GMINA ZAGÓRZ: Przewodniczący zamiata sprawę pod dywan zamykając obrady? RODZICE: Rozmowa z samorządowcami to jak grochem o ścianę (FILM)

19-10-2017

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W listopadzie minie rok, jak mieszkańcy Zahutynia – rodzice, których dzieci uczęszczają lub chcą uczęszczać do miejscowej szkoły podstawowej, rozpoczęli starania o zwiększenie ilości klas w placówce.

Wydaje się, że przez 11 miesięcy nie udało się przeprowadzić merytorycznej debaty w tej kwestii, ponieważ delegacja mieszkańców ponownie pojawiła się na  sesji Rady Miejskiej w Zagórzu (16 bm.). Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania materiału filmowego.

Czy wspomniana dyskusja dojdzie do skutku? Trudno jednoznacznie stwierdzić, faktem jest, że przewodniczący Rady Jan Różycki zamknął obrady, gdy na sali były jeszcze osoby, które chciały zabrać głos.OTRZYMALIŚMY:

Petycja Rady Rodziców dotycząca przekształcenie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu w ośmioletnią szkołę

Wniosek o podjęcie uchwały dotyczącej zamiaru przekształcenia w roku szkolnym 2018/2019 Szkoły Podstawowej w ZahutyniuZOBACZ RÓWNIEŻ:

GMINA ZAGÓRZ: Co dalej ze Szkołą Podstawową w Zahutyniu? (FILM)

MIESZKAŃCY ZAHUTYNIA: Chcemy szkoły 8-klasowej. PRZEWODNICZĄCY RÓŻYCKI: „Wypowiedź i nie ma żadnej wymiany zdań” (FILM)

Komentarzy: 71 do “GMINA ZAGÓRZ: Przewodniczący zamiata sprawę pod dywan zamykając obrady? RODZICE: Rozmowa z samorządowcami to jak grochem o ścianę (FILM)”

 1. Do mieszkańców Zahutynia pisze:

  1. Mieszkańcy Zahutynia: zróbcie to referendum i się odłączcie, nie dbają o was! nie widzicie tego?

  2. Do radnych z przewodniczącym Różyckim na czele! Rada to nie wasz folwark!!!!!!!!!!!!!

  Jeszcze rok wytrzymamy… bo musimy, ale wiatr zmian wieje coraz mocniej!

 2. Aneta Szczepek pisze:

  Mając na uwadze artykuł zatytułowany „Zahutyń nie poddaje się”, opublikowany w Korso Gazeta Sanocka nr 37/2017 w dniu 14 września 2017 roku, Urząd Miasta i Gminy Zagórz prezentuje stanowisko, które nie zostało uwzględnione w artykule.
  W związku z debatą wywołaną odmową zmiany struktury Szkoły Podstawowej w Zahutyniu władze Urzędu Miasta i Gminy Zagórz rozmawiają z mieszkańcami i przekazują im obszerne informacje, iż podstawą do zaniechania ww. działań stała się gruntowna analiza, na którą złożyły się m.in. takie czynniki jak liczba dzieci w poszczególnych szkołach na terenie gminy, koszty finansowania szkół oraz odległość dzieląca poszczególne placówki edukacyjne. Wyniki analizy wyraźnie wskazują na bardzo wysokie koszty finansowe takiego przedsięwzięcia. Finansowanie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu stanowi najwyższy koszt w przeliczeniu na jedno dziecko ze wszystkich placówek oświatowych w całej gminie. Zmiana struktury szkoły w Zahutyniu bezpośrednio przełożyłaby się zarówno na budżet całej gminy, a co za tym idzie – na prowadzone dotychczas działania oraz zaplanowane inwestycje.

