Przedmioty służące do rozdrabniania i przechowywania środków odurzających. Policja o używaniu substancji psychoaktywnych (ZDJĘCIA)

14-11-2017

Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wspólnie z dzielnicowym spotykają się z rodzicami uczniów szkół średnich. Podczas spotkań omawiają zagrożenia, na jakie narażony jest młody człowiek. Dodatkową atrakcją spotkania jest prezentacja walizki edukacyjnej, w której znajdują się przedmioty mogące służyć do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków.

W ubiegłym tygodniu policjanci dwukrotnie spotkali się z rodzicami uczniów szkół średnich  z powiatu sanockiego. Podczas rozmowy opowiadali o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać młody człowiek. Rozmawiali o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Tłumaczyli również, gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnienia.

Podczas spotkania policjantki zaprezentowały zawartość walizki edukacyjnej. Znajdują się w niej przedmioty mogące służyć do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków. Każdy rodzic mógł zobaczyć, a także dotknąć przedmiotów, które pozornie nie wzbudzają podejrzeń, a w rzeczywistości służą do rozdrabniania, bądź przechowywania środków odurzających. W spotkaniu w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku uczestniczył także dzielnicowy.

Walizka przeznaczona jest do edukacji nauczycieli i rodziców. Jeszcze do końca br. policjantki mają zaplanowane spotkania z nauczycielami oraz rodzicami uczniów wszystkich szkół średnich, aby zaprezentować zawartość walizki i omówić zagadnienie związane z używaniem substancji psychoaktywnych.

KPP Sanok

Komentarzy: 8 do “Przedmioty służące do rozdrabniania i przechowywania środków odurzających. Policja o używaniu substancji psychoaktywnych (ZDJĘCIA)”

 1. x...s pisze:

  ……………………………
  Dzień przed uroczystościami 11 listopada podmieniono tablice na Grobie Nieznanego Żołnierza!!!! Usunięto napis „Bircza 1945 – 1946

  „W Birczy, napadanej wielokrotnie, miały miejsce trzy ważne walki z UPA, które uratowały miasto. Po stronie polskiej ataki banderowskie odpierali żołnierze frontowi z 17 DP, 9 DP i 12 DP oraz milicjanci – byli akowcy, którzy specjalnie wstąpili do MO, by bronić ludności. Żołnierze wcześniej walczyli z Niemcami, byli wśród nich kresowianie (np. żołnierz 27. WDP AK, Stefan Dominik Demczuk „Ryś”, przedwojenny zawodowy żołnierz, podoficer, w „Dwudziestej Siódmej” był w zwiadzie konnym I/19 pułku Zgrupowania „Osnowa”).

 2. snk pisze:

  Cicha podmiana tablic upamiętniających bohaterów, nocna zmiana nazw ulic. Do czego to nas doprowadzi?

 3. Szyszkownik pisze:

  Ten na zdjęciu to Kulson?

 4. Tekla pisze:

  Czy forum też zostało dotknięte przez uzdrowicielską dłoń dobrej zmiany? Dziwnie działa…

  p.s. symbol Rzeszowa, Pomnik Czynu Rewolucyjnego – wbrew mieszkańcom – ma być zburzony.

 5. Psss pisze:

  Artykul o narkotykach a jakies debila pisza o pierdolach kiedy nawet nie zyli… Zal.pl niektorzy maja popi…lone w glowe by tak pisac o tych (moze )bohaterach…

  • Mateusz pisze:

   Psss miej odwagę przyjechać do Birczy trollu i powiedz to mieszkańcom.

   • Psss pisze:

    Widze ze nie rozumiesz sensu… Naposz artykul o birczy i tam komentuj te wydarzenia.. A nie pod kazdym.tematem …bo to nie ma zwiazku z ta sprawa

 6. gugukaka pisze:

  Marihuanen?! A na co to komu? Komu to potrzebne. Blisko nie podchodziły żeby się nie naćpać :D

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.