Papierosy przemycane w pociągach. Lisie skóry na granicy i podróbki na bazarze. Skuteczne działania funkcjonariuszy KAS i SG (ZDJĘCIA)

09-10-2017

PODKARPACIE. Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu podczas wspólnych działań prowadzonych ze Strażą Graniczną ujawnili w trakcie kontroli 2 pociągów wjeżdżających do Polski blisko 7 tys. paczek papierosów. Wspólne działania prowadzone były też na bazarze, gdzie zatrzymano ponad tysiąc sztuk podrabianej odzieży i kosmetyków. Mundurowi zatrzymali także wyprawione skóry z lisa.

Na papierosy ukryte w ładunku rudy żelaza natrafili funkcjonariusze podczas kontroli pociągów wjeżdżających do Polski z Ukrainy. W jednym z pociągów ukrytych było 3950 paczek papierosów a w kolejnym 3 000 paczek. Kontrabanda zapakowana była w kartonowe pudła. Te z kolei owinięto czarną folią i przysypano ładunkiem rudy.

W obydwu przypadkach wagony przeskanowane zostały przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej urządzeniem RTG, co pozwoliło ustalić, w których wagonach może znajdować się nielegalny towar.

Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia osób odpowiedzialnych za przemyt. Dalsze postępowanie prowadzi w tych sprawach Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Wspólne działania funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zaowocowały także ujawnieniem ponad tysiąca sztuk towarów oznaczonych chronionym logo znanych światowych producentów. W wyniku wspólnej kontroli w minioną sobotę (7 października) na przemyskim bazarze, mundurowi zatrzymali 790 szt. odzieży, butów i plecaków oraz 220 sztuk perfum i kosmetyków, których wartość szacowana jest na kwotę ponad 42 tys. złotych. W związku z podejrzeniem naruszenia praw własności przemysłowej, zarzuty popełnienia czynów zabronionych przedstawiono trzeb obywatelom Ukrainy.

Z kolei współdziałania na drogowym przejściu granicznym w Medyce doprowadziły do udaremnienia przemytu 31 wyprawionych skór z lisa, które próbował nielegalnie przewieźć przez granicę 36-letni ob. Ukrainy. Mężczyzna wyjaśnił, że skóry są jego własnością i zapomniał zostawić je w domu.

Źródło: KAS / Służba Celno-Skarbowa

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 5 do “Papierosy przemycane w pociągach. Lisie skóry na granicy i podróbki na bazarze. Skuteczne działania funkcjonariuszy KAS i SG (ZDJĘCIA)”

 1. jolasia pisze:

  Cudne futerka,ktoś zmarznie tej zimy.

 2. Horst pisze:

  Czy po to URUCHOMIONO (te pociągi?żeby tak zbliżyły Społeczeństwo Ukrainy z UE?.Przemyt idzie pełną parą to co się wykrywa to ułamki procentów głównego przerzutu.Czy ktoś liczy ile traci Skarb Państwa na tym przenmycie.Niektórzy z gorąca głową chcą przywrócić polączenie Chyrów -Zagórz?!!!.Wszyscy pamietamy 15-lat temu jakie tam ładunki szły i jak te pociągi były zdewastowane.Co Ukraina zrobiła dla Polski dla Regionu po 91r żeby w Polsce i na pograniczu żyło się PRZYJEMNIEJ i BEZPIECZNIE???.

 3. hedon pisze:

  Upaińcy to tacy wspaniali ludzie, pracowici, uczciwi, przyjaźni i ogólnie do serca przyłóż. Cieszę się bardzo, że znajdują w Polsce pracę i miejsce do życia… ŻARTOWAŁEM, WYPRDLAC Z POLSKI POWIEDZIAŁEM RAZ!!!

 4. @hehod pisze:

  Nie rób z siebie bezmyślnego „łora”. Przyjeżdżają pracują, zarabiają. My też jeździmy do innych krajów za groszem. Oczywiście przy takiej okazji trafiają się przemytnicy. Akurat Ci nie są zainteresowani odbieraniem nam pracy tylko wymianą handlową poza kontrolą skarbową. To właśnie w tym celu powołano służby celne, które wyłapują „przedsiębiorczych” rzezimieszków. Sprawa jest więc oczywista – nie ma popytu to nie ma problemów. Jeśli jest popyt to znajdzie się też dostawca. Przezywanie wszystkich Ukraińców od „Upońców” to też brak należytego wykształcenia historycznego i dalsza eskalacja nienawiści. Pozdrawiam i życzę wielu przemyśleń…

 5. bruno pisze:

  biedni ludzie handloja czym moga zeby przezyc.straz graniczna nie powinna byc az tak gorliwa.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.