Podstawówka na Dąbrówce do likwidacji. Radni nie byli jednomyślni

16-02-2017

SANOK / PODKARPACIE. 11 głosami „za”, przy 8 „przeciw” i 1 wstrzymującym się. Radni miasta Sanoka przyjęli uchwałę dotyczącą zamiaru stopniowej likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 7 w Sanoku, zlokalizowanej w dzielnicy Dąbrówka.

O sprawie szeroko informowaliśmy dwa dni temu:
Radni mają twardy orzech do zgryzienia. „W sprawie likwidacji szkoły muszą kierować się sercem”

Teraz o zamiarze likwidacji zostanie poinformowany kurator oświaty, który wyda stosowną opinię.

Już jutro na naszym portalu, fragmenty burzliwej ponad dwu godzinnej dyskusji.

452

Komentarzy: 55 do “Podstawówka na Dąbrówce do likwidacji. Radni nie byli jednomyślni”

 1. Rodzic pisze:

  No to pokazali gdzie mają dzieci i ludzi
  Kasa tylko i kasa (chociaż w budżecie miasta jest prawie milion nadwyżki)

  :(

  załatają subwencją dzieci z Dąbrówki koszty wygaszania gimnazjów
  kredyt na salę przy G2 trzeba czymś spłacić, dlaczego kosztem SP7?

  SKANDAL !!

  • zeb pisze:

   Co się tak czepiliście tego G2! Za całe zło świata ma odpowiadać ta szkoła? Nie mieli sali gim. tyle lat – było źle, mają – jest źle! Dajcie już spokój bo się niedobrze robi od tych komentarzy! Albo zacznijcie szukać winnych gdzie indziej, bo może nie znacie wszystkich faktów…

   • ... pisze:

    A co się władza tak czepiła likwidacji SP7? Szkoła na Dąbrówce była od dawien dawna,czemu teraz ma przestać istnieć???

   • kilka gorzkich słów prawdy pisze:

    szkoła na dąbrówce już dawno powinna być zlikwidowana i to nie na zasadzie wygaszania tylko z roku na rok. powinno się również nie otwierać w G2 podstawówki, ale to zweryfikuje nabór. Ciekawy jestem kto zostanie w tej szkole dyrektorem? Myślę, że niedługo dowiemy się. i przetrzemy oczy

   • SP7 do likwidacji! pisze:

    Szkoła na dąbrówce powinna być zlikwidowana rok temu… ale nie, rodzice dostali szansę na zorganizowanie np. stowarzyszenia i przejęcia szkoły. Czy skorzystali z tej szansy? odpowiedź znacie. Jedyne możliwe stanowisko: ROSZCZENIA… tak to nie działa.

   • PiS WON!! z miasta pisze:

    Nikt nie zwolnił tej tfu partii rządzącej od wypełniania jej statutowych obowiązków ,jeśli nie potrafi tego robić to …. patrz wyżej .

  • Brawo pisze:

   Brawo radni i burmistrz. Nie ma co utrzymywać szkoły do której uczęszcza kilkanaście dzieciaków a klasy są 7-8 osobowe. To nie wioska żeby takie szkoły utrzymywać.

   • Rodzic pisze:

    Jeszcze trochę a Sanok będzie wielką wioską, ale z dużymi dwuzmianowymi szkołami. Bo SP 2 ta dwuzmianowosc grozi. A dzieciaki z Dąbrowki jeszcze zagęszcza szkołę

   • anty sytem pisze:

    popieram decyzję radnych, mimo tego, że społeczeństwu nie przedstawiono dokładnie tematu

   • Ma być pisze:

    A Finlandia utrzymuje takie szkoły i ma bardzo dobre wyniki nauczania, ale u nich oświata to inwestycja a nie poniesione straty.

   • SP7 pisze:

    Utworzyć 50 małych szkół w Sanoku !!! TEŻ CHCĘ ABY MOJE DZIECI CHODZIŁY DO SZKOŁY NA DARMOWE KOREPETYCJE!!!!!!!!

   • Mądrość to potęga i przekleństwo pisze:

    do Brawo – nie bądź człeku Januszem PIS-u, pomyśl zanim cokolwiek napiszesz. Roczne koszty utrzymania szkoły na Dąbrówce są niższe niż powołanie wiceburmistrza ds. Oświaty, którego de facto, w/g obietnic Burmistrza LIKWIDATORA Pióro miało nie być po odejściu obecnego posła.

