Pijany kierowca busa i 30 zatrzymanych praw jazdy. Bilans „trzeźwego poranka” na drogach Podkarpacia

10-03-2017

REGION / PODKARPACIE. Wczoraj na drogach naszego województwa policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji sprawdzili trzeźwość blisko 20 tys. kierujących pojazdami. Zatrzymali 30 uprawnień do kierowania pojazdami oraz pijanego kierowcę pasażerskiego busa.

Działania „Trzeźwy poranek” rozpoczęły się wczoraj o godz. 5 i trwały do godz. 13. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie, czyli nietrzeźwych kierowców. W trakcie akcji policjanci skontrolowali 18840 kierujących.

303-123755

Podczas wczorajszego „Trzeźwego poranka” funkcjonariusze ujawnili 35 kierujących samochodami, którzy wcześniej pili alkohol. U 20 alkomat wskazał ponad 0,5 promila i odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 15 odpowie za wykroczenie. Policjanci udaremnili dalszą jazdę także 4 nietrzeźwym rowerzystom. W czasie działań funkcjonariusze zatrzymali 30 uprawnień do kierowania.

W Krościenku policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę busa, który przewoził 9 pasażerów. Okazało się, że obywatel Ukrainy kierujący busem miał w organizmie 1,68 promila alkoholu.

źródło i foto: KWP

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Komentarzy: 7 do “Pijany kierowca busa i 30 zatrzymanych praw jazdy. Bilans „trzeźwego poranka” na drogach Podkarpacia”

 1. mario bros pisze:

  jak sie slucha karakana co opowiada w telewizorni to tylko jedna mysl sie nasuwa- swiat na trzezwo jest nie do przyjecia :)

 2. .. pisze:

  ponoc trzezwe poranki sa nielegalne i kierowca ma prawo odmowic poddania sie badaniu jezeli nie zachodzi uzasadniony powod zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej

 3. Akcja tulipan! pisze:

  Po święcie babskim musi coś nastąpić albo ciąża albo kac bez zabezpieczenia.Nie stosowanie się do tych reguł powoduje takie a nie inne skutki.Prawdopodobieństwo kaca jak najbardziej przewidywalne no i wyniki pracy bez narażeń,zagrożeń życia i trudów służby są.A i w terenie po takim dniu można pooddychać też świeżym powietrzem po koli też nie miły zapach można wycuć’ poza odkuzacem’.

 4. anonim pisze:

  Panowie Policjanci wiecie dobrze żę nie macie prawa konrtrolować kierowców alkomatem jesli nie spowodował żadnej kolizji lub wypadku a wy dalej bezprawnie to robcie nie zdziwcie się jeśłi ktoś wam odmówi dmuchania w alkomat bo kierowca bd miał racje nie róbcie takich poranków czy wg kontrolowania przy zwyklym zatrzymaniu bo robicie to bezprawnie

 5. babcia pisze:

  Anonim-a chciałbyś zostać ofiarą takiego skacowanego?naturalnie śmiertelną.

 6. wyborca sympatyczny pisze:

  jedyny obywatel, co mu nie grożą promile w wydychanym powietrzu to Jarosław Kaczyński
  jak dotąd nigdy nie złapano go za kierownicą

 7. hedonista pisze:

  Jak to w końcu z tymi rowerami teraz jest? Jeśli ktoś ma pewną wiedzę na ten temat to proszę o informację? Sezon rowerowy się zbliża, nie powiem, w Bieszczadach na trasie piwko by czasem chlapnął

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.