„Posiłki” w policji. Przyjęli na siebie obowiązki i trudy policyjnej służby (ZDJĘCIA)

05-01-2017

29 nowo przyjętych policjantów, w obecności kierownictwa podkarpackiej Policji, Wojewody Podkarpackiego, Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego oraz swoich najbliższych, wypowiedziało słowa roty ślubowania.

Odbierając legitymacje służbowe, przyjęli na siebie obowiązki i trudy policyjnej służby. W przyszłym tygodniu wszyscy rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, a potem wrócą do swoich jednostek macierzystych.

Uroczyste ślubowanie odbyło się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. To wyjątkowy dzień dla 29 nowo przyjętych policjantów, którzy w obecności kadry kierowniczej podkarpackiej Policji, przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej oraz swoich bliskich wypowiedzieli słowa roty ślubowania. Młodzi funkcjonariusze przyjęli na siebie wielką odpowiedzialność. Od tej pory będą „…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”. 25 policjantów i 4 policjantki odebrało legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Krzysztofa Pobuty. Gratulacje i życzenia przekazali im wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz Stanisław Kruczek wicemarszałek województwa podkarpackiego. Tekst modlitwy policjanta, pochodzący z czasów II Rzeczpospolitej odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Nowi policjanci zasilą szeregi podkarpackiej Policji, trafią do Oddziału Prewencji Policji oraz komend miejskich i powiatowych. Teraz przed nimi półroczne szkolenie podstawowe, które odbędą w jednej ze szkół Policji.

Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń. Troje policjantów odebrało z rąk wojewody podkarpackiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie brązowe odznaki „Zasłużony Policjant” przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uhonorowano też osoby, które wspierają Policję w jej działalności profilaktycznej. Wyróżnienia odebrali Jan Krawiec – nauczyciel Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie, Bogdan Kaczmar – Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie i Łukasz Kosiba z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

KWP

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Komentarzy: 34 do “„Posiłki” w policji. Przyjęli na siebie obowiązki i trudy policyjnej służby (ZDJĘCIA)”

 1. niech żyje patola RSA pisze:

  I czekamy aż wielkie żałosne sebixy będą trolowac… ze ten chudy ten gruby ze kolejni do wydzierania kasy ze tacy i owacy…. żal.pl patola podkarpackiej

 2. x......s pisze:

  I pójdąąąąą pod sejm bronić klasy próżniaczej przed suwerenem.

  • niech żyje patola RSA pisze:

   czy to PO czy PiS czy kukiz i inni będą rządzić.. płocka jest będzie dbała o porządek prawny… nie zmieni się to narazie…. wiec po co piszesz ułomne komentarze

 3. :-)) :-)) :-)) :-)) :-)) pisze:

  Kolejne darmozjady

 4. Waldi pisze:

  Współczucie dla tych młodych ludzi służyć 25 lat jako krawężnik,brak awansów, wieczny sierżant 2200 na rękę i mnóstwo obowiązków do realizacji.

 5. dojna zmiana pisze:

  Bartłomiej Misiewicz robi wyborną karierę, mimo iż nie ma wyższego wykształcenia. 26-latek został przywrócony do pracy w MON.

  „…na pensję Misiewicza składa się: wynagrodzenie zasadnicze (6 070 zł), dodatek funkcyjny (1 810 zł), dodatek specjalny (4 121,24 zł), czyli łącznie około 12 000 złotych miesięcznie.”

  Ile czasu musicie zapier…lać w sanockiej „gumie” na dodatek funkcyjny Misia?

 6. PPP pisze:

  A może by tak esanok wyjaśnił nam jak zakończyła się sprawa policjanta z Nowosielec

  • ale ale pisze:

   nikt mu nic nie zrobił bo tego co mi wiadomo … kierujący nie wiedział ze audi jest z kierownicą poprawek stronie a widział chłopa po lewej stronie auta… ot i padlo wszystko

  • zenek koniobujca pisze:

   Odgryzł sobie ptoka i jest na chorobowym ze strachu przed tobą- ha,ha,ha.