  Każde z dzieci uczęszczających do klas 1-3 w Zahutyniu ma możliwość swobodnego wyboru placówki, w której będzie kontynuowało naukę, jak również ma zapewniony transport do szkoły. Rozwiązanie proponowane przez rodziców przekracza możliwości budżetowe gminy, narażając na straty prowadzone dotąd placówki oświatowe. Troska o dobro lokalnych społeczności oraz walka o sprawy z nią związane stanowi element konstruktywnego dialogu pomiędzy mieszkańcami a władzami gminy, jednak o wyniku rozmów bardziej niż dobra wola decydują realne możliwości oraz rzetelna statystyka.

  Zadaniem stojącym przed Urzędem Miasta i Gminy Zagórz jest zarządzanie środkami publicznymi w sposób, który pozwoli na jak najbardziej efektywny rozwój całej gminy. Dokładamy wszelkich starań, aby uważnie wsłuchiwać się w głos mieszkańców oraz w miarę możliwości w jak największym stopniu pomagać w rozwiązywaniu istotnych problemów. Niemniej o każdej ważnej dla mieszkańców decyzji decyduje szereg istotnych czynników, których suma jest kluczowa w podejmowaniu decyzji.

  Ewa Get, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu

 3. xtyz pisze:

  Pani Szczepek , gwiazda z Zahutynia?!
  Proponuję od razu na posła ziemii sanockiej!!

  • Edka pisze:

   Ta Pani przynajmniej ma własne zdanie.
   Nie boi się pomagać mieszkańcom. Nie kuli głowy tak jak to robią inny radni i sołtysi, którzy widzą tylko własny interes a mieszkańców mają daleko!?

  • Aneta Szczepek pisze:

   Do Gwiazd mi daleko! Jestem MATKĄ DZIECKA walczącą o DOBRO DZIECI. Więc proszę sobie nie kpić z mojej osoby. Ta sprawa powinna być dawno zakończona.

  • mieszkanka gminy pisze:

   Pani Aneto, życzę, aby Pani walka o dobro dzieci zakończyła się sukcesem!

 4. Aneta Szczepek pisze:

  Powyżej opublikowaliśmy list który został umieszczony w lokalnej prasie.
  Dziękuje Radnym który zaczęli prowadzenie dialogu w Naszej sprawie. Szczególnie dziękuje Radnemu R. Kielar za rzetelne podejście do zaistniałego problemu. Naszym celem jest DOBRO DZIECI!

  ZANIM PODEJMIECIE DECYZJE….

  „Szu­kaj włas­nej dro­gi.

  Poz­naj siebie, za­nim zechcesz dzieci poz­nać. Zdaj so­bie sprawę z te­go, do cze­go sam jes­teś zdol­ny, za­nim dzieciom poczniesz wyk­reślać zak­res praw i obo­wiązków. Ze wszys­tkich sam jes­teś dziec­kiem, które mu­sisz poz­nać, wycho­wać i wyk­ształcić prze­de wszystkim.”

  • ODJ pisze:

   Pozdrowienia dla p Anety,ma pani rację w tym co robi.Proszę nie zwracać uwagi na docinki zawistnych ludzi którzy pilnują swojego „KORYTA”

  • Andi pisze:

   Pani Aneto. Może warto zwrócić się z zapytaniem jak wzrosły wydatki w szkołach względem poprzedniego roku szkolnego. W tym roku doszedł jeden oddział w SP Łukowe, Poraż, Tarnawa, Czaszyn. Jak to wpłynęło na koszt utrzymania tych szkół przez prawie 2 miesiące?

 5. kabaret pisze:

  kabaret w tym Zagórzu, podobny jak w Brzozowie. Czy kilkutysięcznej gminie nie ma 20 osób, które zajęłyby stanowiska 65+ ?

 6. Obie strony winne ! pisze:

  Liczą się koszty i ekonomia a nie( wygoda nauczycieli co oni by chcieli).Publiczny chaos wiejskiego zebrania.Często to dobro dzieci przekształca się w niekorzyść a slogan istnieje, interpretowany w różny sposób w skali kraju i w sądach a co dopiero nadopiekuńcze mamy z młodymi nauczycielami.”Leser fer”autonomia.

