Ranking Perspektyw. Zobacz, które sanockie liceum znalazło się na liście 500 najlepszych

10-01-2017

SANOK / PODKARPACIE. Jedno sanockie liceum ogólnokształcące znalazło się w rankingu najlepszych szkół tego typu w Polsce, który każdego roku jest przedstawiany przez Perspektywy.

Najlepszym  liceum w Polsce jest XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Na drugim miejscu w rankingu znalazło się XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Warszawy, a trzecie zajęło Liceum Akademickie UMK w Toruniu.

Na Podkarpaciu palmę pierwszeństwa  dzierży I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, które uplasowało się na 64 miejscu. 172 zajęło I LO im. J. Słowackiego w Przemyślu,  176 – I LO  Króla St. Leszczyńskiego w Jaśle, 180 – IV LO im. M. Kopernika w Rzeszowie,  293 –  I LO  im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie,  426 –  I LO im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, 429 – III LO  im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie, 459 – LO im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych , a 479 – Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Krośnie.

Wśród sanockich liceów jedna szkoła znalazła się w zestawieniu. Jest to I LO im. Komisji Edukacji Narodowej, które  zajęło w Polsce  159 miejsce. Dla porównania w 2015 roku było to 284 miejsce, a rok temu 190.

W zestawieniu zabrakło II LO w Sanoku , które nie zmieściło się w pierwszej 500. liceów z całej Polski.

ILO

Foto: archiwum I LO w Sanoku

Komentarzy: 49 do “Ranking Perspektyw. Zobacz, które sanockie liceum znalazło się na liście 500 najlepszych”

 1. RODZIC pisze:

  Tak daleko?

  • uczennica pisze:

   daleko? to bardzo dobry wynik, idziemy coraz wyżej. jestem dumna ze swojej szkoły :)

   • rodzic pisze:

    A w której to szkole jest najwięcej korków?

   • Kkm pisze:

    Niech rodzic zabierze telefon z rąk swojej pociechy to może odpuści sobie wirtualne życie polegające na beznadziejnym robieniu chorych zdjęć i zajmie się nauką. Nie zwalaj na nauczycieli bo każdy się „uczył” i robił wszystko żeby zlecial czas w budzie. Jeśli twierdzisz że tak słabe jest liceum w Sanoku to może idź uczyć dowolnego przedmiotu chyba że jesteś za głupi to klep dalej gumoleum w pasie i nie oczekuj od innych więcej niż sam możesz dac.

  • Jaś pisze:

   Wstyd i porażka. Takie są skutki zbyt dużej ilości klas w liceach. Do liceum powinny chodzić tylko elity. Wtedy tylko udaje się utrzymać odpowiedni poziom. A jak się bierze” wszystko ci się rusza” to potem wyniki jakie są każdy widzi. Dobry kierunek rozwoju oświaty obrała obecna władza nie pozwalając b na otworzenie dodatkowych klas w Lo. ….za kilka lat I i II LO będą jak dawniej szczycić się najwyższymi miejscami w rankingu.

   • Steve pisze:

    Jasiu nie masz pojęcia o czym piszesz. Wynik ILO jest bardzo dobry. I to osiągnięty przed okrojeniem oddziałów. A to najlepiej pokazuje kompromitację naszych władz lokalnych, które to co w Sanoku dobre muszą próbować zniszczyć

  • Uhu-hu pisze:

   I co z tego, że jest tak wysoko, skoro dobra zmiana zmniejszyła ilość klas.

   • sanoczanin pisze:

    Gdyby nie zadłużony powiat to chyba byłyby i oddziały a tak mają salę gimnastyczną. Jakie koszty.

 2. 1lo pisze:

  i gdzie jest dwojka i ludzie z tej szkoly ktorzy sie tak przechwalaja ze ich liceum jest lepsze ?

 3. Jurek pisze:

  Takie rankingi są nic nie warte. Zabawa dla ignorantów.

 4. George pisze:

  Gratki 1 LO, miło, miło…. Się chodziło….

 5. absolwent pisze:

  Świetna placówka pedagogiczna ale cierpi z powodu grona nauczycieli którzy jedyne w czym mogą pomóc uczniowi, to podpisanie się pod sukcesem na który młodzi sami pracowali.