 7. addicted to chaos pisze:

  Tylko w razie czego to wiecie żona prowadziła.

 8. Wyborca sympatyczny pisze:

  Kolejni co bedą siedziec po krzakach czy łapac za spaloną zarówke.
  Policja powinna tak samo jak reszta pracowac do 67 czy tam 65 i wtedy zobaczymy ilu bedzie ochotników.Banda leserów

 9. kuźwa pisze:

  znam osobiście człeka który nie kryje że do policji dostał się dzięki tzw. „pchnięciu”! A takich jest od groma. Inny z kolei już prawie był jedną nogą na placówce i dowiedział się że niestety ale miejsce jest „dla rodziny”… dajcie spokój i nie drażnijcie ludzi takimi artykułami!!!

  • Wyborca sympatyczny pisze:

   Wiadomo ze wiekszosc to „po znajomosci” Myslisz ze to tylko policja ?
   Sam znam wiele osob np z urzedu, z gminy, ktore sa „po znajomosci”
   Dac im wszystkim najnizsza krajową i wtedy zobaczymy jak bedą lgnać do władzy.A najlepsze jest to ze to wlasnie ludzie ich wybrali a oni mają to wszystko daleko gdzies.Liczy sie stołek i dobra pensja a wy jeszcze im dziekujecie.Zenada a tego typu artykuly to juz ponizej godnosci.

 10. .. pisze:

  TYLE PRZYJĘĆ A KTO WIDZIAŁ PIESZY PATROL??
  PANIE KOMENDANCIE GDZIE SĄ PIESZE PATROLE????????????????
  WOZIĆ 4 LITERY TO NIE O TO CHODZI

 11. gość pisze:

  I co panie Pobuta. Pozbyłeś się doświadczonych oficerów i pozostało teraz rządzić gówniarzerią. Kiepsko widzę poziom bezpieczeństwa w naszym regionie.

 12. ...kibic pisze:

  P.prezesie gratulacje – alleluja i do przodu !!

 13. Stary słogan pisze:

  Tak policja dba o bezpieczeństwo .porządek itd.jakie są odczucia społeczne a nie cukrowanie urzędasów i przy..pasów oraz na wzajem przy paradzie.

 14. Z narodem czy tylko bezpieczeństwo ? pisze:

  Ci bojkotujący w sejmie obok i obok demokracji też sobie przysięgli ale „jak zdestabilizować rząd i państwo”Część mianuje się wielkimi patriotami plując na własny kraj,Część działała na ulicach kulturalnie podczas zrywu narodu z powodu dobrobytu.

 15. QQrudza pisze:

  jeszcze ślubowanie się nie skończyło a już łapa wyciągnięta
  szybko się uczą.

 16. Anna pisze:

  Jej po co w policji kobiety one całkowicie się tam nie nadają tak samo jak w wojsku w straży czy ratownictwie medycznym trzeba być odpornym psychicznie i przede wszystkim w każdym z tych zawodów SILNYM i sprawnym a która kobieta np w policji w straży w ratownictwie poradzi sobie z 100 kg facetem? żadna…..

  • Anonim pisze:

   Nie można tak mówić że się nie nadają do służby w policji.Znam przykład zatrzymania przez patrol mieszany on i ona delikwent pod wpływem alkoholu i teraz on kajdanki tekst dawaj łapy(chyba nie wie że człowiek ma ręce)a ona gadka jak człowiek i delikwent sam wsiada do suki

 17. Zbycio pisze:

  Je..ć psy

 18. haha pisze:

  będzie miał kto konfetti ciąć

 19. akuku pisze:

  Ja życzę im wszystkim powodzenia w służbie , ale muszą być czujni -bo jak się kiedyś komuś p……li to obniżą im emerytury !!!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.