  • Mieszkaniec pisze:

   Winna jest hipokryzja i buta władz oraz rzeczywiście zwykli ludzie co takich radnych wybierają co tylko o stołkach dla rodziny myślą

 7. Ze Skowronówki pisze:

  Władze w Zagórzu to jakby z innej galaktyki, żyją w SWOICH realiach i szaraczek do nich nie dostąpi i nic nie „załatwi” (nie lubię tego słowa). PO nich przyjdą następni namaszczeni i dalej będzie PO staremu.

 8. ciekawski pisze:

  Czy pan Radny Różycki o wszystko pyta burmistrza?

  Ja się pytam: po co jest ta Rady Miasta?

  • kłamsto kłamstwem pogania pisze:

   Hahaha i ponoć burmistrz to organ wykonawczy, hahaha jak widać i słychać na załączonym obrazku rada nie ma nic do gadania?! Boją się? Nie potrafią wyrazić własnego zdania, żeby się nie narazić burmstrzowi?! Po co są w ogóle ci radni?
   Pomijam oczywiście Pana Radnego Kielara i Pana Radnego Pyrcia, którzy nie są pod butem.

   • Maciek pisze:

    tylko gdzie pracuje Pan radny skoro nie jest pod butem ? Jak może publicznie mówic żeby spotykać się i cos knuć bez wiedzy mieszkańców ?

   • Tak to jest pisze:

    Jak się pracuje u burmistrza w gminie lub jednostkach podległych albo pracuje rodzina

 9. VON pisze:

  Przewodniczący Rady w Zagórzu bierze przykład od Marszałka Sejmu ja działać kiedy ma się większość w radzie.

 10. xxx pisze:

  Czyżby Radny z Zahutynia znał juz decyzję, bo jakaś dziwna ta jego wypowiedź

 11. Anonim pisze:

  Przewodniczacy Jan Różycki naprawdę się ośmiesza już kolejny raz. To wielki wstyd dla samorządu. Ten pan w ogóle nie rozumie, że ma służyć innym. Jego postawa i zachowanie to zachowanie księcia.

  Kolejny radny mówi, że jako radni nie mają żadnych materiałów. Przecież jest to żałosne tłumaczenie. Pięścią w stół należy uderzyć i w ciągu 14 dni wszystkie niezbędne informacje na piśmie powinny być w rękach radnych.

  Radny z Zahutynia ciągle kluczy. Sprawa trwa 11 miesięcy. Nie życzę nikomu źle, ale warto byłoby dać radnym nauczkę, by zrozumnieli, do czego zostali wybrani.

 12. Olka pisze:

  Brawa dla Pani Anety!!! Szkoda, że takich ludzi jest tak mało. Brawo za odwagę, niech się Pani nie da zastraszyć!

  Bo zastrszanie mieszkańców to w tej Gminie jest bardzo modne!?

 13. Kris.art pisze:

  Powiem jedno, wybory za rok. Wielkie inwestycje ruszą pewnie koło marca/kwietnia aby pokazać mieszkańcom jak to prężnie pracuje Rada. Mieszkańcy Zagórza nie dajcie się wciągnąć w obiecanki wyborcze – CZAS NA ZMIANY !!!

 14. ciemnymi ludzmi łatwiej zarządzać pisze:

  Ciekawe ilu radnych wie jakie uchwały w tym roku były podejmowane, czego dotyczyły? Nie robicie łaski, jeden stwierdził, że podupadł na zdrowiu? a kto pana tam trzyma, możesz pan w każdej chwili zrezygnować! A nie robić z siebie ofiary?!

  • Zbyszek pisze:

   Sami jesteśmy sobie winni, bo nie egzekwujemy tego co się każdemu mieszkańcowi należy! I nie rozliczamy radnych, sołtysów i burmistrz!