  • wilczek pisze:

   Dlaczego czepiacie się G2. Należała im się ta sala od lat.

 2. Justyna pisze:

  Radni bezradni… WIELKIE NIE DZIĘKUJEMY PANIE BURMISTRZU…

  • Karol pisze:

   jak to jest? czy nie jest tak, że jeżeli dopłacamy do tak małej szkoły to automatycznie zabieramy innym – przecież subwencja jest jedna?

   • Rodzic pisze:

    Subwencja chyba idzie za dzieckiem (szt.)
    a brakującą kwotę dokłada miasto (chyba tak to działa)

    teraz mniej dołożą z miejskich,
    głownie chodziło chyba o to by subwencja z SP7 wylądowała w SP2
    i klika etatów oszczędności
    (nawet kosztem nauczania zmianowego)

  • SP7 pisze:

   Popieram decyzję radnych. Szkoła powinna być już dawno zlikwidowana… Koszt utrzymania 1 dziecka to ~16000zł w innych szkołach 7-10 tys., subwencja ~5tys.. Dlaczego miasto ma dopłacać do jednych dzieci 2-5tys a do drugich ponad 10tys. ???

 3. Anonim pisze:

  a co będzie w budynku…?

 4. ziom pisze:

  Dobra zmiana!!!! BRAWO!!! Mam nadzieję że Ci co głosowali na Pis to są zadowoleni!! Przecież mamy 500plus! Śmiech na sali, wszystko do likwidacji, brawo, brawo, oby tak dalej…

 5. No i dobrze pisze:

  No i dobrze. Nie ma co utrzymywać szkoły dla 30 dzieciaków. Idzie tam pół miliona złotych. A w Sanoku wszędzie blisko, więc niech nie marudzą że do SP2 mają iść.

 6. dobra zmiana...? pisze:

  Ciekawi mnie jakie będą dalsze realne konsekwencje tej reformy – wygaszanie szkół i stopniowe rozstawanie się z nauczycielami i pracownikami administracji.ha!ha!ha!

 7. optymista pisze:

  Panie burmistrzu, SP7 do likwidacji, za komuny była, za PO a za Pisu ją zlikwidowali. Podatki z Dąbrówki dobrze się bierze?, a co Pan Nam daje!!!. Spokojnie do tego podchodzimy bo za 6, 7 lat nową szkołę będziecie budować.

  • ... pisze:

   Wydrzyński, Babiak, Pióro, Olejko, Radożycki i reszta budować napewno niczego nie będą (bo i nie potrafią) – po tej kadencji dostaną od wyborców KOPA za ich partactwo i nieudolność!!!

 8. Mieszkanka pisze:

  To może zróbmy referendum za przyłączeniem Dąbrówki do wsi i będzie nam lepiej. Pani Hałas chyba się ucieszy. A burmistrz pokazał klasę jak się słucha wyborców. Wstyd.

 9. ehh pisze:

  no to ciekawe co pan radny Jan napisze na blogu, jak to nam się wspaniale dzięki obecnej władzy żyje…. wszystko do zamknięcia, likwidacji, „wygaszenia”, ale jest coraz lepiej!!!!
  Czy i likwidację SP7 zwalą na Blecharczyka??

 10. sew pisze:

  Chwalić Wielkiego Człowieka nigdy dość. Dlatego brawo Tadeusz Pióro! Właśnie zaorał SP7. To wiekopomne osiągnięcie zapisze się złotymi zgłoskami w historii tego skromnego i życzliwego człowieka. Rok temu poniósł sromotną porażkę, ale tym razem zatriumfował nad dziećmi i ich rodzicami. W końcu może spokojnie spać snem sprawiedliwego.

 11. Likwidacja to drugie imię PiS w Sanoku! pisze:

  Tak rządzi PiS:

  Nie mamy oddziałów w szpitalu ginekologii, położnictwa i noworodków.
  Nie ma Bursy szkolnej w której mieszkały dzieciaki z okolic chodzące do Sanockich szkół.
  Zlikwidowano Budowlankę.
  Ograniczono klasy w liceach.
  Zwalniano ludzi z SPGK, powiatu, szkół, i innych instytucji, a swoich zatrudniają.
  Ograniczono MKS.
  Ariva stąd ucieka!
  Zakończyła działalność dziś SP7.
  Nie ma w Sanoku hokeja seniorskiego!

  i wiele więcej.

