„Posiłki” w policji. Przyjęli na siebie obowiązki i trudy policyjnej służby (ZDJĘCIA)

05-01-2017

29 nowo przyjętych policjantów, w obecności kierownictwa podkarpackiej Policji, Wojewody Podkarpackiego, Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego oraz swoich najbliższych, wypowiedziało słowa roty ślubowania.

Odbierając legitymacje służbowe, przyjęli na siebie obowiązki i trudy policyjnej służby. W przyszłym tygodniu wszyscy rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, a potem wrócą do swoich jednostek macierzystych.

Uroczyste ślubowanie odbyło się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. To wyjątkowy dzień dla 29 nowo przyjętych policjantów, którzy w obecności kadry kierowniczej podkarpackiej Policji, przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej oraz swoich bliskich wypowiedzieli słowa roty ślubowania. Młodzi funkcjonariusze przyjęli na siebie wielką odpowiedzialność. Od tej pory będą „…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”. 25 policjantów i 4 policjantki odebrało legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Krzysztofa Pobuty. Gratulacje i życzenia przekazali im wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz Stanisław Kruczek wicemarszałek województwa podkarpackiego. Tekst modlitwy policjanta, pochodzący z czasów II Rzeczpospolitej odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Nowi policjanci zasilą szeregi podkarpackiej Policji, trafią do Oddziału Prewencji Policji oraz komend miejskich i powiatowych. Teraz przed nimi półroczne szkolenie podstawowe, które odbędą w jednej ze szkół Policji.

Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń. Troje policjantów odebrało z rąk wojewody podkarpackiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie brązowe odznaki „Zasłużony Policjant” przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uhonorowano też osoby, które wspierają Policję w jej działalności profilaktycznej. Wyróżnienia odebrali Jan Krawiec – nauczyciel Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie, Bogdan Kaczmar – Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie i Łukasz Kosiba z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

KWP

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.