  • jak to kto trzyma? pisze:

   synowiec na stołku :)

  • gość pisze:

   „Ciekawe ilu radnych wie jakie uchwały w tym roku były podejmowane, czego dotyczyły?”
   A my wiemy ??
   W niektórych miastach można sprawdzić jak radny sprawuje władzę (reprezentuje wyborców) wyniki wszystkich głosowań (imienne) są umieszczane w sieci.

 15. xyz pisze:

  W końcu ludzie zaczynają myśleć i walczyć o swoje! Pani Aneto powinna Pani być Radną a nawet Burmistrzem! Takich ludzi się ceni!

 16. Nowy Zagórz pisze:

  proponuje debatę na temat zatrudnień córek w oświacie – zgadnijcie który radny będzie miał najwięcej do powiedzenia :)

  • Kris.art pisze:

   Do tej debaty dołączył bym jeszcze jeden temat. Wybudowanie za podatników pieniądze parkingu przy jednej z prywatnych kamienic na ul.Dworcowej.

 17. Maciek pisze:

  zrobić wykaz rodzin radnych zatrudnionych w Gminie Zagórz :) będzie ciekawa lektura :)

 18. królewna śnieżka pisze:

  Najwięcej do powiedzenia w sprawie córek zatrudnionych w oświacie ma do powiedzenia radny Pałasiewicz i radny Różycki!!!

 19. zgroza pisze:

  albo „barany” albo perfidni kłamcy innej możliwości nie ma …

 20. Ciekawe co na to proboszczowie Kasiak i Dryniak? pisze:

  Ciekawe co na to proboszczowie Kasiak i Dryniak?

 21. radni? pisze:

  radni to jeszcze czy „mamony biercy” za 30 srebrników gotowi „duszę” oddać ?

 22. Kasia pisze:

  Praca Państwa radnych z wyjątkiem panów Kielara i Pyrcia to kpina. Zachowanie pana Różyckiego i Wojnara przynosi ujmę instytucji Rady Gminy , która to jest organem uchwałodawczym, czyli ma prawo stanowić prawo lokalne. Są jednak radni z Czaszyna, którzy zapominają języka, powstaje pytanie kto im podpowiada jeśli zabierają głos i po co idą do rady jeśli radzić nie potrafią.No i pan sekretarz, który nie potrafi zrozumieć wypowiedzi pani Anety, której gratuluję cierpliwości i intelektu.

 23. BAGNO pisze:

  Wysoka Zagórska Rado,wracajcie do tego co w życiu robiliście najlepiej, bo patrząc na wasze rządy to szlak człowieka trafia jak się nie którym w głowach po..pier..doliło ,np.naprawiać telewizory,

 24. ja pisze:

  RADNYM SIĘ BYWA ,POWINNI O TYM PAMIĘTAĆ .

 25. Optymista pisze:

  Mam nadzieję, że Dobra zmiana posprząta w Gminie Zagórz, a większość radnych przejdzie na zasłużoną emeryturę. Jeśli nie potrafią w ciągu roku podjąć decyzji i przygotować kalkulacji kosztów to dowodzi, że nie nadają się do pełnienia funkcji i zasłaniają się zwalaniem wszystkiego na Burmistrza. A jeśli chce się być radnym to trzeba się na sprawach gminnych znać.Bo jeśli nie to szkoda czasu na zabieranie głosu i mówienie o stracie zdrowia. To prywatna sprawa.

 26. Anonim pisze:

  Zróbcie lepiej porządnie tą drogę na Nowy Zagórz koło szkoły, to może z zagórza ktoś wyśle dzieci do szkoły w Zahutyniu. Teraz – patrząc na filmik mam wrażenie ze o stołki w szkole głównie chodzi!!!

