REMONTY DRÓG: Potrzeby są wielkie, pieniądze mniejsze, a odszkodowań tyle co na lekarstwo

16-05-2017

SANOK / PODKARPACIE. Zarządcy dróg już kilka tygodni temu dokonali pozimowych przeglądów. Od pewnego czasu trwają prace remontowe, zarówno na ulicach miejskich, jak i powiatowych. Które odcinki mogą liczyć na odnowienie jeszcze w tym roku?

- Przegląd wszystkich dróg miejskich został przeprowadzony w marcu, po czym określono zakresy rzeczowe remontu poszczególnych ulic. Do remontu bieżącego zakwalifikowano 240 dróg przy ogólnej liczbie dróg miejskich 284 o długości 79 kilometrów – informuje Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka.

- Powiatowy Zarząd Dróg w Sanoku w swoim zarządzie posiada blisko 241 km dróg, w tym 22 km ulic na terenie miasta Sanoka i 219 km na terenie powiatu, poza granicami administracyjnymi Sanoka. Wszystkie są na bieżąco kontrolowane - podkreśla Wojciech Naparła, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku.

- Po wiosennym przeglądzie wiemy, że około 1/3 dróg powiatowych wymaga przebudowy - dodaje dyrektor.

Dyrektor zaznacza, że w ostatnich latach wiele dróg zostało gruntownie zmodernizowanych. Według otrzymanych informacji jest to blisko 154 km dróg (64% wszystkich traktów w zarządzaniu PZD).

Potrzeby a możliwości

Zapewne nigdy nie uda się osiągnąć sytuacji, w której to możliwości finansowe będą zaspokajały potrzeby remontowe.

- Środki przewidziane w budżecie miasta w tym roku na remonty bieżące razem z robotami konserwacyjnymi tj. oznakowanie pionowe, poziome, bariery itp. wynoszą 1 mln 200 tys. zł., a potrzeby remontowe opiewają na kwotę około 2 mln zł - wyjaśnia wiceburmistrz Olejko.

witkeiwcza3

Ulica Witkiewicza w Sanoku już po wiosennym remoncie

witkiewicza1

Jeszcze jedno zdjęcie z miejskiej ulicy Witkiewicza

- Szacunkowy koszt wykonania w roku 2017 bieżących remontów cząstkowych dróg i ulic powiatowych wynosi około 450 tys. zł - informuje z kolei dyrektor Naparła.

Które ulice miejskie i powiatowe zostaną wyremontowane w 2017 roku? Odpowiedzi na to pytanie nie jesteśmy w stanie udzielić precyzyjnie. Magistrat szczegółowego zakresu i harmonogramu prac nie udostępnił.

- Remonty bieżące dróg przeprowadzane są sukcesywnie, począwszy od dróg głównych o największym natężeniu - stwierdził jedynie wiceburmistrz.

Z Powiatowego Zarządu Dróg otrzymaliśmy natomiast szczegółowy wykres ulic, z którego wnioskować możne, że na remont w Sanoku czekają przede wszystkim ulice: Chrobrego, II Pułku Strzelców Podhalański, Konarskiego, 800-lecia, Stróżowska i Traugutta.

Wykaz ulic na terenie miasta Sanoka będących pod zarządem Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku – kliknij – pobierz pdf.

Wykaz dróg powiatowych w powiecie sanockim będących pod zarządem Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku – kliknij – pobierz pdf.

10 wniosków o odszkodowania w roku 2016

Kierowcy, którzy uszkodzili swoje pojazdy na dziurawych droga, mogą ubiegać się u zarządcy o odszkodowanie.

- W 2016 roku wpłynęły dwa wnioski, które dotyczyły uszkodzenia opon . W tym przypadku sprawy odszkodowań przekazane zostały do ubezpieczyciela, który uwzględnia roszczenia i ustala wysokość odszkodowania - podaje Edward Olejko.

- W 2016 r. o odszkodowania z tytułu uszkodzenia pojazdu na drogach powiatowych ubiegało się 8 kierowców. W dwóch przypadkach wypłacono odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu na łączną kwotę 7.620,47 zł, natomiast 6 wniosków rozpatrzono odmownie. Do najczęstszych uszkodzeń pojazdów na drogach powiatowych dochodzi w wyniku zderzenia pojazdu z dziką zwierzyną i spadającymi konarami drzew - przekazuje z kolei Wojciech Naparła.

Jak będzie wyglądał rok 2017? Urząd miasta nie odnotował zgłoszeń dotyczących wypłaty odszkodowań w związku z uszkodzeniem pojazdu na drogach miejskich. Do PZD w Sanoku (stan na dzień 30.04.2017r.) 6 kierowców zgłosiło się z roszczeniami. 1 zgłoszenie rozpatrzono odmownie, 5 wniosków o odszkodowanie jest w trakcie rozpatrywania.

mp

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Komentarzy: 34 do “REMONTY DRÓG: Potrzeby są wielkie, pieniądze mniejsze, a odszkodowań tyle co na lekarstwo”

 1. Romek pisze:

  Zawsze po zimie tragedia na drogach. Dobrze że planują remonty. Byle szybko!

  • Obiektywnie trzeba przyznać pisze:

   że drogi w Sanoku co raz lepsze

   • Kierowca z Sanoka pisze:

    Ale niesprawiedliwie są dzielone pieniądze na remonty dróg w Sanoku w Centrum zrobione są już prawie wszystkie a na Dąbrówce w Olchowcach i na Posadzie wygląd dużej liczby dróg woła o pomstę do nieba. To jest NIEUCZCIWE i GŁUPIE PODEJŚCIE

   • Vuli pisze:

    Dokładnie. Zatorze całe to porażka. A głowackiego.. Słów brakuje i nie chodzi o jakiś wielki remont, dziury nawet nie zalatane.

