POLICJA APELUJE: Kierujący samochodami, jak i jednośladami, mają takie same prawa na drodze

17-05-2017

Pogoda sprawia, że często na drogach można spotkać rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Jazda jednośladem jest niewątpliwie przyjemnością, pod warunkiem, że przestrzegamy podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz przepisów w ruchu drogowym.

Tym, którzy korzystają z sezonu rowerowego przypominamy także o prawidłowym zabezpieczaniu własnych pojazdów.

Wiosna to okres, kiedy wyraźnie wzrasta liczba rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów na drogach. Kierujący jednośladami i samochodami powinni pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku na drodze. Pamiętajmy o tym, że rowerzyści i motocykliści należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W razie wypadku drogowego są narażeni na poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a niekiedy i życia.

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów. Zarówno kierujący samochodami, jak i jednośladami, mają takie same prawa na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Miłośnikom jednośladów, którzy rozpoczęli już sezon przypominamy o prawidłowym wyposażeniu pojazdów a także o używaniu odblasków. Pamiętajmy także o podstawowych zasadach bezpiecznego przechowywania swoich rowerów. Warto je w sposób prawidłowy zabezpieczyć, choćby poprzez zapięcie specjalną linką. Przechowujmy rowery w odpowiednich miejscach niedostępnych dla osób postronnych np. na strychu, w piwnicy czy w garażu.

foto: archiwum KWP Rzeszów

foto: archiwum KWP Rzeszów

KPP Sanok

Komentarzy: 7 do “POLICJA APELUJE: Kierujący samochodami, jak i jednośladami, mają takie same prawa na drodze”

 1. yoda pisze:

  Może warto przypomnieć kierowcom jednośladów, że mają też takie same obowiązki? Wyprzedzanie na trzeciego, na podwójnej ciągłej, przekraczanie prędkości. Proponuje panom policjantom przyjrzeć się też pozaginanym tablicom rejestracyjnym niektórych kamikadze…

 2. Zagorzanin pisze:

  Swieta prawda jezdze rowerem do pracy i nieraz stykam sie z sytuacja gdy kierowcy pchaja sie na trzeciego a nuz sie uda rozpedzi sie na prostej i tuz przed zakretem pcha sie na trzeciego o wypadek nie trudno lepiej jechac wolniej a bezpieczniej dojedzie sie do celu

 3. Traktorzysta pisze:

  Jak jo żem jechoł swoim traktorem to tak samo wyorzedzajo na czeciego a o wypodek nie trudno a później płaczo to że oni nie widzieli miejcie ludzie rozsądek!

 4. Anonim pisze:

  Jasne, że kierowcy jednośladów mają takie same prawa jako użytkownicy dróg. Mają jednak te same obowiązki. Na 10 takich kierowców 9 nie przestrzega podstawowych zasad o ruchu drogowym. Szczególnie motocykliści uważają, że na drodze im wszystko wolno.

 5. xxxx pisze:

  Dla mnie moga jezdzic jak chcą,ich problem skoro zycie im nie miłe.

 6. RBR pisze:

  Kto trzyma rower na strychu

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.