 27. Gabrysia pisze:

  Panie radny Kielar jestem pełna podziwu , jest pan bardzo merytorycznym radnym w tej gminie, pana wypowiedzi są bardzo konkretne, nie ma „owijania wełny w bawełnę”, może pan wiele dobrego zrobić dla naszej gminy

 28. Danusia pisze:

  Pani Aneto oraz rodzice dzieci z Zahutynia!

  Walczcie do końca!

  Nikt Wam łaski nie robi, szkoła Wam się należy!

  Łatwo wszystko zniszczyć, jeśli się teraz poddacie, nigdy tej szkoły mieć nie będziecie!

 29. królewna śnieżka pisze:

  @ Optymista!!
  Ty chuba głupi jesteś !!
  Przecież połowa tych radnych ( starych radnych ) to właśnie ta za…ta DOBRA ZMIANA!
  Skończ więc waść pitolić farmazony!!

 30. karol pisze:

  Najwyższy czas przegonić NIEROBÓW.

 31. Janek pisze:

  Z tego wynika że radny Adamkiewicz rządzi w Radzie Miasta.Bo zamknął obrady.[ale chyba ktoś mu to podpowiedział] KOMEDIA !!!

 32. Mieszkaniec pisze:

  Praca przewodniczącego rady gminy to jest dopiero komedia

 33. Józek od Kupertańcia pisze:

  a potem wybory, armia staruszków emerytów podrepta głosowac, i was przegłosuje – zostanie po staremu, Nowak jak ostatnio pewnie nawet kontrkandydata nie będzie miał, ot i tyle z tego zrywu ludowego…….

 34. alfred pisze:

  Czyli mamy ciąg dalszy parodii w wykonaniu Rady Gminy…
  pie…nie o Szopenie, konsensusy, prywata a konkretów brak.
  Niech w końcu ktoś odważnie wstanie i publicznie powie o co chodzi
  – budynek szkoły ktoś chce przejąć? Stanowiska w Zagórzu dla rodziny utworzyć?
  Jeżeli kasa nie jest problemem jak było to publicznie powiedziane na zebraniu,
  to co? skąd ten wasz upór Radni? Dlaczego nadal kombinujecie jak odwlec, zamieść problem pod dywan? To co robicie jest żenujące, wstyd…

  Panowie Bezradni – czas wasz się skończył, my już Państwu dziękujemy
  To była wasza ostatnia kadencja, nie pomoże wam nawet Moherowy Fanklub.

 35. @ pisze:

  Ci Radni co chcą zamknąć szkołę w Zahutyniu, powinni mieć odwagę i przyjść do wyborców i powiedzieć im to w oczy. Powiedzieć im, jak to będzie dobrze bez szkoły. Wyliczają, ile kosztuje utrzymanie szkoły, ale nie ujawniają ile kosztów pokrywa subwencja. Dopłacają zresztą do wszystkich szkół. To że trzeba dopłacać, to nie znaczy, że od razu trzeba likwidować. Żadne względy nie przemawiają za zamknięciem szkoły nawet tak małej, bo to one są małymi ojczyznami dla lokalnej społeczności. Jak to jest? Coraz mniej szkół, bo nie ma uczniów. Zwalniają nauczycieli, ponieważ nie są już potrzebni. Mieszkańcy masowo uciekają za granicę w poszukiwaniu pracy, a naszych radnych jest wciąż tyle samo? Emeryturka + dieta + władza = ŻNU (… „żyć nie umierać”…).

 36. kamila pisze:

  Ku…a jak słyszałam wypowiedzi niektorych radnych to uruchomily mi się najgorsze instynkty, cholera..grabarze szkoły a nie przedstawiciele interesu lokalnej społeczności. Pytaniem jest do kiedy będą dalej bawić się w chowanego z rodzicami?
  Czas pustych obietnic skończył się Panowie Radni, konkretne działania zgodne z wolą wyborców albo żegnamy…nikt nie ma zapisane w akcie urodzenia zawód radny!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.