 6. gary pisze:

  @Drogi Jasiu chyba nie wiesz o co chodzi w tym rankingu.
  Oprócz wyników matury brane pod są uwagę wyniki z Olimpiad (krajowych i międzynarodowych). Sanockie licea nie maja bazy w postaci zaprzyjaźnionych wyższych uczelni i jedyne na co mogą liczyć to jakiś sporadyczny (co 5 – 10 lat) laureat olimpiady przedmiotowej.
  A jeśli ktoś nie wierzy, to nich odpali internet i sprawdzi listy laureatów olimpiad. Nie ma tam uczestników z małych miast tylko dominuje Warszawa, Łódz, Kraków, Szczecin, Wrocław itd. Nauczyciele prowadzący tych uczniów to najczęściej nauczyciele akademiccy np. V LO Kraków czy Liceum Akademickie UMK w Toruniu.

  • mac pisze:

   Ależ jest w Sanoku szkoła wyższa, co z tego że zawodowa. Taka współpraca jest korzystna dla wszystkich. Co stoi na przeszkodzie?

  • @gary pisze:

   Wynik ILO jest ok. Nie przeczę. Porażką jest to , że II LO nie znalazło się nawet w pierwszej 500. Odnosząc się do olimpijczyków- to właśnie I i II LO spija całą śmietankę, jeżeli chodzi o laureatów konkursów kuratoryjnych w gimnazjach….a jest ich zawsze dość sporo….Skoro nauczyciele I i II LO potem nie wykorzystują tego potencjału, to chyba jednak coś tu jest nie „halo”:)

 7. er pisze:

  To wszystko nieważne-niedługo i tak zredukuja Wam liczbę oddziałów,do jednego. Przeciez wszystkie dziewczyny z powiatu sanockiego musza się uczyć w jedynej,słusznej szkole im. Wacława Orlika

 8. Profesor z ZS3 pisze:

  Licea zaniżają tylko poziom życia w Polsce. Uczą tam owiele mniej i gorzej niż w technikach. Po liceum nigdy nikt nie znajduje pracy. Moim zdaniem sanockiego licea jest to zbiorowisko młodzieży bez przyszłości…

  • x pisze:

   bo do liceum chodzi młodzież z ambicjami i chęcią dalszej edukacji – po to się tam uczy, aby później iść na studia,a nie od razu do pracy. a jeśli ktoś chce mieć szybki zawód i nie ma zamiaru iść na studia, to wybiera się do zawodówki lub technikum, logiczne.. nie rozumiem stwierdzenia, że liceum zaniża poziom życia. niech każdy uczy się gdzie chce, nie wszyscy pragną być informatykami, a w technikum nie ma biolchema.

   • Anonim pisze:

    Masz rację i nie daj się sprowokować powyższej wypowiedzi bo mam wrażenie że piszacy/a nie ma nic wspólnego ze szkołą :)

   • do x pisze:

    chyba w temacie nie jestem, bo co technikum ma wspolnego z informatyka

   • x pisze:

    słyszałeś o takim kierunku jak technik informatyk? :)

   • jozek pisze:

    Technik informatyk??
    Proszę Cię… I gdzie kończysz po tym techniku? W Komputroniku? 1LO nigdy nie zaniżało standardu życia w Sanoku, bo ludzie którzy je kończą w 99% wyjeżdżają z miasta na studia i jak mają do porównania chociażby rzeszowskie pensje z sanockimi to po prosty nie wracają do Sanoka. Ja skończyłem 1LO, a potem studia informatyczne na specjalności Inżynieria systemów komputerowych. Chciałem otworzyć firmę informatyczną w Sanoku licząc na to, że znajdę tam pracowników po technikach, ale niestety. Technicy informatyki nie mają w ząb pojęcia o programowaniu. W większości poziom wiedzy informatyków po technikach w Sanoku ogranicza się do umiejętności zrobienia tabelki w MS Access i obsługi papierosa elektronicznego. Więc przykro mi, ale życie zweryfikowało, że po technikum informatycznym jesteś „informatykiem” a po studiach informatycznych masz szansę zostać wykwalifikowanym specjalistą.

   • x pisze:

    do jozek: o to właśnie mi chodzi, w 100% się z toba zgadzam.

   • As pisze:

    No widzę, że znowu nauczyciele z ZS3 się uaktywnili na forum….. Sprawdziwy sprawdzać a nieggłupoty na inne szkoły wypisywać. …..no ale to wasz styl.

   • @jozek pisze:

    Widocznie też chciałeś płacić najniższą krajową., a masz wymagania.
    Mój syn uczył się programowania w zawodzie technik informatyk w przeciwieństwie do zajęć z informatyki w liceum gdzie pracował tylko z Excell.

