Pamiętajmy o zabezpieczaniu rowerów! Znikają spod sklepów, z piwnic i klatek schodowych

28-09-2017

SANOK / PODKARPACIE. Policja przypomina właścicielom o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Zwracajmy uwagę na osoby obce, które wchodzą lub wychodzą z piwnic czy klatek schodowych.

Wczoraj policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru. Właściciel pozostawił jednoślad przy sklepie w miejscowości Szczawne około godz. 7.30. Rower znajdował się w stojaku i nie był w żaden sposób zabezpieczony przed kradzieżą. Gdy mężczyzna wychodził ze sklepu okazało się, że ktoś zabrał jego pojazd. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę tysiąca zł.

Z analizy policjantów wynika, że najczęściej kradzione są rowery pozostawione bez nadzoru i zabezpieczeń na klatce schodowej, przed blokiem lub w piwnicy. Niestety zdarza się, że piwnice nie są właściwie zamykane. Nierzadko też do kradzieży dochodzi w dzień, dlatego Policja apeluje o wzmożoną czujność. W przypadku zauważenia nieznajomej osoby, która obserwuje piwnice lub wyprowadza rower czy też kilka rowerów z piwnicy, bądź klatki schodowej, podejrzanie się przy tym zachowując, należy niezwłocznie powiadomić Policję. Pomoc sąsiedzka jest bezcenna również w przypadku nieobecności właścicieli jednośladów.

O każdej budzącej niepokój sytuacji należy niezwłocznie poinformować Komendę Powiatową Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 46 57 310 lub tel. alarmowy 997.

pink-2604123_960_720

źródło: KPP Sanok

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 3 do “Pamiętajmy o zabezpieczaniu rowerów! Znikają spod sklepów, z piwnic i klatek schodowych”

  1. racja ale... pisze:

    … gdzie się podziewają te rowery? czy ktoś sprzedaje je na złom czy na części zamienne, a może puszcza na alledrogo jako zabytkowy składak I burmistzra Sanoka? Czy ktoś wie?

  2. To już plaga na szerszą skalę pisze:

    Gdzie jest taki stojak w Szczawnem.Może koledze nie chciało się iść na nogach pod las lub z lasu z całymi koszami grzybów.Czy tam było znakowanie tych pojazdów? czy złodziej wykorzystał moment przed?Czy rower był „czeźby? i zabezpieczony przed ucieczką.Zabezpieczenie można było kupić na kramie podczas festynu a nawet kajdanki z granatem.Złodziej widząc to nie odważył by się sięgnąć ręką.

  3. Szatańska sprawka! pisze:

    Skoro znikają to są jakieś czary!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.