Pływały kajakami po Jeziorze Solińskim. Gwałtowna burza uniemożliwiła dotarcie do brzegu

12-07-2017

SOLINA / PODKARPACIE. Policjanci ratowali turystki, które pływały kajakami po Jeziorze Solińskim. Gwałtowna burza uniemożliwiła im dotarcie do brzegu. Jedna z kobiet wpadła do wody, wymagała natychmiastowej pomocy. Mieszkanki Krakowa zostały bezpiecznie przewiezione na brzeg.

Wczorajszego popołudnia nad Bieszczadami przeszła gwałtowna burza. Około godziny 15 nad Polańczykiem pogoda nagle się załamała. Policjanci patrolujący teren Jeziora Solińskiego mimo gwałtownego wiatru i ulewnego deszczu zauważyli w okolicach cypla Werlasu dwa kajaki zalewane falami, z których osoby głośno wzywały pomocy. Po dopłynięciu na miejsce okazało się, że jedna z dziewcząt wpadła do wody.

Policjanci podjęli akcję ratowniczą, wciągając turystki na pokład łodzi służbowej. W podobny sposób zabezpieczono ich sprzęt pływający. Uratowanymi okazały się trzy mieszkanki Krakowa, dwie 27-latki i jedna 24-latka.

Apelujemy do osób wybierających się nad akweny wodne o zapoznanie się z prognozami pogody oraz uważne jej obserwowanie, zwłaszcza podczas dłuższych rejsów. Przebywanie na jeziorach podczas burzy jest bardzo niebezpieczne. Grozi nam nie tylko wiatr szkwałowy ale i porażenie piorunem. Jeśli widzimy nadciągającą burzę, starajmy się jak najszybciej dopłynąć do brzegu!

303-135772

KPP Lesko

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Komentarzy: 7 do “Pływały kajakami po Jeziorze Solińskim. Gwałtowna burza uniemożliwiła dotarcie do brzegu”

 1. marian pisze:

  Turysci rzadko patrzą na pogodę, interesuje ich tylko czy będzie słonecznie czy nie, dlaczego wypożyczający nie ostrzegają przed załamaniem pogody? Na każdej przystani codziennie powinna być wywieszana prognoza pogody jak w każdym normalnym porcie, zgarnąć 20 za rowerek to jest komu ale poświęcić 3minuty i druknąć prognozę to już nie ma komu…

  • tyy Marian pisze:

   Ty Marian? a w dzisiejszych czasach gdzie każdy ma telefon i fb i siedzi na nim wrzucając fotki co 5 min z tym co je, co zrobił itp. Czy to jest problem znależc pogode w tel? są aplikacje, kazdy moze zobaczyc, pozatym chyba widać przed burzą ze cos sie zbiera i trzeba zjeżdzać.

   • marian pisze:

    Zgadza sie, tylko nie zawsze jest dobry zasieg nad jeziorem :) inna sprawa ze na pogode patrzą raz w tyg w tv i jak krecik powie ze bedzie 30stopni to kazdy jedzie nie aktualizując pogody ;)

 2. Gt wladze@ pisze:

  Jak pustaki maja sprawdzic pogode jak lepiej zrobic sweet focie i na fejsa wejsc. Tepe piz.d.y !

 3. Anonim pisze:

  Ostatnio nad Solina pogoda zmienia się diametralnie. Burze przychodzą w ciągu 15 minut !!! Trzeba uważać może pogoda się zmieni!

 4. rolex pisze:

  Marian ma racje.Na akwenach wywieszane sa flagi a tu chodzi tylko o kase. Co kurwa nie wiedza jaka bedzie pogoda? Wszystko prywatne i tylko kasa sie liczy.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.