   • Czerkies pisze:

    Posada jest tak traktowana bo ma niewłaściwych radnych….

   • Posada? pisze:

    Takich uliczek osiedlowych jak wam porobili w tamtym roku nie ma na żadnym osiedlu!

   • lee pisze:

    centrum jest na pokaz, reszta nie. Taka filozofia.

 2. Vuli pisze:

  Baaardzo powoli im idzie, baaardzo.

 3. hgv driver pisze:

  Ulica Zwirki i Wigury na wysokości stadionu wygląda tragicznie -lata na lacie, o chodniku lepiej nie mówić. A chodzą tamtędy ludzie do miasta, turyści – wstyd.Parking przy PTTK tez nie wygląda lepiej.

 4. mar pisze:

  Piastowska niedokończona, a wykonany odcinek tej drogi już nadaje się do remontu, a osiedlowych drogach na Dąbrówce od dawnego POM, to szkoda gadać. Drogi miejskie osiedlowe, a oświetlone tylko czasem blaskiem księżyca w pełni. Krakowską łatają, ale to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo droga ta wymaga gruntownego remontu a nie takiego miernego łatania dziur na zimno.

  • lee pisze:

   władze chyba czekają, aż ktoś ze starszych ludzi idących do kościoła złamie nogę i skieruje sprawę do sądu – chodnika tez tam brak.

 5. Gawron Teraz podziekujcie Niżnikowi za 120 km przebudowanych dróg. pisze:

  Mam jeszcze pytanie do Starosty dlaczego wydział komunikacji mieści się w slamsach a 100 – yka stoi pusta. Gdzie pomysły i inicjatywa naczelnika Wydrzyńskiego.

 6. Kierowca pisze:

  A te piepszone latanie drobnymi kamyczkami a później odpryski na lakierze i szybach…. ciekawe kto za te uszkodzenia zapłaci odszkodowania !!!

 7. Ktos pisze:

  Co z ul Łany Panie radny Wydrzynski obiecywał Pan zająć się ta ulica bo to Pana rejon A tymczasem od 2 lat nic!!!! Oj wybory blisko zapamiętamy!!!

  • Peace pisze:

   Wydrzyński dba tylko o te ulice które leżą w jego okręgu wyborczym. Więc wy z Łanów niestety nie leżycie w obszarze jego zainteresowań…taka jest brutalna prawda

   • Ktos pisze:

    Łany to też posada A więc rejon Wydrzynskiego chyba o tym zapomniał ale mieszkańcy nie zapomną na wyborach..

 8. dziura na dziurze, dziurę dziurą pogania pisze:

  W sprawie dróg nic wielkiego się nie dzieje, jedynie „napompowane” propagandą sukcesu artykuły mówią o „nadrabianiu” zaległości w tej materii co jest kłamstwem. Wystarczy przejechać się po mieście i zobaczyć na własne oczy ten wielki „bum inwestycyjny”.

 9. eryk pisze:

  Uwazam ze drogi i chodniki są na pierwszym miejscu do realizacji , mozna wstrzymac sie z innymi inwestycjami a wszystkie srodki skierowac na ten cel , ile powstalo niepotrzebnych inwestycji , jak zielony rynek ,parking dla maluchow, czy galeria ,mozna bylo te srodki wydac na drogi i chodniki w miescie , wstyd , gorzej jak na Ukrainie

  • Właha pisze:

   No i właśnie tak działała poprzednia władza w naszym mieście. Teraz trzeba to spłacać i utrzymywać.
   I tak w ostatnim roku wyremontowano chyba więcej dróg w mieście niż przez wiele wiele ostatnich lat.

   • @Właha pisze:

    Nie właha tylko gawędziasz, rycerzyk do zadań specjalnych nowej władzy.
    Zadanie wykonane! Odmeldować się!

  • @eryk pisze:

   A ty co masz do galerii? Dużo ludzi robi tam zakupy i sobie chwali. Sprzedawcy podobno też zadowoleni.

   A jakie to miasto wydało środki na galerię?!
   Dostało do kasy miejskiej ponad 3 mln, wpływają podatki, jest parking i ludzie mają pracę.

 10. fan pisze:

  ‚eryk’ ma niestety racje!

  Grunt ze centrum na pokaz – a zreszta niewazna. Taka sama byla dewiza krasnomowce co ludzi za nos zwodzil przez 12 lat!

  WSTYD I HANBA!!! Glowackiego zrobili do domu sanockiego burzuja-notabla i to sie nazywa remont.

 11. Anonim pisze:

  Remont ul. Kochanowskiego potrzebny na wczoraj

 12. Grzegorz pisze:

  Może by tak chociaż załatać dziury w Markowcach, bo kółko można urwać.

 13. Realista pisze:

  POTRZEBY A MOŻLIWOŚCI

  • @Realista pisze:

   Możliwości chyba są skoro miasto porywa się na budowę basenów za 40 mln. A i podaje informacje o sponsorowaniu powiatu.

   • do @Realista pisze:

    ‚porywal’ to sie twoj guru z motyka na ksiezyc, obiecujac i tumaniac przyglupkow przez 12 dluuuugich lat.

    Morda w kubel jak na nic dobrego cie nie stac.

 14. piotrek pisze:

  Jadąc w kierunku Dobrej przypominają mi się drogi z ukrainy czyli dziura na dziurze.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.