Policyjny pies, ślady odcisków palców i radiowozy. „Bezpieczne wakacje” w sanockiej komendzie (ZDJĘCIA)

07-07-2017

SANOK / PODKARPACIE. Sanockich policjantów odwiedzili uczestnicy półkolonii zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Sanoku. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”. Była to okazja, aby przypomnieć dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, jak również z bliska przyjrzeć się pracy policjantów oraz poznać elementy wyposażenia służbowego.


We wtorek sanoccy policjanci gościli dzieci z półkolonii zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Sanoku. Wizyta zorganizowana została w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”.

Spotkanie rozpoczęło się przeprowadzeniem pogadanki przez policjantki z zespołu ds. profilaktyki społecznej, na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz zagrożeń, z jakimi może spotkać się młody człowiek podczas niewłaściwej zabawy, w domu, czy też na ulicy.

303-135476

Kolejną atrakcją było spotkaniem z policyjnym przewodnikiem psa, który przedstawił swojego podopiecznego – Szarika. Przewodnik opowiadał o szkoleniu oraz ćwiczeniach, jakie wykonuje się z psem policyjnym. Wspomniał również o prawidłowym zachowaniu w przypadku spotkania z agresywnym zwierzęciem.

Następnie policjanci pokazali uczestnikom radiowozy. Każdy mógł wejść do środka i poczuć się jak prawdziwy policjant. Niemałym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja policyjnego sprzętu wykorzystywanego do zabezpieczania imprez masowych.

Ostatnim etapem zwiedzania jednostki był pokaz zabezpieczania śladów wykonany przez technika kryminalistyki. Każde dziecko na pamiątkę wizyty w komendzie otrzymało odbitki swoich linii papilarnych.

źródło: KPP Sanok

Komentarzy: 2 do “Policyjny pies, ślady odcisków palców i radiowozy. „Bezpieczne wakacje” w sanockiej komendzie (ZDJĘCIA)”

  1. Z poważaniem pisze:

    Czy było szkolenie jak się zachować kiedy taki pingwin za zakrętem.przystankiem lub krzakiem z suszarką zacznie szczerzyć zęby,bełkocząc jak się nazywa z jakiej komendy i czepi się za kilka kilometrów.Czy spaloną żarówkę mniej istotną.Czy podkulamy ogon i mówimy tak jest?.Czy należy warczeć wstawić żarówkę potem zmniejszyć maksymalnie szybkość do minimum

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.