 9. Starościna pisze:

  Szkoda, że nie podaliście wyników dla województwa podkarpackiego – sanocka „Jedynka” została tam wykazana na VII miejscu! Brawo!

 10. gary pisze:

  Zgadza się – dość duża ilość laureatów konkursów gimnazjalnych nie przekłada się wcale na olimpijczyków w szkołach ponadgimnazjalnych.
  Przyczyny są dwie: część osób wybiera szkoły poza Sanokiem (Krosno, Rzeszów, Kraków itd) i druga – nie każdy nauczyciel potrafi przygotować do olimpiady. Jeden co roku będzie osiągał sukcesy, a drugi nie ma do tego zdolności.

 11. Gratulacje pisze:

  Brawo dla uczniów tej szkoły. Cieszmy się, że mamy tak zdolna młodzież w Sanoku która osiąga tak wysokie wyniki.

 12. ciekawy pisze:

  ja bym chciał usłyszeć komentarz członków zarządu powiatu

 13. dalej w życiu to po plecach. pisze:

  Platforma Obywatelska też miała ranking i jak się to skończyło i nadal w te rankingi wierzy.A co z technikami to druga kategoria? bynajmniej zawód a tu- pro forma inko gnito.

  • Autor pisze:

   Bynajmniej?

  • jozek pisze:

   Ranking techników tez jest, ale niestety(przynajmniej za moich czasów), Sanockim technikom bliżej było do patologii niż lidera ogólnopolskiego.

   • hehe pisze:

    Tak dla przykładu Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych w Krośnie znalazło się na 28 miejscu.
    A Sanoka nie ma nawet w rankingu 300 najlepszych technik. To masakra jakaś.

 14. Obiekt pisze:

  Proszę o ranking szkockich techników dlaczego nie podaliście, bo źadne się nie załapał.

 15. z zewnątzr pisze:

  A gdzie uplasowało się 2lo bo nie widzę ich w pierwszej 500.

  • x pisze:

   daleko, ponieważ od kilku lat przyjmują tam osoby z wynikami około 100pkt (czyli bardzo przeciętnie), a z odwołania można się dostać z jeszcze mniejsza ilością pkt, ponieważ to jest druga rekrutacja i znacznie obniżają próg.

 16. Stefan pisze:

  Ciekawe czy pan starosta pogratulował dyrekcji ILO tak świetnego wyniku?

 17. pan pisze:

  Żal, ze 2 LO się na nic nie załapało

 18. Anna pisze:

  Czy to prawda, że dzięki obcięciu odziałow w najlepszych sanockich szkołach, okoliczne licea w Lesku, Rymanowie, Brzozowie rozkwitają, mając najlepsze nabory od lat?.

 19. Piotr pisze:

  Brawo 1LO -jesteście chlubą Sanoka i jego wizytówką.Szkoda że, nie rozumie tego paru starszych panów z podsanockich wiosek, którzy trzęsą od kilku lat sanocką oświatą .
  „PIERwSZE zawsze pierwsze” – tak trzymać, pozdrawiam

 20. Janusz z Wrocławia pisze:

  Przyłączam się do gratulacji dla dyrekcji, nauczycieli, uczniów. 9 lat temu kończyłem I LO -dalej trzyma poziom. Ciekawe tylko, czy kogoś z radnych powiatowych stać będzie, na taki gest, czy raczej naślą kolejną kontrolę z kuratorium ?.

 21. Wiesia pisze:

  Tak sobie marzę – a gdyby „setka” znalazła się w rankingu – to by się działo -o jo joj…

 22. Franio pisze:

  To i tak cud,że 1lo jest tak wysoko w rankingu. Bo w Sanoku od kilku lat tylko likwidacja, likwidacja, likwidacja – Dobra Zmiana – Szpak puka bociana.

 23. Tragedia w Sanoku pisze:

  To jest porażka pedagogiczna w Sanoku.
  Ładnie portal ujął w 500 najlepszych szkołach. Szkoda że nie wśród 1000. Brak słów!
  Chwile się temu przyglądnąłem i porównałem do sąsiedniego Krosna.

  Krosno deklasuje Sanok. Widać w Krośnie poziom szkół jest na wysokim poziomie od wielu wielu lat. Sanok idzie w dół. Naprawdę mamy się z czego cieszyć? Ślepy widzi że w Sanoku jest tragedia z nauczaniem. Młodzi uciekają stad. I to po tych rankingach widać tylko powierza tezę że Sanok zbliża się do zapaści.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.