REGION: Ukrainki pracowały “na czarno”

01-10-2017

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w czwartek 28 września cztery przypadki kiedy obywatelki Ukrainy nielegalnie wykonywały pracę na terenie województwa podkarpackiego. Od początku tego roku ustalono 500 cudzoziemców pracujących na czarno.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce skontrolowali w czwartek 28 września miejski bazar w Przemyślu. Ujawniono tam, że 3 obywatelki Ukrainy nielegalnie handlowały artykułami gospodarstwa domowego a jedna z nich dodatkowo sprzedawała okulary korekcyjne. Żadna z kobiet nie posiadła zezwolenia na prowadzenia działalności gospodarczej na terenie naszego kraju. Kobiety otrzymały decyzje zobowiązujące je do powrotu na teren Ukrainy z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres 1 roku.

Natomiast strażnicy graniczni z Placówki w Rzeszowie – Jasionce skontrowali wczoraj salon fryzjerski znajdujący się na terenie Rzeszowa. Jak się okazało szefowa salonu nielegalnie zatrudniała obywatelkę Ukrainy. Wobec właścicielki funkcjonariusze SG skierują do sądu wniosek o ukaranie karą grzywny.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG przeprowadzili już 130 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców na terenie Polski, podczas których skontrolowano ponad 1000 cudzoziemców – połowa z nich 500 osób nielegalnie pracowała na terenie województwa podkarpackiego.

Foto: Straż Graniczna

Foto: Straż Graniczna

Źródło: Straż Graniczna

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 16 do “REGION: Ukrainki pracowały “na czarno””

 1. benek klient panienek pisze:

  od kiedy to prostytucja musi być zgłaszana?

  Ukrainki w dużej cześci właśnie w takim charakterze u nas pracują.

  • dlaczego tak mało kontroli jest ? pisze:

   dlaczego straż graniczna robi tak mało kontroli skoro aż tyle kontroli jest skutecznych? Wpadają tylko pracownicy płotek?

 2. eryk pisze:

  A co z tysiacami Polek pracujacych nielegalnie we Wloszech przy starszych osobach , tez chcecie zeby je kontrolowac i wydalac?

  • Wwrrrtak pisze:

   Tak chcemy dla dobra tych kobiet ktore kiedys nie beda miec emeryturki w Niemczech opiekuni osób starszych mogą byc na opodatkowaniu a wloszech co samowola a ??

 3. . pisze:

  Zgłaszać wszystko do straży granicznej
  Porządek musi być
  Niech zus płacą

 4. . pisze:

  We włoszech niech się zajmują włosi
  Nie twoja sprawa

 5. rusin pisze:

  Tępić szara strefę żuca parę złoty pracownikowi jak legalnie na papierach a pracodawca się bogaci a szarak potem ani renty nie będzie miał każda firmę sprawdzać powinni i to często

 6. bruno pisze:

  pracoja Ukrainki bo nasze panie maja 500+.po co im pracowac jak darmocha spada jak z nieba.

  • Wwrrrtak pisze:

   Tak darmocha a bezrobocie wśród kobiet coraz mniejsze więc klamiesz powska szmato

   • bruno pisze:

    nie jestem sympatykiem Po ani pisu.mowie prawde.kiedy jedna z moich znajomych szukala osoby chetnych do pomocy jej ojcu ktory mieszkal samotnie .przeszla cala wies i nie znaszla chetnej.wszystkie kobiety siedzace przed domam i odpowiadaly z ironicznym usmiechem. a po co mi to?mam renta socjalna i mi wystarczy .sek w tym ze to byly kobiety po czterdziestce i juz mialy rente socjalna .ciekawe na jakiej podstawie.bedziecie jeszcze kwiczec jak skoncza sie doplaty z Uni a wnet sie skoncza.

 7. Szyszkownik pisze:

  Skandal! Cebulak w życiu nie pracowałby na czarno!

 8. Matylda pisze:

  Na bazarku te biedne kobiety bardzo okradają Polskę z podatku i Vat
  oj bardzo.

 9. Tragedia pisze:

  BANDA SANOCKICH KAPUSI

  • Ddd pisze:

   Dlaczego kapusi to jest zdrowa konkurencja albo placi kazdy albo nikt mam tez hande i hadluje tym samym co one place Zus i jak z nimi mialem konkurowac albo isc pod most albo isc w szarą strefę i na stare lata nie ma emeryturki

 10. Sprawdzone info! pisze:

  Były na czarno, bo było to 10, jak wiadomo!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.