Postrzelił psa z wiatrówki. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi mu nawet do 2 lat więzienia

14-03-2017

SANOK / PODKARPACIE. Mężczyzna postrzelił psa z wiatrówki. 69-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Sanoccy policjanci prowadzili postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzęciem. W ubiegłym roku, na terenie jednej z miejscowości w gminie Sanok, na prywatnej posesji doszło do postrzelenia psa. Ranne zwierzę przewieziono do lecznicy. Na szczęście udało się mu pomóc. Właścicielka czworonoga złożyła w tej sprawie zawiadomienie.

Funkcjonariusze podejrzewali, że do zwierzęcia mógł strzelać 69-letni mężczyzna. Tym bardziej, że już wcześniej przejawiał niechęć do psa. W toku prowadzonego postępowania zabezpieczono należącą do mężczyzny wiatrówkę. Badania balistyczne potwierdziły, że to właśnie z niej oddano strzał.

69-latek usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Materiały w tej sprawie zostały już przesłany do sądu. Za ten czyn Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

dog-1437526_960_720

źródło: KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.