.

KWP / MSWiA

Komentarzy: 18 do “Pamiętaj o szacunku dla FLAGI RP i HYMNU RP (FILM)”

 1. Zgred pisze:

  Zawsze wywieszam, może dożyję czasów w których całe osiedla będą biało-czerwone.

 2. .. pisze:

  miejscowym ukraincom to sie nie podoba

 3. dwarf from Poland pisze:

  Pamiętaj o szacunku dla Konstytucji..

 4. dwart from to intendent kuchenny pisze:

  Konstytucję trzeba zmienić i ludzi w instytucjach do jej przestrzegania.A są w nich zdrajcy i wszelkie elementy nie godne Polaków.Najpierw nam się musi podobać a nie innym narodom czy nacjom.

 5. Mariana pisze:

  Na nutach sie nie znam,a w slowa wslucham sie jak bedzie spiewac naczelnik guru.
  Flage zwinalem i schowalem niech nie patrzy na tych debili pIsich,na profanacje przez nich mojego Kraju. Swietowac bede jak ta SEKTA padnie.

  • Mariana ? pisze:

   Debilu prędzej ciebie szl. -trafi.Kto się będzie przejmował co ty robisz,siedzisz przy komentowaniu 24 na dobę i śpiewasz jednakowo a w miedzy czasie w ciemnym brudnym i osr.kiblu lub pod siebie.

   • cd. pisze:

    „na nutach sie nie znam”,spiewac,Flage,zwinałem,swietowac,bede”.To nie jest język Polski zmień komputer ty nie jesteś Polakiem ty jesteś gnidą debilem niedołężnym.

 6. Szyszkownik pisze:

  Brunatno się robi

 7. pawłowicz pisze:

  pamiętaj o szacunku dla flagi Unii Europejskiej

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.