  PiS jest katastrofą dla SANOKA!!!!

  • olaf pisze:

   nie kopiuj komentarzy – ale odpowiem, ci – może wreszcie przyszła władza, co racjonalnie myśli? remonty dróg proporcjonalnie na osiedlach a nie tylko w centrum na pokaz. Może do pustych mks nie trzeba było dopłacać – ale to zrobił poprzedni burmistrz,.. budowlanka nie została zlikwidowana tylko weszła w skład innej szkoły itd – kim żeś jest? Seba?

  • PiS WON!! z miasta pisze:

   Każdy człowiek ma prawo głosić swoje poglądy i gromadzić zwolenników tworząc partie polityczne. Partie biorą cyklicznie udział w wyborach, a większość głosujących nadaje im prawo do rządzenia. Partie nabywają wówczas prawa formułowania rządu i realizacji własnych programów politycznych.
   .
   Programy polityczne są tak różne jak ich autorzy i partie, które za realizację programów ponoszą odpowiedzialność. W głównej części odpowiedzialność polityczną – jeśli status materialny wyborców pogarsza się wówczas taka partia w kolejnych wyborach nie powtarza swojego sukcesu i musi oddać kierowanie sprawami państwa w ręce innej partii.
   .
   Polepszenie statusu materialnego wyborców jest najwyższą racją uzasadniającą oddanie sterów rządzenia w ręce partii politycznych. Dobre rządzenie oznacza poprawę statusu materialnego, złe rządzenie oznacza pogorszenie statusu materialnego. Nie jest ważna ideologia, nie jest ważne, kto ma rację – jedynym uzasadnieniem trwania rządu jest polepszenie standardu życia wyborców.

 12. . pisze:

  Do spgk to niektórych za pisu przyjęli do pracy

 13. XXX pisze:

  Pis moze zwalniac,likwidowac a nawet zabijac a wy ciemniaki i tak bedziecie ich chwalic bo daliscie sie kupic za glupie 500+ w dodatku 500 z waszej kieszeni.
  Myslicie ze panstwo samo w sobie posiada jakies pieniadze ?
  Oj ciemny narodzie.Jeszcze kilka lat i Sanok bedzie mozna odwiedzic ale w ksiazkach historii.

 14. Rodzic pisze:

  „dlaczego? pisze:
  16 lutego 2017 o 20:31

  działka ma być zagospodarowana do innych celów nie na sprzedaż – tak było na komisji – już nie przesadzajcie”

  Poczekamy zobaczymy (mam umiarkowany optymizm w tym temacie)
  Obietnice na zasadzie „może”
  Kasy nie mają na utrzymanie SP i walczą na siłę o zamknięcie.
  To myślicie że za chwilę przybiegną z dużą kasą i będą remontować (budować) coś dla społeczności??
  Czy zadeklarowali że mają na te obietnice fundusze?

 15. Realista pisze:

  Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic!
  Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic!
  Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic!
  Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic! Żądamy Obietnic!

 16. meed pisze:

  „Roczne utrzymanie „siódemki” to pół miliona złotych. Miasto szacuje, że dzięki likwidacji placówki, uda się zaoszczędzić około 400 tysięcy złotych rocznie. Po zlikwidowaniu podstawówki, miasto planuje utworzyć w budynku przedszkole lub ośrodek kultury.”

  Rok temu jak był temat zamykania to było też krzyk o pół miliona
  jak się okazało pomijając subwencję miasto łożyło na SP7 coś ok 140 tyś
  co daje ok 11 tyś kasy miejskiej za utrzymanie szkoły przez miesiąc
  czy to tak dużo w 140 milionowym budżecie miasta ( w tym prawie milion nadwyżki)
  ile milionów wydają na różne dziwne „programy”

 17. realistka pisze:

  Ludzie nie dajmy się zwariować, w całej SP 7 jest mniej dzieci aniżeli w jednej klasie szkoły podstawowej, faktycznie niech powstanie tam przedszkole bo brakuje miejsc dla maluchów w Sanoku, miejsce dla małych dzieci wyśmienite, dojazd dla rodziców też ok.

 18. Marek pisze:

  Radni postawili na ilość, a nie na jakość. Wraca komunistyczne myślenie, albo nie wraca, tylko wciąż w nas jeszcze jest.

