Piłka nożna, występy artystyczne i festyn. LKS Pisarowce z pierwszym trofeum w tym sezonie (ZDJĘCIA)

01-08-2017

PISAROWCE / PODKARPACIE. W niedzielę 30 lipca br. odbyły się finałowe rozgrywki o Puchar Wójta Gminy Sanok. Gospodarze okazali się „niegościnni” – trofeum zostaje w Pisarowcach.

W finałowym turnieju wzięły udział cztery drużyny. LKS Pisarowce występował w roli gospodarza i zarazem obrońcy tytułu, natomiast pozostałe zespoły musiały przejść przez eliminacje. LKS Orkan Markowce pokonał w nich po rzutach karnych Remix Niebieszczany, KS Victoria Pakoszówka nie dała szans rywalom ze Strachociny i Czerteża, zaś SKS Pogórze Srogów Górny wyrzucił za burtę ekipę ze Stróży Małych i Płowiec.

Turniej finałowy rozegrany został w niedzielę od godz. 13:00 na stadionie w Pisarowcach. Każdy mecz trwał godzinę. W pierwszym półfinale drużyna gospodarzy zmierzyła się z Victorią Pakoszówka. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla LKS-u Pisarowce. Trzeba jednak przyznać, że zawodnicy z Pakoszówki postawili faworyzowanemu rywalowi bardzo trudne warunki. W drugim starciu Orkan Markowce podejmował Pogórze Srogów Górny. Na początku przewagę uzyskali piłkarze ze Srogowa, jednak z czasem kontrolę przejmowali rywale. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Orkanu 1:0 po bramce z rzutu karnego. W meczu o trzecie miejsce miały się zatem zmierzyć zespoły z Pakoszówki i Srogowa Górnego. Miały, bo Victoria wygrała walkowerem i od razu mogła się cieszyć z miejsca na podium.

Oczekiwanie na rozpoczęcie finału umilił licznie zgromadzonym widzom pokaz gimnastyczny SPARTAN z Zahutynia. Po występie i krótkiej przerwie sędziowie wyprowadzili na boisko jedenastki z Pisarowiec i Markowiec. Gospodarze od razu mocno nacisnęli i nie pozwolili Orkanowi się rozszaleć. Dwie szybko strzelone bramki pozwoliły drużynie LKS-u Pisarowce uspokoić grę. Zawodnicy z Markowiec próbowali atakować, ale pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie dopiero w drugiej połowie. Chwilę potem obrońcy tytułu podwyższyli na 3:0, „dobijając” przeciwnika. Goście zdołali jednak strzelić honorową bramkę i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Triumfatorzy wznieśli w górę puchar, a na murawę wybiegły Mażoretki z zespołu IMPULS.

- Myślę, że turniej był naprawdę udany. Piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony, zwłaszcza że gra w takim upale jest na pewno niezwykle trudna. - przekonuje Krystyna Kafara, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sanoku.

Tegoroczny Gminny Turniej Piłkarski cieszył się naprawdę dużym zainteresowaniem. Na stadion w Pisarowcach przybyło wielu widzów, jednak jedynymi, którzy głośno dopingowali swój zespół, byli fani Victorii Pakoszówka. Nie brakowało też takich, którzy nie kibicowali nikomu – chcieli tylko pooglądać sobie mecze. - Pisarowce wygrały zasłużenie. - mówi pan Krzysztof – Poziom nie był raczej zbyt wysoki, ale drużyny pokazały po kilka ładnych akcji. - komentuje widz.

tekst/zdjęcia Bartosz Jaklik

Komentarzy: 4 do “Piłka nożna, występy artystyczne i festyn. LKS Pisarowce z pierwszym trofeum w tym sezonie (ZDJĘCIA)”

 1. Kuba pisze:

  Dzięki Panie Admisnistratorze:) pozdro

 2. obserwator pisze:

  Chłopaki ze Srogowa się obraziły że oddali mecz walkowerem?

 3. ciekawy pisze:

  Ilu zawodników z Pisarowiec reprezentowało LKS Pisarowce?

 4. lks pisze:

  Tradycyjnie – g…. cię to obchodzi, masz swoje problemy, więc nimi się zajmij.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.