Potrącił ją samochód kiedy przechodziła przez przejście. Kobieta ma złamaną nogę (ZDJĘCIA)

16-03-2017

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszej. Kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku wypadku złamała nogę.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 18.00 w Sanoku na ul. Kościuszki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 68-letnia kobieta przechodząc przez przejście została uderzona przez osobowego hyundaia. Kierowcą samochodu był 66-latek z powiatu sanockiego. Badanie alkomatem potwierdziło, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policjanci prowadzący czynności na miejscu ustalili, że prawdopodobnie piesza kończąc przechodzenie przez jezdnię nagle zachwiała się i niespodziewanie cofnęła do tyłu. W wyniku uderzenia przez samochód kobieta doznała złamania nogi i została przewieziona do szpitala.

W sprawie prowadzone jest postępowanie.

303-124165

Policja przypomina:

W związku z opadami deszczu jezdnie mogą być śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze np. występują mgły, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

Szczególny apel kierujemy do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

303-124166

źródło: KPP Sanok

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Komentarzy: 16 do “Potrącił ją samochód kiedy przechodziła przez przejście. Kobieta ma złamaną nogę (ZDJĘCIA)”

 1. Weni pisze:

  Hahaha – sanockie ‚asy ‚ za kierownica

  • sanocki as pisze:

   a cóż to, sanocki debil nie zauważył sanockiej baby na przyjściu?!! przecież oni tak perfekcyjni na drodze. czy może sfrustrowani niską samooceną pajace szczekające na inne powiaty nie wiadomo po co i dlaczego… popatrzcie na siebie kretyni

 2. snk pisze:

  To przejście jest bardzo niebezpieczne, wieczorem ciężko zauważyć pieszego. Powinno być oświetlone od góry w celu poprawy bezpieczeństwa

 3. iTi pisze:

  „Cofnęła się do tyłu – gdyby tak cofnęła się do przodu było by po problemie.”

  • MIA pisze:

   iIi i ja wiemy, że wówczas KPP Sanok miałaby problem z głowy. A wracając do tematu – oby kobieta przeżyła zderzenie z sanocką Służbą Zdrowia. Generalizuję oczywiście, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że jej noga trafi w dobre ręce…?

 4. Jestem zdumiony i bajeczka pisze:

  Wreszcie logiczne! przestrogi coś się zmienia w tej policyjnej profilaktyce.40 lat temu jadąc ul. lipińskiego przed Autosanem motorem WSK przed przejściem widzę babinę na plecach miała tobołek w prześcieradle jest na przejściu w środku drogi myślę pójdzie dalej za nią przejadę dojeżdżając do przejścia wyczuwam u niej nie pewność patrzy na mnie dojechałem do pasa za nią zatrzymałem się a ona 2 kroki do tyłu i usiadła mi na wachlarz przedniego koła.Pozdrowiłem ją po męsku i tak się rozstaliśmy z sympatią do siebie.Po latach pod okupiskiem na przejściu ani na chodniku nie ma nikogo szybkość ok 40 ja na pasach przejścia a tu w samochód wpada mi w bok jakiś kudłaty patrzę do tyłu koziołkuje zatrzymałem się wysiadłem a on zdążył wstać i wieje na ul. Konarskiego.Zrobiłem parę kroków za nim ale zrezygnowałem z pościgu rozbił mi lusterko boczne i przesunął listwę ze światłem kierunkowskazu.Nie było korka.

  • Twoja prztyszła nauczycielka szkoły średniej pisze:

   …pod okupiskiem… co to jest okupisko? Może Okopisko, z dużej?

   • Phi pisze:

    A co to znaczy „prztyszła”?? Niby nauczycielka szkoły średniej a poziom jakby poniżej nauczania wczesnoszkolnego… :*

 5. Ciąg dalszy dla uwagi iTi pisze:

  W wyniku uderzenia przez samochód kobieta „spadła w na dół, doznała złamania nogi i została przewieziona do szpitala. Nie była to „młoda dziewczyna”.

  Panowie „dziennikarze” – to pleonazm, błąd logiczno – językowy. Zapamiętacie? Obiecujecie poprawę?

 6. O.o pisze:

  Dużo nie trzeba o potrącenie. Na mieście (dom handlowy) ludzie łażą jak chcą wręcz wbiegają na drogę nie na pasy, nie patrząc czy coś jedzie czy nie. A pozniej taka/ki czuje się poszkodowany.. Kierowca nie jest wstanie zahamować od tak jak jakiś wariat postanowi ot tak wkroczyć na ulicę. To samo tyczy się ulicy Lipińskiego.

 7. Red Bull Racing pisze:

  A może w końcu kierowcy widząc pieszego który stoi przy przejściu łaskawie się zatrzymają i pozwolą bezpiecznie przejść na drugą stronę.

  Zarówno na przejściu dla pieszych, jak i przed nim pieszy będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem, z wyjątkiem tramwaju. To założenia nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, którą w piątek przegłosowali posłowie. Zmiana wejdzie w życie w 2017 roku
  Na kierowcach będzie spoczywał obowiązek nie tylko ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, który już znajduje się na przejściu, ale także takiemu, który dopiero oczekuje na możliwość wejścia na nie. Motorniczy tramwajów mają natomiast obowiązek zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych i ustąpienie pierwszeństwa, jeśli pieszy jest już na przejściu dla pieszych. Komisja odesłała jednak wniosek, wskazując, że dopracowania wymaga m.in. definicja ustąpienia pierwszeństwa.
  Zostało to uszczegółowione. Będzie to powstrzymanie się od ruchu, jeżeli mógłby on zmusić pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku albo – co będzie nowością – zmusić pieszych do powstrzymania od wejścia na przejście.

  Za przyjęciem ustawy głosowało 215 posłów, przeciwko było 180, zaś 32 osoby wstrzymały się od głosu. Wejdzie ona w życie 1 stycznia 2017 roku. Vacatio legis zostało wydłużone z 12 miesięcy, jak zakładano we wstępnym projekcie. Ustawodawcy chcą bowiem, by wdrożenie nowych zasad zostało poprzedzone szeroką kampanią edukacyjną

 8. czytelnik pisze:

  Ciekawe w jaki sposób pojazd potrącił pieszą na przejściu, skoro ze zdjęcia wynika, że pojazd zatrzymał się przed przejściem. W takim razie do potrącenia doszło poza przejściem dla pieszych a nie na przejściu !!!.

  • Anonim pisze:

   Potrącił na przejściu dla pieszych i cofnął, bo ta pani leżała zaraz przy zderzaku. Nieprawdą jest, że kobieta się zachwiała i cofnęła. Uderzenie było na wysokości tablicy rejestracyjnej auta. Więc miała jeszcze parę kroków do chodnika. Byłem na miejscu i widziałem.

 9. Red Bull Racing pisze:

  Kierowca może ruszyć dalej jeżeli pieszy opuścił przejście dla pieszych tak mówi przepis.

 10. czytelnik pisze:

  Do Red Bull Racing
  Jeżeli powołujesz się na „przepis”, to napisz, który przepis o tym mówi, że kierowca może ruszyć dalej, jeżeli pieszy opuści przejście dla pieszych”. Z zachowania szczególnej ostrożności wcale to nie wynika.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.