 19. January pisze:

  Ten obiekt kiedyś podobno należał do cerkwi greckokatolickiej i powinien być oddany prawowitym właścicielom. Może ks. Michał z wikarymi mają pomysł na fajne zagospodarowanie

 20. za 1 zł ????????? pisze:

  A może kombatanci Waffen SS ,to wPiSuje się w politykę obecnej władzy przerzucającej do Polski w ciągu roku takiej ilości pracowników z Ukrainy, jaka spotkała całą Europę

 21. odpowiedź pisze:

  Tak rządzi PiS:

  Nie mamy oddziałów w szpitalu ginekologii, położnictwa i noworodków- wina tylko i wyłącznie sanockich lekarzy, którzy poszli do Brzozowa po lepszą kasę!!!!!!
  Nie ma Bursy szkolnej w której mieszkały dzieciaki z okolic chodzące do Sanockich szkół- te dzieci mieszkają w internacie w Mechaniku oraz Budowlance , Bursa miała obłożenie ok 60%
  Zlikwidowano Budowlankę- nie zlikwidowano tylko połączono z Setką – nowa szkoła ma się bardzo dobrze, Powiat napisał projekt dzięki któremu na wiosnę rusza ogromny remont szkoły – ocieplenie budynku , wymiana CO itd.
  Ograniczono klasy w liceach- i bardzo dobrze, dosyć kształcenia ludzi którzy zasilają szeregi bezrobotnych, czas postawić na ZAWODOWCÓW, brawo za taką decyzję
  Zwalniano ludzi z SPGK, powiatu, szkół, i innych instytucji, a swoich zatrudniają – sorry poprzednicy nie robili inaczej, pamiętacie pana Sławomira i NAFTA ???????????
  Ograniczono MKS- puste autobusy przewożące powietrze likwidowani i bardzo dobrze już za kadencji „wiceburmistrza” ZIMKA
  Ariva stąd ucieka!- trudni konkurencja !!!!!!!! słabsi mdleją !!!!!!!
  Zakończyła działalność dziś SP7- i bardzo dobrze , dawno powinna ta szkoła zniknąć z mapy Sanockich Szkół- poprzednicy nie mieli odwagi i tak ich ludzie nie wybrali w ostatnich wyborach
  Nie ma w Sanoku hokeja seniorskiego! – tak działali PSEUDOPREZESI za przyzwoleniem nierzetelnych i niewypłacalnych SPONSORÓW.
  Przykra prawda ale……………PRAWDA

  • PiS WON!! z miasta pisze:

   Te „””dobre zmiany”” można o kant kuli rozbić , import taniej siły roboczej to wypychanie młodych na emigrację, upadek gospodarki i wynarodowienie kraju.

   • 123 pisze:

    Do PiS WON i reszty oswieconych knotem zgaslej pochodni po-MATOLOW!

    Ooooo – ale sfrustrowane „mendrcy” z ciemnogrodu bluzgaja na forum – az WSTYD to czytac.

    Wystarczy ze wasz „guru” wiele „zrobil” dla Sanoka, zadluzajac miasto, za co teraz wy DURNIE musicie placic.

   • PiS WON!! z miasta pisze:

    Czytaj ze zrozumieniem ofiaro przepełnionych klas

 22. PiS WON!! z miasta pisze:

  +++++++++++++++++++++++++++

 23. ... pisze:

  Kiedy posyłamy dzieci PRYWATNIE na lekcje angielskiego nikt nie chce grupy wiekszej niz 10 osob bo niby jak w takiej grupie można się czegos nauczyć. To jest dla wszystkich oczywiste. Tutaj podnosi się wielkie larum ze dzieci mają optymalne warunki nauczania. Na świecie odchodzi sie od wieloosobowych klas ale dla debilnych sanockich władz 30 osob w klasie to optimum.

 24. ...bezmyślna decyzja pisze:

  Gdyby tylko Jarek staną przed naszymi radnymi i powiedział że nastepnym krokiem w reformie bedzie dążenie do zmniejszenia ilosci dzieci w klasach to nasi radni kiwali by głowami jak pieski w samochodzie. Miejmy nadzieje ze troche rozumu i rozsądku mają w kuratorium i nie wyrażą na to zgody.

 25. Gosc pisze:

  A pani minister Zalewska mówi-„Zależy nam ma małych szkołach. Chcemy, aby dzieci miały do nich jak najbliżej.”

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.