POWIAT BIESZCZADZKI: Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

11-07-2017

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Od początku wakacji funkcjonariusze z ustrzyckiej komendy zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich kierowało pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Od początku trwania wakacji policjanci na terenie powiatu bieszczadzkiego uniemożliwili dalszą jazdę pięciu kierowcom, którzy spożywali alkohol zanim wsiedli za kierownicę samochodu. Pomimo wielu apeli, ostrzeżeń, a także akcji skierowanych w celu ujawniania i eliminowania z ruchu nietrzeźwych kierujących, niektórzy nadal decydują się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Pod koniec czerwca br., policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Ustrzyk Dolnych. Mężczyzna kierował motorowerem i miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w 1 lipca br., w Serednicy. Kierowca audi, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie passatem w stanie nietrzeźwości odpowie również 28-letni mężczyzna. W niedziele 2 lipca br., policjanci zatrzymali go do kontroli, a badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Natomiast 53-letni obywatel Ukrainy odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. W środę, 5 lipca br., kierował on samochodem marki volkswagen mając blisko promil alkoholu w organizmie. Kolejnym zatrzymanym kierującycm był 20-letni mężczyzna, który uderzył samochodem w dom jednorodzinny w Łobozewach. Jak sie okazało w jego organizmie było blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci po raz kolejny apelują o niewsiadanie za kierownicę pojazdu jeżeli wcześniej piło się alkohol. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy również do świadków, aby widząc osobę, która wcześniej spożywała alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, niezwłocznie zareagowali i w razie potrzeby natychmiast zadzwonili na Policję.

policja ustrzyki

Zdjęcie pogladowe

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.