Postrzelił psa z wiatrówki. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi mu nawet do 2 lat więzienia

14-03-2017

SANOK / PODKARPACIE. Mężczyzna postrzelił psa z wiatrówki. 69-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Sanoccy policjanci prowadzili postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzęciem. W ubiegłym roku, na terenie jednej z miejscowości w gminie Sanok, na prywatnej posesji doszło do postrzelenia psa. Ranne zwierzę przewieziono do lecznicy. Na szczęście udało się mu pomóc. Właścicielka czworonoga złożyła w tej sprawie zawiadomienie.

Funkcjonariusze podejrzewali, że do zwierzęcia mógł strzelać 69-letni mężczyzna. Tym bardziej, że już wcześniej przejawiał niechęć do psa. W toku prowadzonego postępowania zabezpieczono należącą do mężczyzny wiatrówkę. Badania balistyczne potwierdziły, że to właśnie z niej oddano strzał.

69-latek usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Materiały w tej sprawie zostały już przesłany do sądu. Za ten czyn Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

dog-1437526_960_720

źródło: KPP Sanok

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Komentarzy: 14 do “Postrzelił psa z wiatrówki. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi mu nawet do 2 lat więzienia”

 1. xx pisze:

  ten pies był ruskim agentem, należało się!

  Szczekał cyrylicą.

 2. Pies za budą mordę lizał . pisze:

  Czuję znając stosunki miedzy sąsiadami Nie dość,że właścicielka szczekała na niego wskazuje na to wiek to jeszcze pies a w nocy to nie mógł spać z powodu wycia ,że ta zostawiła go samego w budzie i tęsknił dając jej do zrozumienia wyciem i szczekaniem.W pewnym momencie gościu nie wytrzymał załadował i strzelił z rury bez gwinta .Kto określił balistykę toru tego naboju bo jak widziałem pijanego policjanta po cywilnemu jaką miał balistykę w kierunek marszu to najlepsi spece nie potrafili by tego określić. Chyba ,że właścicielka sfilmowała tor lotu takiego pocisku stojąc na stole i krześle za oknem.Zamkną gościa na 2 lata pies nadal będzie w budzie i on też obydwaj będą dokarmiani jeden przez panią, drugi z budżetu państwa, przez takiego właścicielki psa.Ta to już kwalifikuje się na przedawnienie pies zapomniał o zdarzeniu !!.Sąsiadka nie!.Będzie pamiętać do śmierci a nawet po.

  • Jaś Fasola pisze:

   Wypociłeś człowieku wielkie nic. Czyżbyś był urzędasem?

  • wielbiciel zwierzat pisze:

   Ta wypowiedz nadaje się do wrzucenia do obory, świadectwo z góry na dół z notą dopuszczające. Z treści wynika że trzeba jest modlenia się o zdrowie bo rozumu nie przybędzie.

 3. Miasto pisze:

  Wsiowym ludziom w dupach sie przewraca i tak sie zachowują jemu strzelic w dupsko i do ancla.

  • Nie zaczynaj uogólnień pisze:

   Miasto to odzew tego debila z iksami , wyborcą itp.On tam gdzieś blisko budy przebywa też obrońca Kremla, UB,KOdziarzy i POpapranych Nowocześnie.

 4. xyz pisze:

  Tak z ciekawości na czyjej prywatnej posesji?
  Właścicielki psa czy strzelającego?
  I jakiej rasy jest ten pies?

 5. Młoda wielbiciela psów ❤ pisze:

  Emm sprawa jest taka ze PIES NIBY NIE ZAPOMNI KTO MU KRZYWDĘ ZARZĄDZIŁ. One mają lepszą pamięć niż wielki uczony. Psy są wspaniałymi zwierzętami. A te gość to powinien dostać jeszcze gorsza karę. Hmmm… strzał w dupe z wiatrówki+plus uwiazac go na metrowym łańcuchu, niech dostaje jakieś zlewki z obiadu i zero spacerów.
  Pozdrawiam.

 6. Psiara pisze:

  Nie masz chłopa to psu oddasz wszystko nie zdradzi i nie powie a poliże.

 7. wielbiciel zwierzat pisze:

  Pies przedstawiony na fotografii nie pokazuje pieska pekińczyk królewski.
  Do tego maleństwa strzelał milicjant na emeryturze. Jak można było zadać ból bezbronnemu zwierzakowi.Pies na zewnątrz taki najwięcej czasu spędza w domu nie rozumie myślenia tego Pana gdyż czasy milicji minęły a broń którą posiadał służy nie do znęcania się nad bezbronnym psem.Lepiej strzelać po oponach sąsiadki jak się ją nie lubi a warto było by ją polubić bo ma tą chemie.

 8. hedonista pisze:

  Jak mu srał po podwórku cały czas to się nie dziwie. Właścicielka niech sobie psa trzyma na swojej posesji to nie będzie problemu.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.