Pogoda im nie straszna. Młodzi piłkarze walczyli na turnieju w Brzozowie (ZDJĘCIA)

19-09-2017

W sobotę 16.09.2017 roku odbył się turniej piłkarski rocznika 2010 i młodszych. Głównym organizatorem była Szkółka Piłkarska MOSiR Brzozów, a całość odbyła się na stadionie przy ul. Legionistów 3. W zawodach  wzięły udział zaprzyjaźnione z naszą szkółką zespoły: AP Sanok, Ekoball Sanok, Przełomek Besko, MOSiR Dukla, Remix Niebieszczany, Wilczki Lesko, Kolejarz Zagórz oraz dwie drużyny gospodarzy MOSiR Brzozów 1 i MOSiR Brzozów 2, które są prowadzone przez trenera Jakuba Brajewskiego.

Rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym” a mecze trwały bez przerw po 10 minut. Cały turniej, który został bardzo dobrze zorganizowany, stworzył dzieciom łącznie 80 minut gry dla każdej z drużyn. Początek lekko deszczowy wcale nie zniechęcał dzieciaków, aby wyjść na boisko i pokazać charakter walki oraz wspaniałe umiejętności. Mimo niepogody wszyscy uzbrojeni w uśmiechy na buziach i radość w sercu wybiegli na murawę. Piękne strzały, dryblingi, przechwyty, celne podania i obrony bramkarskie wprawiały obecnych kibiców w zachwyt i emocje porównywalne Lidze Mistrzów.

Organizator zadbał o napoje i ciepłą herbatkę dla dzieci jak również dla obecnych trenerów i kibiców. Każdy z uczestników otrzymał poczęstunek w postaci batoników musli, drożdżówek, owoców i różnych słodkości. Po chwili pozytywnej energii jaka unosiła się w trakcie meczów, deszcz przestał kropić, a spotkaniom zaczęło przyglądać się słońce. Słupki, poprzeczki to kontynuacja ciekawej gry, lecz wisienką na torcie były bramki. Stadiony świata! Tak padały cudowne gole zdobywane raz za razem przez młodych piłkarzy. Szczęście z gry jakie im towarzyszyło długo nie opadnie na murawę po takich rozgrywkach. Pomiędzy meczami dzieci brały udział w indywidualnej rywalizacji. Drybling miedzy stożkami zakończony strzałem na bramkę był możliwością sprawdzenia własnych umiejętności za co przyznane zostały nagrody za trzy pierwsze miejsca. Przy tej konkurencji, a zarazem na całych zawodach dzielnie im kibicowała i wspierała na duchu pluszowa maskotka mrówki z PSB Mrówka Brzozów. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy, a każda z drużyn po piłce.

Serdecznie dziękujemy organizatorowi MOSiR Brzozów oraz sponsorom Stowarzyszeniu Sportowemu Orzełki Brzozów, zakładowi produkcyjnemu Pana Adama Gerlacha NIKO_GAB z Izdebek, piekarni Pana Romana Bąka z Przysietnicy, marketowi budowlanemu Pana Andrzeja Bieńczaka PSB Mrówka z Brzozowa oraz rodzicom dzieci z Szkółki Piłkarskiej MOSiR Brzozów za pomoc w organizacji turnieju oraz ufundowanie nagród, wyżywienia i napojów.

tekst: MOSiR Brzozów / JW

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 4 do “Pogoda im nie straszna. Młodzi piłkarze walczyli na turnieju w Brzozowie (ZDJĘCIA)”

 1. Nieważne pisze:

  Czego piszecie daleko A u nas tez były mecze młodych piłkarzy Były można powiedzieć Derby bo Grały 2 drużyny przeciwko sobie Ekobal i Akademia Piłkarska Gdzie Ekobal Wygrał Wszystkie mecze z przeciwnikiem czyli A.P I Tego nie nagłaśnianie Ekobal Derby Są Wasze Brawo Tak trzymać GRATULACIE EKOBALL Jesteście WIELCY

  • Sebastian J pisze:

   Proszę nie podpuszczac i nie prowokować, bo zapewne nikt z Ekoballu takich bzdur by nie napisał. Derby w tym wieku to pojęcie,ktore nie powinno byc używane. Mlodzi zawodnicy z tych klubow zagraja jeszcze w zyciu setki meczy, zdecydowanie ważniejszych. Raz wygrywaja jedni,raz drudzy. A tu mamy relacje z super turnieju,gdzie wyniki nie byly najważniejsze. I tak powinno byc w sporcie dzieciecym. Jeszcze raz powtarzam i proszę o niewypisywanie takich prowokujacych i nic nie wnoszacych komentarzy. A relacje z meczow ligowych mozna znaleźć na stronach obu druzyn.

 2. maciek30cm@wp.pl pisze:

  Gruby na bramkę, rudy na ławkę :D

 3. hmm pisze:

  Sebastian ma rację. Po co jątrzyć. Oba Kluby potrafią się dogadać dla dobra dzieci. A wracając do tzw derbów to polecam się pofatygować. Obie drużyny wiele potrafią i naprawdę jest co oglądać.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.